Menu Głowne
· Strona Główna
· Księga Gości
· Webmasterzy
· Webmasterzy -
Absolwenci

· Kontakt z Administracją
Szkoła
· Budynek
· Patron Szkoły
· Władze Szkoły
· Kadra Nauczycielska
· Dokumenty Szkolne
· Szkolne Tradycje
· Biblioteka
Uczniowie
· Absolwenci
· Osiągnięcia
·Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Wymiany Miedzynarodowe
Inne
· Galeria Zdjęć
· Zdjęcia Archiwalne
· Materiały dla uczniów
· Materiały dla nauczycieli
Ważne strony
· Plan lekcji
· Wykaz podręczników
· Tematy na egzamin ustny z języka polskiego
· Biuletyn informacji publicznej
Linki
Tekst alternatywny
BIP
Tekst alternatywny
Współpraca
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Sponsorzy LO
LO dla dorosłych
Losowe Zdjęcia

100lecie obch9
100lecie obch9
Album:
100-lecia budynku LO
zjazd 007
zjazd 007
Album:
50-lecie LO i Zjazd Absolwentów
11 listopada 2 95
11 listopada 2 95
Album:
Święto Niepodległości cz. 2
bergstrasse 134
bergstrasse 134
Album:
Projekt Bergstrasse
dsc01385
dsc01385
Album:
Wielkanoc 2013
Pomóż Przemkowi i innym

Ferie w LO
tekst alternatywny

Zapisy na wszystkie wyjazdy można dokonać w sekretariacie szkoły.
Sudoku
tekst alternatywny
Podaruj 1% podatku na TPD w Strzegomiu

Szanowni Państwo

W imieniu młodzieży i własnym serdecznie dziękujemy za ofiarność rodziców i przyjaciół szkoły, dzięki którym z darowizny 1% podatku zorganizowaliśmy dodatkowe zajęcia z przedmiotów maturalnych.
Dzięki takim działaniom LO znalazło się dwukrotnie (2011 r. i 2013 r.) w rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” w grupie 50 najlepszych liceów na Dolnym Śląsku. To również Państwa zasługa.
Podejmujemy także dodatkowe działania skierowane do uczniów. Zgodnie z wieloletnią tradycją codziennie dożywiamy młodzież, która bezpłatnie może zrobić sobie herbatę, zjeść bułki z dżemem i czekoladą.
Zwracamy się do Państwa, także w tym roku, z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, by móc kontynuować rozpoczęte działania na rzecz strzegomskiej młodzieży.


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
z dopiskiem
Zarząd Strzegom

Nr KRS 0000198933

Klasa mundurowa LO na nartach!
Strzelanie z broni krótkiej i długiej, musztra, zaprawa terenowa oraz nauka sztuk walki, jazdy na nartach i nurkowania – takie zajęcia są przewidziane w klasie pierwszej o profilu mundurowym.
Licealiści z I b nie próżnują, nawet podczas ferii, ponieważ każda okazja do podniesienia swojej sprawności fizycznej jest dobra, szczególnie zimą. Dlatego uczniowie LO wybrali się na stok „Górnik” pod opieką instruktora Eryka Bendiga. Uczniowie szlifowali swoje umiejętności narciarskie. Niektórzy mieli narty po raz pierwszy na nogach, ale po przyspieszonym kursie narciarskim zrobili ogromne postępy. Byli i tacy, którzy świetnie radzili sobie na stoku i pomagali początkującym.
Ferie z LO od Opery Wrocławskiej do Mistrzostw Sudoku
Od wielu lat strzegomskie LO podczas ferii organizuje interesujące konkursy, wyjazdy oraz warsztaty. Nie inaczej jest i w tym roku. Odbyły się już III Mistrzostwa Sudoku, wyjazd do kina w Wałbrzychu i Opery Wrocławskiej. A przed młodzieżą jeszcze warsztaty z Łukaszem Płoszajskim.
W poniedziałek, 19 stycznia, odbyły się III Mistrzostwa Strzegomia w Sudoku. W Konkursie wzięło udział 8 śmiałków w trzech kategoriach: kl. 4-6 SP, Gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Uczestnicy zmagali się przez 45 minut z sudoku o zróżnicowanym stopniu trudności i po tym czasie wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach
Bal studniówkowy strzegomskiego LO!
W piątek (16.01.) w „Restauracji Esperanto” w Świdnicy odbyła się studniówka trzech klas III strzegomskiego LO: III a (wychowawczyni p. Kamila Mazur), III b (wychowawczyni p. Małgorzata Kucharska), III c (wychowawczyni p. Elżbieta Farion). Ponad 210 osób uczestniczyło w zabawie studniówkowej, która rozpoczęła się od przywitania grona pedagogicznego na czele z dyr. Tomaszem Marczakiem, rodziców, uczniów klas maturalnych oraz zaproszonych gości: burmistrza Zbigniewa Suchytę, a także dziennikarzy z TVP 3 i Gazety Wrocławskiej. Licealiści przygotowali cześć artystyczną, w której nie zabrakło scenek kabaretowych, spostrzeżeń na temat nauczycieli oraz piosenek. Częścią kulminacyjną balu studniówkowego był polonez. Licealiści i nauczyciele zatańczyli pięknie: tunele, podwójne pary, korowody równoległe i indywidualne zrobiły na rodzicach i zaproszonych gościach olbrzymie wrażenie. Chorografię opracowała p. Anita Kołaczek. Po części oficjalnej maturzyści oddali się szaleństwu studniówkowej nocy przy świetnym zespole - „Golden Band”. Zabawa trwała do bladego świtu.
Znalezisko na terenie LO
W ostatnich dniach grudnia podczas prac ziemnych na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu dokonano ciekawego odkrycia. W wykopie pod instalację odwadniającą znaleziono przedwojenne ułomki naczyń kuchennych i stołowych, naczynia kuchenne, butelki i inne przedmioty codziennego użytku. Dzięki uprzejmości szefostwa i pracowników firmy wykonującej inwestycję, kilku uczniów pod opieką Piotra Bułakowskiego mogło przeszukać ziemię wydobytą podczas prac instalacyjnych. Znaleziono wiele przedmiotów, wśród których na niewątpliwą uwagę zasługują te, które świadczą o morskich powiązaniach ich właściciela: maska wyobrażająca twarz starego rybaka, figurka marynarza, resztki fajki oraz butelka po oryginalnej amerykańskiej whisky z lat trzydziestych XX wieku ( wyprodukowana po 1934 roku, czyli po zniesieniu prohibicji). Rozbawienie poszukiwaczy wywołała figurka porcelanowego kelnera, z łysiną „ozdobioną” dziurkami, będąca pojemnikiem na przyprawy.
Świąteczne spotkanie z absolwentami w LO
Niespotykaną tradycję corocznych spotkań świątecznych z absolwentami szkoły kultywuje strzegomskie LO, które, w grudniowej przerwie świątecznej , zaprasza swoich abiturientów w mury liceum. Jest to świetna okazja, aby spotkać się z tegorocznymi maturzystami na podsumowaniu trzyletniej edukacji z perspektywy sześciu miesięcy po jej ukończeniu. To idealny czas na wspomnienia, anegdoty i wzruszenia – dodaje dyr. Tomasz Marczak. W tym dniu (29.12.) absolwenci spotykali się ze swoimi wychowawcami – Piotrem Bułakowskim, Agnieszką Soboń-Nowakowską, Sylwią Łuszczki. Gorące pozdrowienia dla swojej klasy przesłał również Przemysław Stempniewicz. Abiturienci wypełnili ankietę, a także obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez młodszych kolegów, w której nie zabrakło zdjęć z pierwszych dni w szkole, projektów wrześniowych, wydarzeń klasowych i szkolnych. Ta część wzbudziła najwięcej emocji: wybuchy śmiechu, oklaski i łzy wzruszenia. Kulminacyjnym momentem spotkania było odsłonięcie tabla, którego tradycyjnie dokonali dyr. Tomasz Marczak i wicedyrektor Ewa Tutka. Po części oficjalnej licealiści kontynuowali spotkanie w auli szkolnej, gdzie nie zabrakło tańców, gwarnych dyskusji i rozmów z wychowawcami. Cieszy nas to, że absolwenci wracają do swojej szkoły, do nas. To zawsze są niezwykłe chwile – zgodnie dodają wychowawcy.
Wigilia z 1 000 pierogów w LO!
Wigilia w LO ma tradycyjnie niezwykłą oprawę: wspólna modlitwa, kolędowanie, życzenia wypowiadane przez gości, ale również te indywidualne składane przy opłatku. Świąteczny wystrój szkoły, a także galowy strój uczniów zawsze dodaje wzniosłości temu przedświątecznemu spotkaniu. Kolędy wykonały uzdolnione uczennice LO pod bacznym okiem nauczycieli: Agnieszki Rut i Jacka Fornala. Na tegorocznej Wigilii nie zabrakło również gości: zastępcy burmistrza Wiesława Witkowskiego, przedstawiciela Rady Rodziców – Cezarego Włodarczyka oraz gościa specjalnego – Mirosława Oczkosia, który z radiowej „Trójki” przywiózł niezwykły kalendarz z dziennikarzami stacji ucharakteryzowanymi na bohaterów znanych dzieł malarskich, a także szalik „Trójki” dla Przemysława Stempniewicza z życzeniami zdrowia.
Nie zabrakło również kulinarnej części szkolnej Wigilii, czyli 1 000 pierogów (ruskich oraz z kapustą i grzybami) wykonanych przez panią Bożenkę i panie z obsługi. Po 30 minutach nie było śladu po pierogach, a uczniowie zgodnie stwierdzili, że były jak zwykle bardzo dobre.
Projekt dziennikarski LO w Warszawie
Występ w programach „Świat się kręci” i „Pytanie na śniadanie”, nagrywanie audycji w Polskim Radiu, zwiedzanie gmachu TVN-u i Telewizji Polskiej oraz spotkanie z „Golec uOrkiestrą”, Katarzyną Glinką, Jackiem Kawalcem, Pawłem Sztompke – takie atrakcje czkały na uczniów LO w Warszawie.
W dniach od 10.12 do 12.12. klasa I a o profilu dziennikarsko – medialnym i prawniczym strzegomskiego LO, na zaproszenie patrona klasy – Mirosława Oczkosia, wzięła udział w projekcie dziennikarskim w Warszawie. Pierwszym punktem programu było Muzeum Historii Żydów Polskich, w którym, dzięki interaktywnym tablicom i bogatym zbiorom pamiątek i map, mogliśmy poznać historię i kulturę narodu żydowskiego. Muzeum jest ogromne, a sama budowla zapierała dech w piersiach. Dzięki takiej formie lekcja historii i kultury żydowskiej miała szczególną wartość. Kolejnym akcentem kultury wysokiej był spektakl w Teatrze „Kwadrat”. Sztuka „Ślub doskonały”, grana przez znanych z telewizji aktorów, m.in.: Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Nejmana, Martę Żmudę-Trzebiatowską oraz Katarzynę Glinkę wywarła na nas ogromne wrażenie. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć z Katarzyną Glinką, która rok temu zagrała również na deskach LO w przedstawieniu „Upiór w operze”.
Zajęcia laboratoryjne strzegomskich licealistów w Myśliborzu
Po raz kolejny klasa II a o profilu biologiczno-chemicznym oraz humanistycznym odwiedziła Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.
W poniedziałek (tj. 8 grudnia 2014 r.) uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych i dendrologicznych. W ciągu dnia licealiści brali udział w trzech różnych lekcjach. Pierwsza z nich dotyczyła badania struktury i właściwości roślin, na drugiej młodzież obserwowała reakcje zachodzące po połączeniu niektórych substancji chemicznych z żywnością. Natomiast tematem ostatnich zajęć było rozpoznawanie i dokładne zapoznanie się z gatunkami drzew liściastych i iglastych.
Uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z praktycznych warsztatów laboratoryjnych odbytych w Myśliborzu. Z pewnością nie była to ostatnia wizyta strzegomskich licealistów w „Salamandrze”.
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Warte uwagi
tekst alternatywny

tekst alternatywny


Kontakt
Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl
Sekretariat
Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00
Księgowość
Pon - Pt
7:30 - 15:30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
LO Strzegom w obiektywie kamery

Wygenerowano w sekund: 0.10 1,123,308 Unikalnych wizyt