Menu Głowne
· Strona Główna
· Księga Gości
· Webmasterzy
· Webmasterzy -
Absolwenci

· Kontakt z Administracją
Szkoła
· Budynek
· Patron Szkoły
· Władze Szkoły
· Kadra Nauczycielska
· Dokumenty Szkolne
· Szkolne Tradycje
· Biblioteka
Uczniowie
· Absolwenci
· Osiągnięcia
·Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Wymiany Miedzynarodowe
Inne
· Galeria Zdjęć
· Zdjęcia Archiwalne
· Materiały dla uczniów
· Materiały dla nauczycieli
Ważne strony
· Plan lekcji
· Wykaz podręczników
· Biuletyn informacji publicznej
Linki
Tekst alternatywny
BIP
Tekst alternatywny
Współpraca
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Sponsorzy LO
LO dla dorosłych
Losowe Zdjęcia

11 listopada 1 20
11 listopada 1 20
Album:
Święto Niepodległości cz. 1
d otwarte51
d otwarte51
Album:
Drzwi Otwarte
baseny 1c d 37
baseny 1c d 37
Album:
Klasa Ic i Id na basenach


Album:
Przedstawienie "Romeo i Julia"
akcjaprzemek09
akcjaprzemek09
Album:
Akcja Pomóż Przemkowi i innym
Ferie w LO
tekst alternatywny

Zapisy na wszystkie wyjazdy można dokonać w sekretariacie szkoły.
Podaruj 1% podatku na TPD w Strzegomiu

Szanowni Państwo

W imieniu młodzieży i własnym serdecznie dziękujemy za ofiarność rodziców i przyjaciół szkoły, dzięki którym z darowizny 1% podatku zorganizowaliśmy dodatkowe zajęcia z przedmiotów maturalnych.
Dzięki takim działaniom LO znalazło się dwukrotnie (2011 r. i 2013 r.) w rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” w grupie 50 najlepszych liceów na Dolnym Śląsku. To również Państwa zasługa.
Podejmujemy także dodatkowe działania skierowane do uczniów. Zgodnie z wieloletnią tradycją codziennie dożywiamy młodzież, która bezpłatnie może zrobić sobie herbatę, zjeść bułki z dżemem i czekoladą.
Zwracamy się do Państwa, także w tym roku, z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, by móc kontynuować rozpoczęte działania na rzecz strzegomskiej młodzieży.


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
z dopiskiem
Zarząd Strzegom

Nr KRS 0000198933

Wielkie emocje na STRZEGOM LAN ARENA
To były dwa dni (06.02. – 07.02.) niezwykłej rywalizacji w Counter Strike: Global Ofensive. W auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu odbyła się II edycja STRZEGOM LAN ARENA, która przyciągnęła 16 drużyn, 80 zawodników z całej Polski (Gorzowa Wielkopolskiego, Piły, Łodzi, Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Bydgoszczy, Kalisza, Świdnicy, Dobromierza oraz gminy Strzegom). Widzowie mogli obserwować zmagania drużyn bezpośrednio w auli LO oraz online w sali, gdzie można było obserwować wirtualną rzeczywistość z perspektywy walczących drużyn. Całe wydarzenie perfekcyjnie zaplanowali i zrealizowali: Radosław Gzyl, Oskar Dumiński oraz Paweł Wroński wraz z Młodzieżową Radą Miejską.
„Rywalizacja była zacięta, a zmagania rozpoczynały się o godz. 9:00, a kończyły się o 22:00. Ze względu na ilość drużyn turniej rozpoczął się fazą play-off, po wcześniejszym podzieleniu drużyn na 4 grupy, a następnie stoczono boje w 1/16, 1/8, ćwierćfinale, półfinale i wielkim finale.
STRZEGOM LAN ARENA - już w najbliższy weekend!
16 drużyn, 80 uczestników z całej Polski i 2 dni niezwykłych emocji! II edycja STRZEGOM LAN ARENA odbędzie się już w najbliższy weekend (06.02. – 07.02) w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu. Impreza rozpocznie się w sobotę o 9:00. Organizatorzy: Radosław Gzyl oraz Oskar Dumiński i Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Strzegom.
Udział w turnieju bierze 16 drużyn, w których skład wchodzi po 5-ciu graczy z całego kraju: Gorzowa Wielkopolskiego, Piły, Łodzi, Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Bydgoszczy, Kalisza, Świdnicy, Dobromierza oraz oczywiście gminy Strzegom.
Absolwentka LO o marzeniach, podróżach i psychologii ...
Z cyklu sylwetki absolwentów LO. Aneta Stanowska - coach, podróżnik, wiecznie uśmiechnięta, zaraża wszystkich pozytywnym spojrzeniem na siebie i otaczający świat. Jest wspaniałym przykładem umiejętności łączenia wiedzy, marzeń i pasji. Ukończyła LO w Strzegomiu o profilu humanistyczno – językowym. Uzyskała licencjat z Psychologii w Biznesie (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu) oraz magistra z Zarządzania Strategicznego UE (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu). Swoje wykształcenie uzupełniła w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, gdzie podyplomowo ukończyła coaching.

Aneta Stanowska:
„Kiedy kończyłam liceum nie do końca wiedziałam jaki kierunek dalszego kształcenia wybrać. Od zawsze fascynowali mnie ludzie, ich zachowanie, podejmowane wybory, motywy jakie mieli w zamyśle, zatem myślałam, że psychologia byłaby strzałem w dziesiątkę.
Rozpoczęłam Psychologię w Biznesie na WSB we Wrocławiu. Pewnego dnia trafiłam na niezwykły warsztat organizowany przez moją uczelnię, który dotyczył realizacji marzeń.
Lekcja medycyny estetycznej w "Punkcie Piękności"
Dnia 22 stycznia bieżącego roku uczniowie klasy przyrodniczo - sportowej, wraz z nauczycielką Joanną Durlik, odwiedzili „Punkt Piękności”.
Dzięki tego typu zajęciom młodzież poznała nie tylko asortyment zabiegowy, ale również (od profesjonalistów w tej dziedzinie) dowiedziała się o metodach i standardach utrzymywania czystości, dbania o higienę. Poza tym pozyskała umiejętności dotyczące podstaw dezynfekcji. Każda chętna osoba miała również możliwość wypróbowania sprzętu znajdującego się w dziennym SPA.
Największą popularnością cieszył się jednak „Rolling Star”, czyli maszyna do masażu rolowego, jak również platforma wibracyjna, która ma za zadanie pomóc w kształtowaniu sylwetki i wzmacnianiu stawów.
Podczas wizyty w „Punkcie Piękności” młodzież wzbogaciła swą wiedzę na temat medycyny estetycznej, a ponadto fizjoterapii, dermatologii oraz kosmetologii.
Na koniec wszyscy uczestnicy zajęć dostali kupony rabatowe na usługi świadczone we wspomnianym „Punkcie Piękności”.
Mundurowi LO na ćwiczeniach
W czwartek (28.01) klasy mundurowe (Ib i IIb) ponownie udały się na zajęcia do 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Licealiści, pod okiem zawodowych żołnierzy, przećwiczyli podstawowe elementy musztry (zwroty, maszerowanie, oddawanie honorów), a także podstawowe szkolenie medyczne. Bardzo ciekawym punktem wizyty było również obserwowanie zawodowych żołnierzy w trakcie zajęć taktycznych.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się nowoczesna strzelnica ,,Śnieżnik II”. Licealiści ponownie mieli szansę spróbować swoich sił w strzelaniu do celu.
Półmetek LO!
W sobotę (23.01.) odbył się tradycyjny półmetek klas drugich. Licealiści, wraz ze swoimi wychowawcami: Beatą Suwart – Orzechowską, Piotrem Bułakowskim i Agnieszką Soboń – Nowakowską, świętowali półmetek edukacji w LO. Na balu nie mogło zabraknąć dyr. Tomasza Marczaka oraz wicedyrektor Ewy Tutki. Gościem specjalnym był opiekun merytoryczny klasy dziennikarskiej – Mirosław Oczkoś. Całość wydarzenia przygotowali rodzice drugoklasistów.
Zabawę poprowadził DJ Bodzio, który nie tylko przygotował imprezę muzyczno – taneczną, ale również inicjował różnorodne zabawy, których kulminacyjnym momentem był wybór królowej i króla balu. W tym roku bezkonkurencyjni okazali się: Ewa Kudzia i Rafał Mucha, którzy zachwycili taneczną interpretacją muzycznych szlagierów.
Counter Strike: Global Ofensive w Strzegomiu!
II edycja Counter Strike: Global Ofensive odbędzie się w dniach 6.02. -7.02. 2016 r. w strzegomskim LO. Zmagania rozpoczną się o godz. 9:00 i będą trwały cały dzień. To już druga edycja naszego turnieju, który cieszy się coraz większą popularnością w całym kraju. W pierwszej edycji wzięło udział ponad 100 osób. Widzowie będą mogli oglądać zmagania drużyn z całej Polski w zamkniętym turnieju 5 vs 5. Na mieszkańców naszej gminy czeka dodatkowa atrakcja w postaci turnieju 1 vs 1.
Zapraszamy Wszystkich chętnych do oglądania rozgrywek NA ŻYWO i ONLINE.
Więcej informacji o turnieju można znaleźć na stronie lub na wydarzeniu na facebook-u:

• https://www.facebook.com/lanstrzegom/?ref=bookmarks
• https://www.facebook.com/events/434115460129802/

Organizatorem tegorocznej edycji jest Radosław Gzyl . Współorganizatorami są Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Strzegom oraz Oskar Dumiński.
Sponsorami są Gmina Strzegom, Limonka i LO Strzegom oraz: Tomasz Marczak, Marta Zięba, Sabina Wiktorowicz, Monika Kozłowska i Cezary Włodarczyk.
Strażak z krwi i kości z LO!
Z cyklu sylwetki absolwentów LO prezentujemy kolejnego niezwykłego młodego człowieka, który zdecydował się realizować swoją strażacką pasję. Paweł Leśnicki ukończył Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu w 2015 r. Wysokie wyniki maturalne oraz świetne wyniki na testach sprawnościowych sprawiły, że dzisiaj jest studentem, jedynej tego typu w Polsce, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie .
Relacja Pawła Leśnickiego:
„Jeszcze przed podjęciem nauki w szkole średniej miałem jasno określony cel na przyszłość. Chciałem zostać zawodowym strażakiem. Szczytem moich marzeń było dostanie się na studia mundurowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. To spore wyzwanie, bowiem jest to jedyna szkoła tego typu w Polsce, a chętnych każdego roku jest mnóstwo. Absolwent takich studiów otrzymuje tytuł inżyniera pożarnictwa oraz stopień służbowy młodszego kapitana (odpowiednik podporucznika w Wojsku Polskim). Postanowiłem mierzyć wysoko.
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Warte uwagi
tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Kontakt
Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl
Sekretariat
Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00
Księgowość
Pon - Pt
7:30 - 15:30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
LO Strzegom w obiektywie kamery
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,379,121 Unikalnych wizyt