Menu Głowne
· Strona Główna
· Księga Gości
· Webmasterzy
· Webmasterzy -
Absolwenci

· Kontakt z Administracją
Szkoła
· Budynek
· Patron Szkoły
· Władze Szkoły
· Kadra Nauczycielska
· Dokumenty Szkolne
· Szkolne Tradycje
· Biblioteka
Uczniowie
· Absolwenci
· Osiągnięcia
·Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Wymiany Miedzynarodowe
Inne
· Galeria Zdjęć
· Zdjęcia Archiwalne
· Materiały dla uczniów
· Materiały dla nauczycieli
Ważne strony
· Plan lekcji
· Wykaz podręczników
· Tematy na egzamin ustny z języka polskiego
· Biuletyn informacji publicznej
Linki
Tekst alternatywny
BIP
Tekst alternatywny
Współpraca
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Sponsorzy LO
LO dla dorosłych
Losowe Zdjęcia

33
33
Album:
Czytanie dzieł H. Sienkiewicza
ddziecka 39
ddziecka 39
Album:
Dzień Dziecka na sportowo.
d otwarte96
d otwarte96
Album:
Drzwi Otwarte
pozegnanie klas 3 119
pozegnanie klas 3 119
Album:
Zakończenie roku dla kl. III cz. 3
kon ang2013 11
kon ang2013 11
Album:
Konkurs piosenki anglojęzycznej 2014


Film klasy matematyczno-fizycznej
Film klasy mundurowej
12. SESJA LINUKSOWA
12 SESJA LINUKSOWA
Licealiści posprzątali, a następnie grillowali
Na początku kwietnia Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu włączyło się w akcję sprzątania gminy Strzegom. Na godzinach wychowania fizycznego, geografii oraz zajęciach z wychowawcą licealiści porządkowali drugą część Fortu Gaj, tereny wokół baszty (wiatraka) oraz ul. św. Jana. Podstawiony przez Zakład Usług Komunalnych kontener szybko zapełnił się śmieciami i butelkami. W środę (15.04.), na długiej przerwie, na licealistów został przygotowany grill, nad którym czuwała niezastąpiona Pani Bożenka. Apetyt uczniów był ogromny, ponieważ 300 kiełbasek i bułek zniknęło w jednej chwili. Sponsorem produktów był UM w Strzegomiu. Dziękujemy!
Kolejna książka wykładowcy strzegomskiego LO!
Klasy strzegomskiego LO objęte są patronatem aktorów, żołnierzy i profesorów akademickich, którzy prowadzą dla młodzieży licealnej wykłady, a także organizują warsztaty dziennikarskie, aktorskie, zajęcia przyrodnicze i wojskowe w Warszawie, Wrocławiu, Myśliborzu , Żaganiu i Opolu.
Patronem klasy dziennikarskiej jest p. Mirosław Oczkoś, który nie tylko poprowadził dla licealistów warsztaty w Warszawie, ale pomaga im stworzyć radio internetowe, które już od maja będzie nadawało z LO. Inauguracja radia będzie połączona z przyjazdem dziennikarzy radiowej „Trójki”, z którymi licealiści przeprowadzą pierwsze wywiady.
Kolejne zajęcia klasy mundurowej z płk Mariuszem Krzakiem
W marcu bieżącego roku uczniowie klasy mundurowej spotkali się po raz kolejny z pułkownikiem Wojska Polskiego Mariuszem Krzakiem. Tym razem młodzież uczestniczyła w zajęciach na temat topografii wojskowej. Pierwszoklasiści uczyli się odczytywać mapy wojskowe oraz nabyli kilka przydatnych umiejętności. W spotkaniu wziął udział także Arkadiusz Bendig- szeregowy rezerwy Narodowych Sił Rezerwowych, który przedstawił licealistom możliwości jakie oferują NRS, a także opowiedział o nich z punktu widzenia rezerwisty. Uczniowie już czekają na następne zajęcia.
Konkurs stołów wielkanocnych w LO
Przedświąteczny okres w strzegomskim LO ma zawsze niezwykłą atmosferę. Oprócz świątecznej dekoracji szkoły licealiści przygotowują wielkanocne stoły, które są oceniane przez szkolną komisję konkursową. Uczniowie z poszczególnych klas udekorowali stoły świątecznymi obrusami, serwetami i kwiatami. Wśród potraw nie zabrakło żurków z jajkami, pieczeni z suszonymi pomidorami, pasztetów drobiowych z ziołami, faszerowanych jajek, a także mazurków, serników, makowców, babek i lukrowanych zajączków. Zdaniem jury najpiękniejszy stół przygotowała klasa I b, drugie miejsce zajęła klasa II a, a wszystkie pozostałe klasy otrzymały wyróżnienia, ponieważ poziom dekoracji i finezji potraw był bardzo wyrównany. Wszystkie klasy otrzymały czeki na szkolne wycieczki. O oprawę muzyczną zadbała p. Agnieszka Rut, p. Jacek Fornal oraz utalentowane licealistki. Życzenia społeczności LO złożył burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz dyr. Tomasz Marczak.
Klasa mundurowa na święcie jednostki wojskowej w Opolu
Klasa mundurowa strzegomskiego LO współpracuje z dwiema jednostkami: 10 Opolską Brygadą Logistyczną oraz 34 Brygadą Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Efektem tej współpracy są podpisane porozumienia, dzięki którym licealiści mają możliwość zdobywania praktycznej wiedzy z zakresu wojskowości podczas wizyt w Opolu i Żaganiu.
Dnia 26 marca 2015 uczniowie klasy mundurowej ze strzegomskiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami - ppor. rez. Erykiem Bendig i Piotrem Bułakowskim wzięli udział w Dniu Otwartych Koszar 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Uczniowie mogli poznać infrastrukturę jednostki wojskowej, jej zadania, sprzęt i wyposażenie używane obecnie, ale również eksponaty historyczne.
Kasia Kurek ze strzegomskiego LO wygrała wojewódzki konkurs literacki
Miło nam poinformować, że 23. marca 2015 roku uczennica klasy IIa Zespołu Szkół Ogólnokształcących - Kasia Kurek odebrała główną nagrodę w konkursie literackim „Szkoła trzech pokoleń”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, a realizowanego w ramach Programu edukacyjnego „Tożsamość Dolnoślązaków - Unia Wielu Kultur”.
Uroczysta Gala odbyła się w gmachu Nauczycielskiego Kolegium Językowego we Wrocławiu. Wśród gości honorowych tej uroczystości znalazła się m.in. pomysłodawczyni konkursu, Pani Maria Berny, działaczka kulturalna, polityk - senator III i V kadencji. Podsumowania konkursu dokonał dr Robert Mertuszka - nauczyciel konsultant DODN we Wrocławiu. Zwrócił on uwagę na konieczność transmisji międzypokoleniowej i dbania o tradycję tych, którzy po 1945 roku znaleźli się na terenie Dolnego Śląska i współtworzyli polską szkołę. Z kolei Pani Maria Berny z pasją opowiadała o przedwojennych Kresach Wschodnich.
Pielgrzymka maturzystów strzegomskiego LO
To już po raz jedenasty Jasna Góra przyjęła otwarcie maturzystów, którzy chcieli złożyć swoje intencje Matce Bożej Częstochowskiej. Jak co roku maturzyści LO w Strzegomiu wraz z wychowawcami: Elżbietą Farion, Małgorzatą Kucharską i Kamilą Mazur oraz katechetą panem Jackiem Fornalem i ks. Sebastianem Bardasem oraz ks. Tomaszem Gwizdkiem wzięli udział w pielgrzymce. Odbyła się ona 20. marca 2015 r. Grupa strzegomskich licealistów wyruszyła sprzed budynku swojej szkoły już o 5.00 rano.
Na miejsce dotarliśmy około 9.00. Cztery godziny podróży opłaciły się. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z Częstochową. Jej wygląd i panująca tam atmosfera zachwyciły wszystkich. Zwróciliśmy uwagę nie tylko na położony na wzgórzu zespół klasztorny zakonu paulinów, Bazylikę Jasnogórską, Kaplicę Cudownego Obrazu, skarbiec, ale i charakterystyczne fortyfikacje, pomniki, obrazy i rozmaite detale sztuki sakralnej.
Dzień Kobiet w LO!
Dzień Kobiet w strzegomskim LO ma zawsze nietypową oprawę. Nie inaczej było i w tym roku. Od samego rana na wszystkie kobiety przekraczające progi LO czekali przystojni mężczyźni w świetnie skrojonych garniturach, dobrze dobranych krawatach i nienagannych fryzurach. Powód takiej zasadzki był jeden: pochwycić kobietę we drzwiach i…wręczyć jej różę. Nie zabrakło również uroczystości klasowych, podczas których chłopcy wręczali swoim koleżankom z ławy szkolnej kwiaty lub drobne upominki.
Kulminacyjnym momentem dnia był apel szkolny zapoczątkowany „Konkursem poezji anglojęzycznej”. Licealistki zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności językowych i muzycznych. Zwyciężczynią konkursu została Monika Kołdacha. Nagrody książkowe uczestniczkom wręczyli: zastępca burmistrza Wiesław Witkowski, dyr. Tomasz Marczak oraz anglistka Aldona Struzik.
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Warte uwagi
tekst alternatywny

tekst alternatywny


Kontakt
Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl
Sekretariat
Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00
Księgowość
Pon - Pt
7:30 - 15:30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
LO Strzegom w obiektywie kamery

Wygenerowano w sekund: 0.08 1,157,648 Unikalnych wizyt