Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywnyTekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO Strzegom w obiektywie kamery

Wejdź i dowiedz się więcej

GIMNAZJALISTO! Instrukcja rekrutacyjna do LO!

Aby założyć konto należy wejść na stronę:
1) https://dolnoslaskie.edu.com.pl/kandydat/app/
2) należy kliknąć przycisk ZAŁÓŻ KONTO lub w bocznym menu wybrać opcje ZGŁOŚ KANDYDATURĘ,
3) w następnych etapach należy uzupełnić swoje dane oraz dane rodziców/opiekunów,
4) należy wybrać oddziały i szkołę (Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu) oraz wybrać język .

WAŻNE! Aby mieć pewność przyjęcia do naszej szkoły zaznacz wszystkie dostępne klasy w naszym LO, ponieważ w przypadku, gdyby nie udało się Tobie dostać na wybrany kierunek system ulokuje Cię na innym kierunku w naszej szkole. W pierwszych miesiącach pierwszej klasy istnieje możliwość przeniesienia się z przydzielonego kierunku na wymarzony. Nie wybranie innych kierunków w naszej szkole spowoduje, że system wyrzuci Ciebie z naszej szkoły i nie będzie możliwości przeniesienia Ciebie na wymarzony kierunek.

Uczennice LO laureatkami XII Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej "Muzyka Łączy Europę"

20 maja w Strzegomskim Centrum Kultury odbył się XII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Muzyka łączy Europę” organizowany przez Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu. W festiwalu wzięło udział 20 uczestników, w tym 3 uczennice naszego liceum. Konkurs był podzielony na kategorie wiekowe: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne
i językowe. Występy można było wzbogacić o akompaniament własny, układ taneczny lub wizualizację. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Drzewicz oraz duet Małgorzata Rogala i Nicole Gryndys. Dziewczyny urozmaiciły swój występ prezentacjami multimedialnymi. Po długich obradach jury ogłosiło werdykt. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych III miejsce zajęła Aleksandra Drzewicz a I miejsce zdobył duet Nicole Gryndys i Małgorzata Rogala.

Licealiści nagrali słuchowisko

W poniedziałek (23. 05.) klasa dziennikarsko – medialna (II a) strzegomskiego LO uczestniczyła w kolejnych w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez opiekuna merytorycznego Mirosława Oczkosia. Tym razem licealiści ze szkolnych ławek przenieśli się na scenę Strzegomskiego Centrum Kultury, aby nagrać słuchowisko na podstawie tekstu Wiliama Szekspira „Romeo i Julia”. Aby właściwie przygotować się do tego zadania, a tym samym rozgrzać głos klasa została podzielona na kilka grup. Każda z nich miała stworzyć krótka scenkę. Trudność polegała na tym, że mogło paść tylko jedno zdanie: „Niemożliwe, że tak się stało”. Przygotowanie scenicznej opowieści wymagało kreatywności i wyobraźni. Po tym ćwiczeniu wszyscy licealiści usiedli przy stole i kilkunastu mikrofonach. Uczniowie przekonali się, że nagranie nawet jednej sceny, w tej formie przekazu, wymaga ogromnej cierpliwości i wielu prób. Efektem ośmiogodzinnej pracy są trzy akty nagrania. Dwa pierwsze profesjonalne, ostatni nagrany już bez prób.

Dystrybutory pitnej wody w LO

24 maja 2016 r. Zarząd Wodociągów i Kanalizacji w Strzegomiu przekazał bezpłatnie dyrekcji i młodzieży Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu dwa dystrybutory fontannowe AQUAPHOR. Urządzenia zostały zainstalowane w budynku głównym oraz hali sportowej LO.
Oficjalnego przekazania dystrybutorów dokonali: Dorota Borkowska - Prezes Zarządu, Dyrektor Przedsiębiorstwa, Marek Jaryczewski - Wiceprezes Zarządu, Zastępca Dyrektora, Teresa Kebłesz - Członek Zarządu, Główna Księgowa.
„Dzięki umieszczonemu wewnątrz poidełka trójstopniowemu filtrowi stacjonarnemu AQUAPHOR Kryształ B ECO z membraną kapilarną, pochodząca z niego woda jest krystalicznie czysta i świeża.

Projekt historyczno-filmowy licealistów

W marcu gościem LO był kapitan Tadeusz Mróz – były więzień Obozu Pracy Przymusowej w Rusku. Jego historia zainspirowała uczniów klasy drugiej - Dawida Mirochę, Błażeja Kołodzieja i Roberta Lisiewicza - do nakręcenia fabularyzowanego filmu dokumentalnego o trudnej historii naszej małej ojczyzny. Licealiści nazwali swój projekt „Historia tak bliska, a jednak nieznana”.
Film przedstawia bolesne momenty historii – aresztowania, przesłuchania, terror z jakim spotykali się ludzie w komunistycznej Polsce.
"Nasi uczniowie przygotowali się profesjonalnie do tego przedsięwzięcia. Zaprosili do współpracy grupę rekonstrukcyjną GRH 39-45, której członkowie zgodzili się wystąpić w filmie będącym wiernym odwzorowaniem opisanych przez kapitana Mroza wydarzeń" – opowiada opiekun historyków pani Kamila Mazur.

Licealiści klas mundurowych na poligonie w Żaganiu

W czwartek (19.05.2016 r.) klasy mundurowe (1b i 2b) Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego ze Strzegomia uczestniczyły w zajęciach na poligonie 34. Brygady Pancernej w Żaganiu.
Relacja Jagody Róg:
„Po przyjeździe do jednostki zostaliśmy podzieleni na osiem grup, ponieważ nasze szkolenie zawierało aż osiem aspektów. Za przebieg szkolenia byli odpowiedzialni żołnierze zawodowi „Czarnej dywizji”, którzy przygotowali dla nas ćwiczenia terenowe (bez żadnej taryfy ulgowej). Ćwiczenia obejmowały: walkę wręcz, zajęcia na ,,Cyklopie", zbrojenie granatów oraz rzut granatem, składanie broni AK 47, zajęcia pierwszej pomocy (na polu walki), zajęcia terenowe z mapą, zajęcia z maskami przeciwgazowymi. Pod czujnym okiem żołnierzy wszystko przebiegło sprawnie i szybko. Było kilka potknięć, ale źle wykonania zadania powtarzaliśmy do skutku. Czasami trzeba było podnieść się, otrzepać się z kurzu i biec dalej. Motywacja była ogromna, aby pokazać się z jak najlepszej strony.

Łukasz Stankiewicz z LO laureatem wojewódzkiego etapu konkursu Utracone dziedzictwo - losy polskich ziemian w wieku XX

Łukasz Stankiewicz z klasy 1a (o nachyleniu dziennikarsko-medialno-prawniczym) został laureatem etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Utracone dziedzictwo - losy polskich ziemian w wieku XX i jako jedyny uczeń szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego, organizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.
W ramach konkursu Łukasz przygotował, pod kierunkiem swojej wychowawczyni – p. Małgorzaty Kucharskiej, kilkunastostronicową pracę pisemną na temat losów ziemiaństwa w XX w. Konkurs zorganizowano był w ramach projektu edukacyjnego pod tą samą nazwą.
Komisja w Krakowie oceniła prace uczniów z kilku województw, w tym z Dolnego Śląska, i wyłoniła laureatów etapu wojewódzkiego, którzy zakwalifikowali się do zmagań ogólnopolskich. Pozostali uczestnicy oceniani byli przez oddziały IPN w swoich województwach.
Okazało się, że na etapie ogólnopolskim w kategorii prac pisemnych szkół ponadgimnazjalnych nasze województwo reprezentował będzie właśnie Łukasz.

Karolina Kluj z LO wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie "Obraz a słowo. Literacki opis dzieła"

Abiturientka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu - Karolina Kluj (z klasy o nachyleniu humanistyczno-dziennikarskim) zdobyła wyróżnienie honorowe w XII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Tematem tegorocznych zmagań  była interpretacja obrazu Mariana Konarskiego „Noc w przenośniach” (z 1932 roku). Swą pracę Karolina zatytułowała: „Przeprowadzka. Pięć kroków z świata dosłowności ku… przenośni”. Inspirowała się przy tym przesłaniem wiersza „Noc” Wisławy Szymborskiej.
Werdykt ogłosiło grono specjalistów reprezentujących różne podejście do obrazu: historyków sztuki, językoznawców, kulturoznawców i plastyków. Prace uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Iwona Mohl - przewodnicząca jury, historyk sztuki, wicedyrektor Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu; dr hab. Anna Gomóła z Instytut Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego; Anna Rak - kierownik Działu Edukacji Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu oraz Magdalena Wiącek - dyrektor Szkoły Języków Obcych Goldenlingua w Bytomiu.

Projekt polsko-niemiecki strzegomskiego LO

Strzegomscy licealiści, wraz z nauczycielkami języków obcych: Joanną Marciniszyn oraz Elżbietą Farion, wzięli udział w projekcie polsko-niemieckiej wymiany językowej z uczniami Norbertusgymnasium z Magdeburga. Spędzili razem dziewięć dni przepełnionych aktywnością umożliwiającą rozwijanie umiejętności językowych (w języku angielskim i niemieckim), otwartości na inne kultury oraz umiejętności pracy w grupie i zachowania się w różnych sytuacjach życiowych. Pierwsza część projektu odbyła się w Polsce, druga w Niemczech.
Pierwsze dni spędziliśmy poznając się i współpracując w malowniczej Morawie. Tam braliśmy udział w grach integracyjnych, warsztatach, spotkaniu z Panią Mellitą Sallai prowadzącą ośrodek edukacyjny organizujący polsko-niemieckie spotkania młodzieży. Razem zwiedziliśmy Świdnicę, a w szczególności Kościół Pokoju, Zamek Książ, gdzie mieliśmy lekcję zamkową na temat II wojny światowej.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Wygenerowano w sekund: 0.06
1,465,292 Unikalnych wizyt