Menu Głowne
· Strona Główna
· Księga Gości
· Webmasterzy
· Webmasterzy -
Absolwenci

· Kontakt z Administracją
Szkoła
· Budynek
· Patron Szkoły
· Władze Szkoły
· Kadra Nauczycielska
· Dokumenty Szkolne
· Szkolne Tradycje
· Biblioteka
Uczniowie
· Absolwenci
· Osiągnięcia
·Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Wymiany Miedzynarodowe
Inne
· Galeria Zdjęć
· Zdjęcia Archiwalne
· Materiały dla uczniów
· Materiały dla nauczycieli
Ważne strony
· Plan lekcji
· Wykaz podręczników
· Tematy na egzamin ustny z języka polskiego
· Biuletyn informacji publicznej
BIP
Tekst alternatywny
Współpraca
Tekst alternatywny
Sponsorzy LO
LO dla dorosłych
Losowe Zdjęcia

sen nocy letniej 41
sen nocy letniej 41
Album:
Przedstawienie "Sen nocy letniej"
11 listopada 2 65
11 listopada 2 65
Album:
Święto Niepodległości cz. 2
6
6
Album:
Współpraca z AWF we Wrocławiu
11 listopada 2 40
11 listopada 2 40
Album:
Święto Niepodległości cz. 2
dzien obywatelski 38
dzien obywatelski 38
Album:
Dzień Obywatelski
Tekst alternatywny
Podaruj 1% podatku
tekst alternatywny
LO Strzegom w obiektywie kamery!
Rozmowa z Łukaszem Płoszajskim

Projekt polsko-niemiecko-izraelski w LO
Strzegomscy licealiści wraz z młodzieżą z Niemiec i Izraela uczestniczą w projekcie językowo-historycznym. Pierwsza cześć projektu odbywa się w Magdeburgu, Berlinie, Strzegomiu, Wrocławiu, Szklarskiej Porębie i Oświęcimiu. Druga część odbędzie się w Izraelu, dokąd młodzież poleci na dwa tygodnie już w lipcu.
Pierwsze spotkanie uczniów z Polski, Niemiec i Izraela odbyło się we wtorek (15.04.) w Magdeburgu, w którym rozpoczął się projekt. Ważną częścią programu są warsztaty historyczne, które młodzież będzie realizowała w trzech krajach. W Niemczech uczniowie poznali historię Magdeburga oraz Berlina. Ważnym punktem berlińskiej wycieczki był: Berlin Wall Memorial oraz Bundestag. W sobotę (19.04.) młodzież przyjechała do Strzegomia. Licealiści gościli ich w swoich domach. Dla młodzieży niemieckiej i izraelskiej było to niezwykle ciekawe doświadczenie, ponieważ projekt był realizowany w trakcie świąt wielkanocnych, które w Polsce mają niezwykłą oprawę. „Żurek oraz ciasta zachwyciły naszych gości. Urzekła ich również rodzinna atmosfera” – dodają licealiści. Opiekunowie niemieccy i izraelscy udali się również na liturgię Wielkiej Soboty do bazyliki św. App. Piotra i Pawła. „Polacy potrafią wspaniale celebrować takie święta” – dodali tuż po wyjściu z kościoła.
Młodzież na spotkaniu z marszałkiem Jerzym Tutajem
„Dolny Śląsk. Tutaj mieszkam, tu chcę żyć” – taki temat towarzyszył spotkaniu młodzieży Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, Zespołu Szkół w Strzegomiu, a także dyrektorom przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i przedstawicielom organizacji pozarządowych z gminy Strzegom. A okazja była niezwykła. Na zaproszenie burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty w Strzegomiu gościł marszałek dr Jerzy Tutaj, który promuje Dolny Śląsk jako miejsce niezwykłych śladów dziedzictwa historycznego i wspaniałych atrakcji turystycznych. Nauczycielki historii: p. Kamila Mazur ( z LO) oraz p. Marzena Łaciuk (z ZS) wygłosiły wykłady o symbolice herbu oraz flagi Dolnego Śląska, a także o dziedzictwie historycznym Dolnego Śląska w kontekście środków pozyskiwanych z UE. Natomiast młodzież LO przygotowała prezentację multimedialną o najwspanialszych zakątkach regionu, wykonała hymn UE na saksofonie i utwór „Sen o Wrocławiu”.
Konkurs stołów wielkanocnych w LO
Przedświąteczna środa ma w strzegomskim LO niepowtarzalną aurę, ponieważ w tym dniu uczniowie w auli szkolnej przygotowują stoły wielkanocne. Zapach świątecznego żurku, kiełbas i ciast wypełnia korytarze liceum. Każda klasa aranżuje stół według swojego pomysłu. Oprócz tradycyjnych potraw całości wrażenia dopełniają ręcznie haftowane serwetki, śnieżnobiałe obrusy, świąteczne palmy, kolorowe pisanki, a także żywe króliki. Jury w składzie: p. Lucyna Miłek, p. Sylwia Witka, p. Małgorzata Chęcińska, p. Bożena Bąkowska wnikliwie oceniło smak potraw, tradycyjny wystrój świątecznego stołu oraz całość wrażenia. Najwyższe noty uzyskał stół wielkanocny klasy: II a. Kolejne dwa miejsca uzyskały klasy: II c, i I a. W nagrodę licealiści otrzymali czeki na wyjazdy do kina.
Licealiści na planie filmowym
Na zaproszenie Łukasza Płoszajskiego oraz producenta programów telewizyjnych firmę ATM Grupa S.A. uczniowie strzegomskiego LO wystąpili, wraz z Barbarą Kurdej-Szatan, Krzysztofem Kwiatkowskim, Michałem Koterskim i innymi aktorami, na planie filmowym „Pierwszej miłości”.
Wyjazd licealistów na plan filmowy do Wrocławia jest efektem zaangażowania Łukasza Płoszajskiego w edukację medialną i filmową strzegomskich uczniów. Oprócz warsztatów, które aktor prowadzi w LO, to właśnie wyjazdy do studia filmowego ATM we Wrocławiu są praktycznym dopełnieniem wiedzy, zwłaszcza, że licealiści występują również w szkolnych przedstawieniach, które co roku gromadzą kilkusetosobową widownię. Blanka Graca, Zuzanna Konieczna, Monika Sarlej i Łukasz Niemczuk nie tylko wystąpili w kilku odcinkach „Pierwszej miłości” (odc. 1915, odc.1916, odc.1919 i odc.1921), ale także zwiedzali reżyserkę, przyglądali się pracy kamerzystów, a także aktorów. Po studiu filmowym licealistów oprowadzała kierowniczka produkcji - Magdalena Wujec. Podczas przerw była okazja do zdjęć z aktorami.
Licealiści i gimnazjaliści na AWF-ie
Tradycją strzegomskiego LO są wyjazdy kierunkowe na wyższe uczelnie. Tym razem licealiści, wraz z uczniami z Gimnazjum nr 1, wybrali się do Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, z którą LO, od wielu lat, ma podpisaną współpracę. Dzięki życzliwości prof. dr hab. Jana Chmury młodzież nie tylko zwiedzała pomieszczenia dydaktyczne i sportowe uczelni, ale również uczestniczyła w uniwersyteckim wykładzie.
Uczniowie zwiedzili sportowe obiekty uczelni , przede wszystkim Kompleks Pól Marsowych - jeden z najnowocześniejszych w Europie, na który składają się trzy pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej (dwa z nawierzchnią z trawy naturalnej i jedno z trawy sztucznej), zespół boisk o nawierzchni poliuretanowej, na których można grać w koszykówkę, siatkówkę lub piłkę ręczną oraz boiska z podłożem z piasku do gry w piłkę siatkową i nożną. W pobliskim budynku znajdują się również sale dydaktyczne, a sportowcy mają tam do dyspozycji sale treningowe. W tej nowoczesnej bazie sportowej powstał Wydział Nauk o Sporcie z Katedrą Zespołu Gier Sportowych, Katedrą Biomechaniki oraz Katedrą Motoryczności Sportowca.
Licealiści w School of Form

Dnia 28.03.2014 o godzinie 7.45 grupa 18 uczniów z klas pierwszych i drugich strzegomskiego LO wyruszała busem do School of Form w Poznaniu. Mieli oni okazje skorzystać z oferty warsztatowej w związku z odbywającym w piątek dniem otwartym tej uczelni. Na miejsce dotarli około godziny 12:00. Mając jeszcze ponad godzinę czasu do rozpoczęcia zajęć wykładowych i warsztatowych, udaliśmy się do nowo otwartej galerii Poznań City Center.
O godzinie 13:00 wzięliśmy udział w godzinnym wykładzie prowadzonym przez Dawida Wienera - pediatrę, psychologa, filozofa i kierownika Katedry Wzornictwa School of Form. Dzięki wykładowi „Projektowanie dla dzieci i młodzieży z zastosowaniem wiedzy psychologicznej”, w którym połączono nowoczesną technikę prezentacji multimedialnej oraz przekaz tradycyjny, dowiedzieliśmy się, jak zaprojektować produkt, którego konsumentem będzie dziecko. Dobór barwy, kształtu, struktury oraz formy zależy bowiem od wieku dziecka, ponieważ z wiekiem postrzeganie świata się zmienia.
Amerykanin na zajęciach w LO
W Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu uczniowie, mający lekcje języka angielskiego z panią mgr Małgorzatą Chęcińską, mieli przyjemność uczestniczenia w zajęciach z bardzo ciekawą osobą. Na zaproszenie Pani Małgorzaty liceum odwiedził, pochodzący z Teksasu, Tim Cargill.
Na początku lekcji uczniowie byli nieco onieśmieleni, ale już po kilku minutach atmosfera znacznie się rozluźniła. Młodzież kolejno przedstawiała się i opowiadała krótko o swoich zainteresowaniach i ulubionych zajęciach. Należy podkreślić, że cała lekcja toczyła się tylko i wyłącznie w języku angielskim. Tim Cargill zakochał się w Polce i dlatego zamieszkał w naszym kraju. Opowiadał również o swojej niezwykle ciekawej pracy, ponieważ był ochroniarzem Georga Busha i uczestniczył w działaniach antyterrorystycznych w wielu krajach. Tim bardzo ciepło mówił również o własnej rodzinie, podróżach i o tym, co najbardziej podoba mu się w Polsce. Odwiedziny Amerykanina były bardzo ciekawym doświadczeniem językowym dla uczniów. Mamy nadzieję, że nie była to ostatnie wizyta Tima w LO.
Tomasz Terlikowski w LO
We wtorek (25.03.) w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu odbył się wykład dziennikarza, filozofa, publicysty - dr Tomasza Terlikowskiego.
Wykład wysłuchała młodzież LO, uczniowie Gimnazjum nr 2 oraz mieszkańcy gminy Strzegom. Na spotkaniu nie zabrakło również ks. proboszcza Marka Żmudy.
Relacja licealistki Moniki Kołdachy:
„Spotkanie z dr Tomaszem Terlikowskim odbyło się w auli LO. Pan Tomasz przez ponad dwie godziny opowiadał o relacjach męsko – damskich, życiu rodzinnym, trudach i radościach w wychowywaniu dzieci, a także katolickim postrzeganiu rzeczywistości. Mówił również o pielgrzymkach, które dla wielu ludzi są rzeczą niesamowicie ważną, ale przede wszystkim - jako dziennikarz - próbował wytłumaczyć nam, jak ważna jest miłość do drugiego człowieka i jak cenne są relacje międzyludzkie. Był to wykład, w którym nie zabrakło licznych porównań i przykładów z życia.
Prezentacja edukacyjna LO najlepsza!
W piątek (21.03.2014 r.) odbyły się XI Żarowskie Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych, w których wzięło udział aż czternaście szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego. Każda ze szkół prezentowała swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2014/2015. Prezentacje dotyczyły przede wszystkim proponowanych kierunków, wydarzeń kulturalnych i artystycznych oraz dodatkowej oferty edukacyjnej.
W ocenie jury najlepszą prezentację edukacyjną zaprezentowało Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Jury zwróciło uwagę przede wszystkim na nowoczesne kierunki (dziennikarsko-medialny i prawniczy, mundurowy, nauk przyrodniczych i sportowych oraz politechniczno-ekonomiczno-informatyczny), a także merytoryczne wsparcie klas, nad którymi opiekę będą sprawować: Mirosław Oczkoś, Łukasz Płoszajski, dziennikarze radiowej „Trójki” (Michał Olszański, Robert Kantereit i Marek Niedźwiecki), pułkownik Mariusz Krzak, prof. Jan Chmura, prof. Ted Kornecki, Zbigniew J. Jurek. Nie bez znaczenia okazały się również wyjątkowe wydarzenia LO (np. przedstawienia andrzejkowe), a także umiejętności artystyczne uczniów strzegomskiego liceum zaprezentowane podczas konfrontacji.
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Warte uwagi
tekst alternatywny

tekst alternatywny


Kontakt
Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom

tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
Sekretariat
Czynny:

Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 9:00 - 17:00
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00
Księgowość
Pon - Pt
7:30 - 15:30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.16 994,935 Unikalnych wizyt