Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywnyTekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO Strzegom w obiektywie kamery

Podaruj 1% podatku na TPD w Strzegomiu


Szanowni Państwo

W imieniu młodzieży i własnym serdecznie dziękujemy za ofiarność rodziców i przyjaciół szkoły, dzięki którym z darowizny 1% podatku zorganizowaliśmy dodatkowe zajęcia z przedmiotów maturalnych.
Dzięki takim działaniom LO znalazło się dwukrotnie w rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” w grupie 50 najlepszych liceów na Dolnym Śląsku. To również Państwa zasługa.
Podejmujemy także dodatkowe działania skierowane do uczniów: zajęcia profilaktyczne, warsztaty teatralne, przedstawienia andrzejkowe, wyjazdy do teatru.
Zwracamy się do Państwa, także w tym roku, z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, by móc kontynuować rozpoczęte działania na rzecz strzegomskiej młodzieży.


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
z dopiskiem
Zarząd Strzegom

Nr KRS 0000198933

Ferie z LO

Strzegomscy Sybiracy - żywa lekcja historii

W niedzielę (12.02.) odbyły się w Strzegomiu obchody 77. rocznicy pierwszych wywózek Polaków na Sybir. Uroczystości zorganizował prezes Związku Sybiraków p. Jerzy Orabczuk. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w Bazylice Mniejszej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Sztandar Związku Sybiraków w Strzegomiu wystawiła młodzież klas mundurowych LO oraz Związku Strzeleckiego. Po mszy św. pod pomnikiem „Bezimiennej Matki Sybiraczki" zostały złożone kwiaty.
Deportacja przeprowadzona przez NKWD 10.02.1940 r. odbyła się w nieludzkich warunkach, które dla wielu były wyrokiem śmierci (temperatura dochodziła nawet do minus 40 st. C). Deportowanych przewożono w wagonach towarowych z zakratowanymi oknami. Do wagonu ładowano nawet 50 osób.

Sukcesy w tenisie stołowym LO!

W poniedziałek (06.02.) w Świdnicy obył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięło udział dwanaście szkół ponadgimnazjalnych z powiatu świdnickiego. W ogólnej klasyfikacji dziewczyny zajęły VII miejsce natomiast chłopcy wywalczyli III miejsce. LO Strzegom reprezentowali: Milena Paszynin, Agata Potoniec, Sebastian Skóra i Kornel Naróg. Opiekun: Przemysław Stempniewicz.
Zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Licealistki w SCMD

Dnia 27.01.2017 r. (piątek) uczennice klasy 1c, w ramach zajęć „Medycyny w praktyce”, były na zajęciach w Strzegomskim Centrum Medyczno - Diagnostycznym. Zajęcia poprowadziła p. Grażyna Chyłek, która zwróciła uwagę na rolę badań profilaktycznych, zwłaszcza badań piersi oraz cytologii. Położna prezentowała jak należy poprawnie przeprowadzić samokontrolę piersi, jakie zmiany powinny zaniepokoić oraz na co należy zwracać uwagę. Pani położna zapoznała pierwszoklasistki ze sprzętem specjalistycznym. Udzieliła odpowiedzi na wiele pytań, które nurtowały licealistki. To były kolejne, bardzo pouczające zajęcia.

Półmetek LO - świetna zabawa licealistów!

Tradycją strzegomskiego LO są coroczne bale półmetkowe klas drugich. Jest to idealna okazja do radosnego, beztroskiego podsumowania dotychczasowej edukacji i klasowych relacji. Piękne suknie, gustowne muszki – taką konwencję wybrali licealiści, którzy spotkali się na balu w Restauracji „Pod Rumakiem” w pierwszą sobotę lutego.
Oficjalnego otwarcia zabawy półmetkowej dokonał dyrektor LO Tomasz Marczak, który wraz wicedyrektor Ewą Tutką odtańczył pierwszy taniec. Młodzieży nie trzeba było długo namawiać do zabawy. Szaleństwu nie było końca. Licealiści bawili się aż do 2:30 w nocy. W balu półmetkowym uczestniczyli również wychowawcy klas drugich: Małgorzata Kucharska, Lucyna Miłek, Elżbieta Farion oraz nauczyciele. Nad całością czuwali rodzice, którzy przygotowywali ten wyjątkowy bal.

Magiczna studniówka LO!

To był bal nad bale! 100 dni przed maturą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu bawili się na studniówce w „Restauracji Esperanto” w Świdnicy.
Na balu maturalnym świętowały trzy klasy: III a (wychowawczyni: Beata Suwart-Orzechowska), III b (wychowawcy: Piotr Bułakowski, Przemysław Stempniewicz) i III c (wychowawczyni: Agnieszka Soboń-Nowakowska). Studniówka rozpoczęła się od podziękowań skierowanych do dyrekcji i pedagogów za trud włożony w edukację i wychowanie oraz niezwykłą atmosferę stworzoną w LO. W części artystycznej licealiści zaprezentowali humorystyczne scenki z życia szkoły, wspaniale wykonali utwory muzyczne oraz wyświetlili poruszający film o szkole. Uśmiech i łzy wzruszenia pojawiły się na twarzach zgromadzonych gości. Życzenia maturzystom złożyli: dyr. Tomasz Marczak i burmistrz Zbigniew Suchyta.
Częścią kulminacyjną balu studniówkowego był polonez. Licealiści i nauczyciele zatańczyli wspaniale. Tunele, podwójne pary, korowody równoległe i indywidualne zrobiły na rodzicach i zaproszonych gościach olbrzymie wrażenie.

Mundurowi LO z Amerykanami

Na zaproszenie Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka oraz Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu płka Waldemara Bartłomiejczaka, przedstawiciele klas mundurowych LO wzięli udział w wydarzeniu plenerowym „Bezpieczna Polska” z okazji inauguracji stacjonowania wojsk sojuszniczych Stanów Zjednoczonych w Polsce.
Licealiści uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach przed Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu. Była to świetna okazja do poznania uzbrojenia armii amerykańskiej oraz WP, porozmawiania z żołnierzami amerykańskimi, podziwiania orkiestry wojskowej i musztry paradnej. Nie zabrakło również wojskowej grochówki, która w mroźny dzień smakowała wyjątkowo. To był dzień pełen wojskowych emocji.

Polonez na rynku odtańczony!

W piątek (13.01.) tegoroczni maturzyści LO wzięli udział w XIII Polonezie Świdnickim. Przedstawiciele trzech klas Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu odtańczyli poloneza wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z innych szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego. Licealiści, wraz z dyr. Tomaszem Marczakiem, wychowawcami: Agnieszką Soboń – Nowakowską, Beatą Suwart – Orzechowską, Piotrem Bułakowskim mieli próbę generalną przed studniówką, którą odbędzie się już w najbliższy piątek. Podczas poloneza na świdnickim rynku nie mogło również zabraknąć burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty.
Poloneza czas zacząć – zakrzyknęli tegoroczni maturzyści!

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Wygenerowano w sekund: 0.06
1,746,941 Unikalnych wizyt