Menu Głowne
· Strona Główna
· Księga Gości
· Webmasterzy
· Webmasterzy -
Absolwenci

· Kontakt z Administracją
Szkoła
· Budynek
· Patron Szkoły
· Władze Szkoły
· Kadra Nauczycielska
· Dokumenty Szkolne
· Szkolne Tradycje
· Biblioteka
Uczniowie
· Absolwenci
· Osiągnięcia
·Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Wymiany Miedzynarodowe
Inne
· Galeria Zdjęć
· Zdjęcia Archiwalne
· Materiały dla uczniów
· Materiały dla nauczycieli
Ważne strony
· Plan lekcji
· Wykaz podręczników
· Tematy na egzamin ustny z języka polskiego
· Biuletyn informacji publicznej
Linki
Tekst alternatywny
BIP
Tekst alternatywny
Współpraca
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Sponsorzy LO
LO dla dorosłych
Losowe Zdjęcia

polmetek2013 12
polmetek2013 12
Album:
Półmetek
klasypierwszezawody06
klasypierwszezawody06
Album:
Zawody sportowe kl. I (wrzesień 2011)
baseny 1c d 32
baseny 1c d 32
Album:
Klasa Ic i Id na basenach
dzien edukacji narodowej 26
dzien edukacji narodowej 26
Album:
Dzień Edukacji Narodowej
zaw lekkoatletyczne4
zaw lekkoatletyczne4
Album:
Zawody lekkoatletyczne
Dzień Edukacji w LO - dostojnie, radośnie i żartobliwie!
Dzień Edukacji Narodowej w LO ma zawsze niezwykłą oprawę. Nie inaczej było i w tym roku. Uroczysty apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odśpiewania hymnu państwowego, ważnych słów wypowiedzianych przez uczniów oraz wzruszających utworów muzycznych. Nie zabrakło również dostojnych gości: starosty świdnickiego Zygmunta Worsy, burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty, etatowego członka Zarządu Powiatu Świdnickiego Sabiny Cebuli oraz przedstawiciela Rady Rodziców Cezarego Włodarczyka. Były również przemówienia i życzenia wygłoszone przez zaproszonych gości. Nieodłącznym elementem Dnia Edukacji Narodowej jest wręczanie nagród dyrektora. W tym roku wyróżnieni zostali następujący nauczyciele: pani Ewa Tutka, pani Lucyna Miłek, pani Katarzyna Tomczyk – Sulima, pan Piotr Bułakowski i pan Przemysław Stempniewicz. Upominek oraz kwiaty od społeczności LO otrzymała również pani Regina Puczka, wieloletni dyrektor i nauczyciel, która w czerwcu zakończyła swoją pracę w szkole.
Dyrektorzy placówek oświatowych powiatu świdnickiego nagrodzeni!
W poniedziałek (13.10.) z rąk starosty świdnickiego Zygmunta Worsy nagrodę starosty odebrali dyrektorzy: Małgorzata Curyl oraz Tomasz Marczak.
Uroczystość odbyła się z okazji Dnia Edukacji Narodowej w „Hotelu pod Wierzbą” w Świdnicy. Spośród dyrektorów placówek oświatowych powiatu świdnickiego nagrodę odebrała dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Świdnicy Małgorzata Curyl oraz dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu Tomasz Marczak.
W uzasadnieniu nagrody czytamy: „Za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej przyznaję Nagrodę Starosty Świdnickiego. Pragnę z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazać życzenia samych szczęśliwych i pogodnych dni oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym”.
Nagrodzonym gratulujemy!
Uczennica LO na V Kongresie Młodych Matematyków
W dniach 18-21 września 2014 r. Katarzyna Dacko uczennica klasy III Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu wzięła udział w V Kongresie Młodych Matematyków Polskich w Zielonej Górze.
Zajęcia z doktorem, pułkownikiem i aktorem w strzegomskim LO
Zajęcia z doktorem Tomaszem Mikołajczakiem, pułkownikiem Mariuszem Krzakiem i aktorem Łukaszem Płoszajskim na stałe wpisały się w ofertę edukacyjną LO, dzięki której uczniowie uczestniczą w niecodziennych wykładach. Poniżej relacja licealistów.

W piątek (26.09.2014r.) w auli naszego liceum odbył się wykład dr Tomasza Mikołajczaka - historyka sztuki, absolwenta Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, doktora nauk historycznych oraz wykładowcy wielu prestiżowych uczelni. Tematem wykładu, który wysłuchały klasy humanistyczne były: „Projekty Bruno Mohringa na tle architektury europejskiej XIX i XX wieku”. Wizyta dr Mikołajczaka była kolejnym elementem obchodów stulecia budynku strzegomskiego liceum, który jest również wykonany na podstawie projektu Mohringa. Dr Mikołajczak z niesamowitym zacięciem opowiadał nam o dziełach słynnego niemieckiego architekta na przestrzeni lat, przygotował również prezentację multimedialną pełną nieznanych dotąd fotografii, na których uwieczniono intrygujące budowle rozsiane po całej Europie.
W tym samym dniu (26.09.2014 r.) odbył się również wykład pułkownika Mariusza Krzaka. Tym razem słuchaczami byli uczniowie klasy mundurowej. Po wojskowym przywitaniu pułkownika i komendzie spocznij rozpoczął się bardzo interesujący wykład na temat: „Nowej organizacji dowodzenia w siłach zbrojnych RP”. Pułkownik zapoznał licealistów z konstrukcją: Dowództwa Generalnego RSZ, Sztabu Generalnego WP, a także poszczególnymi formacjami wchodzącymi w skład WP. Licealiści zadawali mnóstwo pytań, na które pułkownik udzielał szczegółowych odpowiedzi. To kolejna wizyta płk Mariusza Krzaka w LO, który objął merytoryczną opieką klasę mundurową.
IV Festiwal Subkultur rozstrzygnięty!
W sobotę (27.09.) odbyła się kolejna edycja Festiwalu Subkultur. Tym razem amatorskie zespoły zmagały się na deskach Strzegomskiego Centrum Kultury. Sześć zespołów walczyło o główną nagrodę – 1500 zł. Jury w składzie: posłanka na Sejm RP oraz były menadżer zespołu Big Cyc – pani Monika Wielichowska, dyrektor SCK – pani Bożena Bojanowska – Czuk oraz menadżer „Małpy” – pan Łukasz Dembiński podjęli jednogłośną decyzję, że główną nagrodę otrzyma zespół CALL IT WHAT YOU WANT, a II miejsce i nagrodę w wysokości 500 zł - Grzegorz Bielat. Jury uznało, że w tym roku przyzna wyróżnienie indywidualne (500 zł) wokalistce Idze Małuch. Wręczenia nagród dokonał burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta wraz z Jury oraz pomysłodawcą festiwalu panem Tomaszem Marczakiem.
Świetnie zaprezentowały się supporty Miro/Beem oraz Patsin M ski Blue. To był kawał dobrego rapu! Najistotniejszym punktem programu był jednak występ gwiazdy wieczoru Łukasza „Małpy” Małkiewicza, który porwał młodą publiczność. Młodzież śpiewała fragmenty utworów, żywiołowo reagowała pod sceną. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć oraz autografów. IV Festiwal Subkultur był świetną dawką alternatywnej muzyki!
IV Festiwal Subkultur poprowadzili licealiści: Kamila Sobkowiak i Paweł Wroński. Nad przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele LO.
Projekty wrześniowe licealistów
We wrześniu uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu wzięli udział w projektach integracyjnych. Jaki był program, jak młodzież spędziła czas i jakie wrażenie towarzyszyły im w czasie klasowych wyjazdów? Oto kilka relacji.
Uczniowie klasy Ib wraz z nauczycielami: Przemysławem Stempniewiczem i Piotrem Bułakowskim wybrali się do Barda Śląskiego. Dnia 10 września o godzinie 9:00 zwarci i gotowi, z uśmiechami na twarzach, rozpoczęli projekt. Na miejscu czekało na nich wiele zabaw integracyjnych przygotowanych przez opiekunów. Podczas pobytu w Bardzie, z niemałym wysiłkiem, licealiści zdobyli Bardzką Górę, podziwiali piękne krajobrazy, zwiedzili Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i kłodzką galerię „Twierdza”. Jedną z największych atrakcji okazał się spływ pontonowy, który wymagał odwagi i niezwykłej sprawności fizycznej.
Z kolei klasy IIa, IIc (wraz z nauczycielami: Przemysławem Knapem, Piotrem Bułakowskim oraz Elżbietą Farion) oraz Ia i Ic (wraz z opiekunkami: Sylwią Łuszczki, Agnieszką Rut i A. Soboń-Nowakowską) udali się na wycieczkę do „Adrenalina Parku” w Sokolnikach. Po dotarciu na miejsce uczniowie podzielili się na dwie grupy. Pierwsza grupa rozpoczęła zmagania od gry w paintball, natomiast druga grupa, która zaczęła od przejścia trasy w parku linowym, w tym czasie odbyła już trzy rundy na polu paintballowym. Po zakończonych atrakcjach wszyscy spotkali się przy ognisku i nadrobili spalone kalorie, jedząc pyszną kiełbaskę. Do Strzegomia wszyscy wrócili w świetnych humorach.
Akcja krwiodawstwa: "Zostań dawcą krwi"
PODZIEL SIĘ NAJCENNIEJSZYM DAREM, JAKI MOŻESZ

OFIAROWAĆ DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI

Czołowy raper oraz półfinalista MUST BE THE MUSIC na IV Festiwalu Subkultur!
Pięć zespołów amatorskich, dwa supporty oraz czołowy raper polskiej sceny hip-hopowej – tak będzie wyglądał IV Festiwal Subkultur w Strzegomiu!

Do części konkursowej zgłosiło się pięć zespołów:
* CALL IT WHAT YOU WANT (rock)
* GRZEGORZ BIELAT (reggae, hip-hop)
* DRZ SKUAD (rap)
* KONDZIU & SKORPION (rap)
* BAMBEK/KUBUSŁAW (rap)

Przed główną gwiazdą wystąpią dwa supporty: Miro/Beem – grupa zdolnych chłopaków ze Strzegomia współtworzących zespół, który wygrał I Festiwal Subkultur oraz Patsin M ski Blue – młody raper ze Świebodzic, półfinalista aktualnej edycji MUST BE THE MUSIC (http://www.youtube.com/watch?v=QBuhwiFrhrc).
Licealiści posprzątali Górę Krzyżówą
Strzegomscy licealiści z klasy przyrodniczej i mundurowej, wraz z wychowawcą Przemysławem Stempniewiczem i nauczycielem Erykiem Bendigiem, włączyli się w ogólnopolską akcję Sprzątania Świata. W piątek (19.09) 35-osobowa grupa licealistów udała się na ścieżki Góry Krzyżowej zbierając rzeczy pozostawione przez turystów. Bardzo szybko dziewięć worków zapełniło się butelkami, papierami, puszkami, opakowaniami po słodyczach oraz innymi śmieciami.

„Góra Krzyżowa jest jednym z piękniejszych zakątków naszego miasta – dodaje dyr. Tomasz Marczak – dlatego wybór miejsca akcji Sprzątania Świata nie był przypadkowy. Dziękuję młodzieży i nauczycielom za włączenie się w tę akcję. W poniedziałek będą czekały na naszych licealnych ekologów słodkości, tak w nagrodę” – dodaje z uśmiechem dyrektor.
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Warte uwagi
tekst alternatywny

tekst alternatywny


Kontakt
Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom

tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
Sekretariat
Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00
Księgowość
Pon - Pt
7:30 - 15:30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
LO Strzegom w obiektywie kamery
Wygenerowano w sekund: 0.64 1,079,438 Unikalnych wizyt