Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO Strzegom w obiektywie kamery

Podaruj 1% podatku na TPD w Strzegomiu


Szanowni Państwo

W imieniu młodzieży i własnym serdecznie dziękujemy za ofiarność rodziców i przyjaciół szkoły, dzięki którym z darowizny 1% podatku zorganizowaliśmy dodatkowe zajęcia z przedmiotów maturalnych.
Dzięki takim działaniom LO znalazło się dwukrotnie w rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” w grupie 50 najlepszych liceów na Dolnym Śląsku. To również Państwa zasługa.
Podejmujemy także dodatkowe działania skierowane do uczniów: zajęcia profilaktyczne, warsztaty teatralne, przedstawienia andrzejkowe, wyjazdy do teatru.
Zwracamy się do Państwa, także w tym roku, z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, by móc kontynuować rozpoczęte działania na rzecz strzegomskiej młodzieży.


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
z dopiskiem
Zarząd Strzegom

Nr KRS 0000198933

Uczennica LO w Strzegomiu w finale Konkursu Filozofii Klasycznej

Aleksandra Burdzy - uczennica klasy IIa (dziennikarsko-medialnej i prawniczej) zakwalifikowała się do ostatniego - wojewódzkiego etapu Konkursu Filozofii Klasycznej, organizowanego przez Instytut Filozofii Chrześcijańskiej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, pod patronatem honorowym Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Marszałka Województwa Dolnośląskiego.
Organizatorzy podają, iż w etapie szkolnym wzięło udział 370 uczniów z 40 dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych. Z kolei w etapie okręgowym 102 uczniów (w trzech okręgach (wrocławskim, legnickim i świdnickim). W wojewódzkim etapie o tytuł laureata i finalisty rywalizować ze sobą będzie 30 uczniów.
Warto wyjaśnić, iż tegoroczna edycja konkursu przebiega pod hasłem „Kim jest człowiek?”. Jego pierwszy i drugi etap polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru oraz udzieleniu pisemnych odpowiedzi na pytania otwarte. Z kolei eliminacje wojewódzkie, które odbędą się 20 kwietnia we Wrocławiu, polegają na udzieleniu ustnej odpowiedzi na pytania związane z treścią literatury objętej Regulaminem Konkursu Filozofii Klasycznej oraz na analizie krótkiego tekstu filozoficznego. W tym etapie zostaną wyłonieni 3 finaliści i 3 laureaci.

IV miejsce w powiecie świdnickim

W dniu 14.03.2017 r. w Świdnicy odbyły się zawody sportowe w piłce ręcznej mężczyzn szkół ponadgimnazjalnych. Nasza drużyna została przydzielona do grupy I z następującymi szkołami: ZS Świebodzice, ZS Budowlano-Ekonomicznych Świdnica oraz ZS1 Świdnica. W II grupie grały zespoły ze szkół: I LO Świdnica, II LO ze Świdnica, ZSHT Świdnica oraz ZSM Świdnica.
Reprezentacja LO występowała w składzie: Kacper Zym, Kacper Słowik, Radosław Rachwalski, Radosław Jędaszek, Marcel Zabijak, Marcel Sagan, Arkadiusz Cymer, Piotr Niziołek, Maciek Wielgus, Marcin Obidowski oraz Sebastian Goldian. Opiekę nad naszą drużyną sprawowała pani profesor Anita Kołaczek. Po dwóch zaciętych meczach (drużyna ZS ze Świebodzic nie dotarła na turniej) nasza drużyna wyszła z grupy i dotarła do finału! Nasi chłopacy pokonali 4:2 drużynę ZS1 (to zwycięstwo zdecydowało o naszym awansie do finału) i niestety przegrali 1:15 z drużyną ZSBE, która, wraz z naszą drużyną, awansowała do finału.

Licealiści na Politechnice Wrocławskiej

W piątek (10.03.) uczniowie klas II i III o nachyleniu matematyczno-fizycznym i informatycznym LO uczestniczyli w dniach otwartych Politechniki Wrocławskiej.
Licealiści mieli możliwość wzięcia udziału w wielu interesujących wykładach Przykładem mogą być zajęcia prowadzone przez dra Macieja Krysmanna z Wydziału Informatyki i Zarządzania na temat: „Podłączenie do mózgu, czy sztuczna inteligencja - co wybrać?”.
Maturzyści oraz ich młodsi koledzy otrzymali również szczegółowe informacje związane z procesem rekrutacji na Politechnikę Wrocławską, która jest bardzo często wybierana przez strzegomskich licealistów.

Licealiści lecą do Izraela

Już w pierwszej połowie kwietnia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, wraz ze swoimi rówieśnikami z Niemiec i Izraela, wezmą udział w projekcie językowym realizowanym od wielu lat.
Partnerami projektowymi Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu są: Gimnazjum Ekumeniczne w Magdeburgu oraz organizacja pozarządowa „Face to Face” z Izraela. Tematyka projektu zawsze obejmuje najważniejsze zagadnienia współczesnego świata i tym razem dotyczy „Losów uchodźców w przeszłości i obecnie w Polsce, Niemczech i Izraelu”. Już w kwietniu młodzież wylatuje do Izraela na dziewięć dni. Licealiści zwiedzą Jerozolimę, Tel Aviv oraz okolice. Natomiast w lipcu projekt będzie realizowany w Niemczech (Berlin, Magdeburg) oraz Polsce (Warszawa, Wrocław, Strzegom).

Prof. Zbigniew J. Jurek z wykładem w LO!

Prof. Zbigniew J. Jurek jest wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego (Wydział Matematyki i Informatyki) oraz absolwentem LO, który pięćdziesiąt lat temu pisał maturę w auli szkolnej. Tym razem powrócił do liceum na spotkanie z klasami matematyczno-fizycznymi i informatycznymi. Profesor przygotował wykład, który dotyczył podstawowych twierdzeń rynku finansowego, oprocentowania, zawartości portfela inwestycyjnego, zmiennej stopy procentowej, akcji spółek giełdowych, fundamentalnego twierdzenia wyceny aktywów, opcji finansowych, itp. Wykład oparty był o liczne przykłady, równania i zestawienia.
Zajęcia z prof. Jurkiem nie należały do najłatwiejszych, ale dowiodły, że matematyka jest niekwestionowaną królową nauk.

Licealiści zebrali pluszaki dla dzieci

Uczniowie strzegomskiego LO w trakcie ferii zaangażowali się w dolnośląską akcję „Pluszak w Pogotowiu”. Młodzież zbierała pluszowe maskotki, które przekazała ratownikom pogotowia ratunkowego we Wrocławiu. Pluszaki trafią do najmniejszych pacjentów, dla których podróż karetką jest bardzo dużym przeżyciem. Zabawki pomogą ten stres złagodzić. Największe maskotki trafią na oddział onkologii dziecięcej. Więcej informacji na ten temat znajduje się na Facebook/Pluszak w Pogotowiu.
„Dziękuję serdecznie wolontariuszom z LO za wrażliwość i zaangażowanie” – dodaje Kamila Mazur, koordynator akcji.

O sportowych marzeniach i sukcesach w LO

W 2015 r. uczniowie klas przyrodniczo-sportowych Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu gościli sportowców, absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu: Rafała Omelko (dyscyplina - bieg na 400 m), Joannę Linkiewicz (bieg sprinterski) i Justynę Kasprzycką (skok wzwyż). Licealiści poznali typowy dzień sportowców, dotychczasowe sukcesy oraz sportowe marzenia.
W dniach 03.03. – 05.03.2017 r. w Belgradzie odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Klasyfikację medalową wygrali Polacy z 12 medalami (7 złotych,1 srebrny i 4 brązowe). Pod względem ilości zdobytych tytułów mistrzowskich był to najlepszy występ polskich lekkoatletów w historii.

Niezwykłe licealistki z klasy mundurowej

Dnia 01.03.2017 r. odbyły się ogólnopolskie obchody pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dwie uczennice LO z klasy mundurowej: Martyna Spisak, Klaudia Dobies, reprezentujące Jednostkę Poszukiwawczo-Ratowniczą "Baryt", uczestniczyły w uroczystościach w Złotoryi. Po nabożeństwie w intencji Żołnierzy Wyklętych, uroczystość przeniosła się na plac, gdzie została wciągnięta flaga przez poczet flagowy, do którego zostały wytypowane również nasze licealistki. Po licznych przemówieniach zostały złożone kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.
Nasze uczennice brały także udział w uroczystości Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (05.03.2017 r.) obchodzonej w Męcince. Po części oficjalnej mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z bronią, którą żołnierze posługiwali się w tamtych czasach. Należy też pochwalić nasze

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Wygenerowano w sekund: 0.03
1,769,886 Unikalnych wizyt