Menu Głowne
· Strona Główna
· Księga Gości
· Webmasterzy
· Webmasterzy -
Absolwenci

· Kontakt z Administracją
Szkoła
· Budynek
· Patron Szkoły
· Władze Szkoły
· Kadra Nauczycielska
· Dokumenty Szkolne
· Szkolne Tradycje
· Biblioteka
Uczniowie
· Absolwenci
· Osiągnięcia
·Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Wymiany Miedzynarodowe
Inne
· Galeria Zdjęć
· Zdjęcia Archiwalne
· Materiały dla uczniów
· Materiały dla nauczycieli
Ważne strony
· Plan lekcji
· Wykaz podręczników
· Tematy na egzamin ustny z języka polskiego
· Biuletyn informacji publicznej
Linki
Tekst alternatywny
BIP
Tekst alternatywny
Współpraca
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Sponsorzy LO
LO dla dorosłych
Losowe Zdjęcia

otrzesiny 20
otrzesiny 20
Album:
Otrzęsiny klas pierwszych
50
50
Album:
Projekt polsko - niemiecki: Kuchnia śląska
zaw lekkoatletyczne21
zaw lekkoatletyczne21
Album:
Zawody lekkoatletyczne
pozegnanie klas 3 94
pozegnanie klas 3 94
Album:
Zakończenie roku dla kl. III cz. 2
ddziecka 139
ddziecka 139
Album:
Dzień Dziecka na sportowo.
Pomóż Przemkowi i innym

Potrafimy pomagać! Aż 1395 nowych dawców!
Odpowiedź na akcję „Dla Przemka i innych” przeszła najśmielsze oczekiwania. W sześciu punktach zarejestrowało się aż 1395 osób. Prawdziwe oblężenie przeżywało strzegomskie LO, w którym potencjalnymi dawcami zostało 940 osób!
Frekwencja dopisała również w pozostałych miejscach: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie – 61, Szpital "Mikulicz" w Świebodzicach - 62, I LO w Świdnicy – 141, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej – 91, Liceum Mundurowe w Stroniu Śląskim – 100.
To był niezwykły przykład zaangażowania i ludzkiej życzliwości. Przychodzili pojedynczy ludzie, ale także całe rodziny – dodaje dyrektor Tomasz Marczak. Aula LO pękała w szwach, ponieważ występowały dzieci z PP nr 2, PP nr 3, PP 4 oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego ze Stanowic. Nie zabrakło również uczniów z PSP nr 2, PSP nr 4, a także Gimnazjum nr 1. Muzyczne akcenty przygotowali: In Live i Lucjan Prorok oraz Zespół Rondo, a energetyczne tańce wykonały zumbowiczki Ewy Zapolnej. Niezastąpionym koordynatorem występów okazała się Elżbieta Pienio oraz SCK. Całego obrazu sobotniej akcji dopełniły formacje rekonstrukcyjne: Eugeniusza Stodolaka i Strzegomskich Joanitów oraz pokaz judo AKS Strzegom. Natomiast o kulinarną energię wolontariuszy zadbała Restauracja „Szafir” oraz rodzice licealistów, którzy przygotowali domowe ciasta.
Projekt dziennikarski LO w Warszawie
Występ w programach „Świat się kręci” i „Pytanie na śniadanie”, nagrywanie audycji w Polskim Radiu, zwiedzanie gmachu TVN-u i Telewizji Polskiej oraz spotkanie z „Golec uOrkiestrą”, Katarzyną Glinką, Jackiem Kawalcem, Pawłem Sztompke – takie atrakcje czkały na uczniów LO w Warszawie.
W dniach od 10.12 do 12.12. klasa I a o profilu dziennikarsko – medialnym i prawniczym strzegomskiego LO, na zaproszenie patrona klasy – Mirosława Oczkosia, wzięła udział w projekcie dziennikarskim w Warszawie. Pierwszym punktem programu było Muzeum Historii Żydów Polskich, w którym, dzięki interaktywnym tablicom i bogatym zbiorom pamiątek i map, mogliśmy poznać historię i kulturę narodu żydowskiego. Muzeum jest ogromne, a sama budowla zapierała dech w piersiach. Dzięki takiej formie lekcja historii i kultury żydowskiej miała szczególną wartość. Kolejnym akcentem kultury wysokiej był spektakl w Teatrze „Kwadrat”. Sztuka „Ślub doskonały”, grana przez znanych z telewizji aktorów, m.in.: Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Nejmana, Martę Żmudę-Trzebiatowską oraz Katarzynę Glinkę wywarła na nas ogromne wrażenie. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć z Katarzyną Glinką, która rok temu zagrała również na deskach LO w przedstawieniu „Upiór w operze”.
Zajęcia laboratoryjne strzegomskich licealistów w Myśliborzu
Po raz kolejny klasa II a o profilu biologiczno-chemicznym oraz humanistycznym odwiedziła Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.
W poniedziałek (tj. 8 grudnia 2014 r.) uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych i dendrologicznych. W ciągu dnia licealiści brali udział w trzech różnych lekcjach. Pierwsza z nich dotyczyła badania struktury i właściwości roślin, na drugiej młodzież obserwowała reakcje zachodzące po połączeniu niektórych substancji chemicznych z żywnością. Natomiast tematem ostatnich zajęć było rozpoznawanie i dokładne zapoznanie się z gatunkami drzew liściastych i iglastych.
Uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z praktycznych warsztatów laboratoryjnych odbytych w Myśliborzu. Z pewnością nie była to ostatnia wizyta strzegomskich licealistów w „Salamandrze”.
Licealiści już w mundurach wojskowych!
Klasa mundurowa to nowość w strzegomskim LO. Zajęcia z oficerem WP, wykłady z pułkownikiem WP, wyjazdy na strzelnicę, współpraca z 34 Brygadą Kawalerii Pancernej w Żaganiu oraz 10 Opolską Brygadą Logistyczną– to najważniejsze wyznaczniki tego profilu. Teraz doszedł jeszcze jeden element – mundury (moro, wojskowe buty, koszulki z logiem LO oraz żołnierski pasek). W takim właśnie mundurze uczniowie uczęszczają na zajęcia szkolne w poniedziałek, środę i piątek. Licealiści z klasy mundurowej zdecydowali, że wystawią wartę wojskową ze sztandarem szkoły na wszystkich uroczystości patriotycznych w naszej gminie. A trzeba przyznać, że w tej klasie nie brakuje prawdziwych pasjonatów historii, zwłaszcza tej związanej z orężem Wojska Polskiego.
Klasa mundurowa to świetne połączenie sprawności fizycznej, nauki, historii oraz indywidualnej pasji. Najciekawsze jeszcze przed licealistami: zajęcia na poligonie, testy sprawnościowe na AWF-ie oraz interesujące wykłady w jednostkach w Żaganiu i Opolu.
Sukces licealistki w konkursie powiatowym.
Z okazji Światowego Dnia AIDS co roku w Świdnicy organizowany jest Powiatowy Konkurs pn. „Dbam o zdrowie” HIV-AIDS. Pomysłodawcy konkursu: Wydział Zdrowia Starostwa Powiatowego w Świdnicy i oddziału regionalnego Polskiego Czerwonego Krzyża dbają, aby poziom rozgrywek był na wysokim poziomie i mobilizował młodzież do poszerzania wiedzy na temat wirusa HIV i choroby AIDS.
W tym roku uczennica klasy Ib – Ewa Kudzia zajęła II miejsce, przegrywając tylko jednym punktem z laureatką konkursu. Jest to wynik imponujący, gdyż test wypełniało 25 uczniów z 13 szkół naszego powiatu. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat budowy wirusa, symptomami choroby AIDS, sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie oraz zachowaniami ryzykownymi, które mogą się przyczynić do zakażenia wirusem HIV.
W konkursie wzięła także udział Weronika Wieczorek, która uzyskała wyróżnienie.
Opiekę merytoryczną sprawowała pani Sylwia Witka.
Ogromny sukces literacki Jakuba Zapolnego ze strzegomskiego LO
Wtorek 2.12.2014 okazał się szczęśliwy dla ucznia LO. Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesie literackim naszego kolegi - Jakuba Zapolnego z klasy IIa (o nachyleniu humanistycznym). Zajął on I miejsce (w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) w wojewódzkim konkursie literackim „O Laur Złotego Pióra”. Na kilka dni przed galą konkursową jury przekazało Jakubowi informację, że znalazł się w gronie 35 wyróżnionych. W czasie uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień okazało się, że złote pióro patrona konkursu - prezydenta RP Bronisława Komorowskiego - przyznano właśnie Jakubowi Zapolnemu z LO w Strzegomiu.
Wręczenie nagród X Jubileuszowego Dolnośląskiego Konkursu Literackiego „My Polacy - My Dolnoślązacy” odbyło się 2 grudnia w Sali Wielkiej Ratusza Wrocławskiego.
Organizatorami konkursu byli: Liceum Salezjańskie we Wrocławiu oraz wrocławską redakcja „Gościa Niedzielnego”. W gronie współorganizatorów znaleźli się: Polskie Stowarzyszenie Estradowe POLEST Estrada Dolnośląska, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Urząd Miasta Wrocławia.
Młodzież strzegomskiego LO z wizytą w Domu Małego dziecka w Wałbrzychu
„Dziecko jest chodzącym cudem,
jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”.
/Phil Bosmans/Uczniowie klasy IIb oraz III b wraz z wychowawczyniami (panią Małgorzatą Kucharską oraz panią Agnieszką Kowalczyk) po raz pierwszy w tym roku szkolnym zorganizowali akcję zbiórki darów na rzecz wychowanków Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu. Jest to kontynuacja wieloletniej współpracy strzegomskiego LO z wyżej wymienioną placówką.
- Po raz kolejny udało nam się zebrać przydatne rzeczy, m.in.: produkty żywnościowe, słodycze, środki higieniczne, a nawet zabawki i ubranka - relacjonuje jedna z uczennic, Karolina.
We wtorek (25 listopada) organizatorzy akcji przynieśli do szkoły domowe wypieki, przygotowane przez nich samych i ich rodziców. Dzięki temu mogli przygotować słodki poczęstunek dla swych małych podopiecznych. Około godziny 10:00 wszyscy bezpośrednio zaangażowani w akcję wyruszyli autokarem do Wałbrzycha. Z niecierpliwością czekali na spotkanie z maluszkami. Radość była ogromna! Wtorkowe popołudnie upłynęło bardzo szybko dzięki wspólnym grom, zabawom i rozmowom. Największą atrakcją okazało się wspólne przygotowanie świątecznych kartek. Dzieci przypominały sobie czas świąt Bożego Narodzenia i z radością rysowały św. Mikołaja, choinkę, bombki i prezenty.
Sukcesy historyków LO
12 listopada br. po raz trzynasty odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska znów wolna ”. Organizatorami konkursu były świdnickie szkoły - III LO i ZSE oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Dwudziestu czterech uczniów reprezentujących 12 szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, wyłonionych podczas eliminacji szkolnych, stanęło w szranki konkursowe. Strzegomskie LO reprezentowali pierwszoklasiści: Błażej Kołodziej z klasy 1b i Paweł Wroński z klasy 1c (opiekun Piotr Bułakowski). Test pisemny (z wiadomości obejmujących historię odradzania się państwowości polskiej w latach 1908-1922) wyłonił finałową szóstkę - znalazł się w niej uczeń strzegomskiego liceum Błażej Kołodziej z klasy 1 b ( drugi nasz reprezentant- Paweł Wroński z klasy 1c uzyskał po części pisemnej wynik plasujący go w połowie stawki).
Zajęcia medialne z Mirosławem Oczkosiem w LO
W Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu odbyły się kolejne zajęcia medialno – dziennikarskie z panem Mirosławem Oczkosiem, wykładowcą SGH w Warszawie, specjalistą Public Relations, trenerem i konsultantem min. polityków, menadżerów, właścicielem firmy doradczo-szkoleniowej „OCZKOŚ PERFECT IMAGE”, a przede wszystkim popularnym komentatorem politycznym. Pan Mirosław Oczkoś od września 2014 r. jest również wykładowcą w strzegomskim LO. Listopadowe zajęcia były poświęcone tworzeniu szkolnego radia. Licealiści opracowali ramówkę oraz wybrali nazwę – „Głos Liceum”. Po zakupie niezbędnego sprzętu uczniów klasy dziennikarsko-medialnej będzie można zobaczyć podczas relacjonowania najważniejszych wydarzeń szkoły, miasta i gminy Strzegom. Podczas zajęć nie zabrakło również warsztatów dziennikarskich przed kamerą. Licealiści nagrywali krótkie komunikaty dziennikarskie oraz ćwiczyli zachowanie przed obiektywem. - Uczyliśmy się pokonywać stres przed kamerą, co później wykorzystywaliśmy w praktyce nagrywając krótkie filmiki. Presja była ogromna, ale daliśmy radę – dodaje młodzież z klasy dziennikarskiej.
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Warte uwagi
tekst alternatywny

tekst alternatywny


Kontakt
Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom

tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
Sekretariat
Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00
Księgowość
Pon - Pt
7:30 - 15:30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
LO Strzegom w obiektywie kamery

Wygenerowano w sekund: 0.09 1,106,862 Unikalnych wizyt