Menu Głowne
· Strona Główna
· Księga Gości
· Webmasterzy
· Webmasterzy -
Absolwenci

· Kontakt z Administracją
Szkoła
· Budynek
· Patron Szkoły
· Władze Szkoły
· Kadra Nauczycielska
· Dokumenty Szkolne
· Szkolne Tradycje
· Biblioteka
Uczniowie
· Absolwenci
· Oferta Edukacyjna
·Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Wymiany Miedzynarodowe
Inne
· Galeria Zdjęć
· Zdjęcia Archiwalne
· Materiały dla uczniów
· Materiały dla nauczycieli
Ważne strony
· Plan lekcji
· Wykaz podręczników
· Biuletyn informacji publicznej
LO
Rekord

Projekt

Rekord

Projekt
Linki
Tekst alternatywny
BIP
Tekst alternatywny
Współpraca
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Sponsorzy LO
LO dla dorosłych
Losowe Zdjęcia

pozegnanie klas 3 151
pozegnanie klas 3 151
Album:
Zakończenie roku dla kl. III cz. 3
sen nocy letniej 33
sen nocy letniej 33
Album:
Przedstawienie "Sen nocy letniej"
bieg pam2016 11.
bieg pam2016 11.
Album:
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
polmetek2016 10
polmetek2016 10
Album:
Półmetek 2016
d otwarte73
d otwarte73
Album:
Drzwi Otwarte
Wejdź i dowiedz się więcej
Sukces licealistki w Ogólnopolskim Konkursie Literackim
Karolina Kluj - uczennica kl. III a Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu odniosła kolejny sukces. Została laureatką III Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego, zajmując III miejsce w kategorii prac literackich na poziomie szkół ponadgimnazjalnych.
Celem konkursu było: pozyskanie nowych informacji na temat życia i dokonań ks. Stanisława Konarskiego - poety, dramatopisarza, tłumacza, edytora, pedagoga, publicysty i reformatora szkolnictwa. Ponadto: przybliżenie dokonań tego znakomitego humanisty w interesującej formie literackiej, upowszechnianie wiedzy o dokonaniach księdza Stanisława Konarskiego, propagowanie wartości głoszonych przez wybitnego Polaka i odniesienie ich do czasów współczesnych oraz doskonalenie umiejętności sprawnego i poprawnego posługiwania się językiem polskim.
Konkurs „Ksiądz Stanisław Konarski - nasz współczesny” odbywał się pod patronatem: Pani Teresy Budzik - Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika - Metropolity Lubelskiego. Organizatorami byli: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie
oraz Gimnazjum nr 1 im. ks. S. Konarskiego w Lublinie.
Niezwykły koncert strzegomianina!
Już 05.05.2016 r. ( czwartek ) o godz.17:00, w Strzegomskim Centrum Kultury, odbędzie się koncert zespołu Remigiusz Knapik Band pod przewodnictwem utalentowanego strzegomianina Remigiusza Knapika - pianisty, klawiszowca, kompozytora, absolwenta strzegomskiego LO oraz Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Marcina Lutrosińskiego, a obecnie student Conservatorium van Amsterdam w klasie Roba van Bavela.
Remigiusz Knapik Band to zespół, który cechuje bezkompromisowa ekspresja, charyzma i rzadko spotykana oryginalność. Koncert będzie obfitował w większość autorskich kompozycji Knapika, które zostały napisane w ciągu ostatnich dwóch lat. Pianista zaprosił do współpracy znakomitych muzyków: Marcina Gontarka (el. bass) i Jana Catright'a (dr)- tegorocznych dyplomantów uczelni uchodzącej za jedną z najbardziej prestiżowych na świecie, której Remigiusz jest również uczniem - Conservatorium van Amsterdam.
Karolina Kluj z LO w finale konkursu o stypendium na skandynawistykę
Miło nam poinformować, że uczennica klasy IIIa - Karolina Kluj zakwalifikowała się do finału konkursu filologicznego, organizowanego przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. J. Tischnera w Krakowie.
I etap „Konkursu o indeks - studiuj za darmo” polegał na napisaniu eseju pt. „Skandynawia - najlepsze miejsce do życia?”. Karolina wzięła w nim udział, gdyż chciałaby podjąć studia na skandynawistyce, a wspomniana wyżej uczelnia oferuje w swym programie studia filologiczno-biznesowe o tej specjalności. W konkursie można wygrać stypendium na wyżej wymieniony kierunek studiów.
W poniedziałek, tj. 25.04.2016 r. Karolina uczestniczyła w II etapie konkursu, który odbył się w siedzibie Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie.
Licealiści świętowali z brygadą pancerną
22 kwietnia br., 34 Brygada Kawalerii Pancernej z Żagania obchodziła swoje święto, które, jak co roku, zbiegło się z zakończeniem Sztafety Pamięci gen. broni Tadeusza Buka. W uroczystościach nie mogło zabraknąć uczniów klas mundurowych strzegomskiego LO wraz z por. Erykiem Bendigiem oraz komendantem strzelców sierż. Emilem Kołakowskim.
Uroczysty apel z okazji święta 34BKPanc miał miejsce na placu gen. Stanisława Maczka. Po powitaniu zaproszonych gości, licznych przyjaciół brygady oraz wojewódzkich i lokalnych władz samorządowych, odczytano postanowienie prezydenta RP o nadaniu odznaczenia za nienaganną służbę w Polskich Kontyngentach Wojskowych. Święto było też okazją do wręczenia aktów mianowań oraz odznaczeń resortowych.
Spacer i bieg na sześć łap


Zajęcia taktyczne klasy mundurowej
Uczniowie klasy pierwszej o profilu mundurowym strzegomskiego LO ponownie uczestniczyli w zajęciach z paintballa. Jest to znakomity sposób na doskonalenie umiejętności taktycznych w terenie. Taki rodzaj zajęć pomaga zdobyć lepszą sprawność fizyczną, uczy odwagi, pewności siebie oraz współpracy w grupie. Dyscyplina ta łączy w sobie elementy gier strategicznych, współzawodnictwa oraz współdziałania w grupie. Podczas gry uczestnicy rozwijają u siebie zdolność logicznego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji oraz działania pod presją czasu. Połączenie zajęć taktycznych z profilem klasy okazało się ponownie świetną propozycją na dodatkowe zajęcia dla klasy mundurowej, które z wielkim zaangażowaniem realizuje nauczyciel wychowania fizycznego oraz procedur mundurowych Eryk Bendig.
Licealiści na 14-godzinnym spektaklu w Teatrze Polskim we Wrocławiu
„Dziady” to klasyka polskiego dramatu romantycznego, obowiązkowa lektura szkolna, arcydzieło literackie i dramatyczne. Wprawdzie tego typu dramat romantyczny jest trudny do zrozumienia w dzisiejszych czasach, a w szkole ponadgimnazjalnej nie omawia się wszystkich części dzieła, to jednak z uwagi na skomplikowane i dramatyczne dzieje naszej ojczyzny, treść utworu i jego przesłanie zawsze warte są przypomnienia i refleksji.
Mając na uwadze powyższe argumenty, strzegomscy licealiści wybrali się, wraz wicedyrektor Ewą Tutką oraz polonistą Małgorzatą Kucharską, do stolicy Dolnego Śląska, by na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu obejrzeć wszystkie części „Dziadów”.
Była to pierwsza w historii polskiego teatru adaptacja całości dramatu autorstwa Adama Mickiewicza i to bez najmniejszych skrótów, zatem w jednym przedstawieniu. Sztuka trwała 14 godzin, z 5 przerwami. Czas trwania przedstawienia mógł zrobić na widzach ogromne wrażenie, jednak nie on był najważniejszy.
Paulina Góra laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Studium Talent" z Fizyki


Wykład w LO
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Warte uwagi
tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Kontakt
Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl
Sekretariat
Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00
Księgowość
Pon - Pt
7:30 - 15:30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
LO Strzegom w obiektywie kamery
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,446,839 Unikalnych wizyt