Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywnyTekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO Strzegom w obiektywie kamery

Wejdź i dowiedz się więcej

Zapraszamy do Liceum dla Dorosłych.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 01.09.2016 r.

- godzina 8:00 msza św. w Parafii Rzymskokatolickiej Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej przy ul. Tadeusza Kościuszki

- godzina 9:30 uroczyste rozpoczęcie rok szkolnego w auli .

W związku z trwającym remontem przy ul. Tadeusza Kościuszki 31 dojście do szkoły jest utrudnione. Prosimy kierować się na ulicę świętego Jana od strony szkolnej hali sportowej.

Zakończenie roku w LO!

Podsumowanie r. szk. 2015/2016 w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu miało charakter bardzo uroczysty. Szkołę odwiedzili goście i przyjaciele LO, w tym przedstawiciele gminnych i powiatowych władz: wicestarosta p. Zygmunt Worsa, sekretarz miasta i gminy Strzegom p. Iwona Zabawa, przewodnicząca Rady Rodziców p. Elżbieta Smyk, przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego p. Hanna Krosta oraz przedstawiciele 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.
Uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego przygotowali, pod kierunkiem polonistki p. Małgorzaty Kucharskiej, uczniowie z kl. Ia oraz wybrani uczniowie z klas: Ib oraz Ic. O oprawę muzyczną zadbał szkolny zespół, nad którym czuwała p. Agnieszka Rut. Kwestie obsługi technicznej zabezpieczył p. Jacek Fornal wraz z grupą młodzieży z kl. I i II.
Tematem przewodnim części artystycznej były zbliżające się wakacje i podsumowanie mijającego roku szkolnego, stąd poszczególne scenki odgrywane przez młodzież dotyczyły kolejno: zabawnego pożegnania roku szkolnego z perspektywy pracowników obsługi, współczesnego slangu szkolnego, różnych typów zachowań uczniowskich.

Paweł Wroński ze strzegomskiego LO laureatem "SocjoSzkoły" 2016

Paweł Wroński z klasy 2c (o nachylenie matematyczno- fizycznym) został laureatem VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „SocjoSzkoła”, organizowanego przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, a przegotowanego pod Honorowym Patronatem: Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Prezydent m. st. Warszawy.
Pod kierunkiem polonistki - Pani Małgorzaty Kucharskiej Paweł przygotował esej dotyczyła zagadnienia: „Swoi wśród obcych, obcy wśród swoich”. Wybrał jeden z trzech tematów konkursowych, a mianowicie:: Nowy wśród nas. W wielu momentach naszego życia musimy zmierzyć się ze zmianą własnego środowiska. Zmieniamy szkołę, miejsce zamieszkania, grupę kolegów. Zdarza się, że także do naszego otoczenia dołączają nowe osoby, które na początku są dla nas „obce”. Jeżeli byłaś/byłeś świadkiem lub uczestnikiem takiego procesu, opisz swoje wrażenia i refleksje.

STYPENDIA POMOSTOWE NA I ROK STUDIÓW

Stypendia pomostowe to stypendia na I rok studiów. Skierowane są do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miast i wsi, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. Program Stypendiów Pomostowych, poprzez ufundowanie stypendium na I rok studiów, ułatwia młodym ludziom podjęcie studiów, i stanowi furtkę do rozbudowanego systemu stypendialnego na kolejne lata studiów.

Stypendium wynosi 5.000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach.

Aby ubiegać się o stypendium w XV edycji programu (2016/2017) musisz:
• ukończyć szkołę ponadgimnazjalną w 2016 r. i być maturzystą z 2016 roku,
• zostać przyjęty na I rok dziennych studiów I stopnia lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich akademickich uczelniach publicznych,

Biblioteka LO otrzymała 15 tys. zł!

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” biblioteka szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu otrzymała środki finansowe w wysokości 15.000 zł na zakup książek. Źródłem finansowania są środki z budżetu państwa oraz organu prowadzącego (Starostwa Powiatowego w Świdnicy). Program ma na celu rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
„Dzięki pozyskanej dotacji będzie można wzbogacić i urozmaicić księgozbiór biblioteki. O wyborze książek zdecydują nauczyciele i uczniowie. Z całą pewnością, oprócz lektur szkolnych, nie zabraknie ciekawych pozycji literackich, które zaproponuje młodzież – dodaje Agnieszka Rut, bibliotekarz LO

Klasy mundurowe LO na szkoleniu poligonowym!

Licealiści z klas mundurowych od środy (15,06.) uczestniczą w trzydniowym szkoleniu poligonowym w jednostce poszukiwawczo - ratowniczej "Baza Lotnicza Baryt"! Uczniowie są zakwaterowani w namiotach . Każdy dzień zaczynają od porannej zaprawy, a następnie uczestniczą w szkoleniach z obsługi różnego rodzaju broni, maskowania, ewakuacji rannego z pola walki przy użyciu transportera opancerzonego i prowadzenia operacji taktycznych w terenie.
Dla licealistów jest to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności oraz przeżycia niezwykłej przygody. Pełna relacja z poligonu już niebawem!

Zdolny matematyk z LO

Tomasz Orda - uczeń klasy IIc Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu znalazł się w czteroosobowej grupie zdolnych matematyków, którzy reprezentowali powiat świdnicki w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym w Kartuzach. Opiekunem drużyny w czasie wycieczki była pani wicedyrektor LO i nauczycielka matematyki - Ewa Tutka.
Oto krótka relacja z przebiegu konkursu. Jej autorem jest właśnie Tomasz - uczeń LO i zdobywca czwartego miejsca we wspomnianym konkursie:
„W poniedziałek 30.05 o godz. 9:00 wyjechaliśmy ze Strzegomia. Po dziewięciu godzinach jazdy dotarliśmy do miejsca zakwaterowania na ulicy Kościelnej 1 w Ostrzycach. Po krótkim spacerze uliczkami tej miejscowości wróciliśmy do ośrodka, gdzie poznaliśmy wszystkich uczestników. W zawodach brali udział uczniowie z czterech powiatów: łowickiego, tatrzańskiego, kartuskiego i świdnickiego. Każdy zespół liczył cztery osoby.

Finalista Ogólnopolskiego Konkursu "Utracone dziedzictwo - losy polskich ziemian w XX w." z LO

Niezmiernie miło nam poinformować, że Łukasz Stankiewicz z klasy 1a o nachyleniu dziennikarsko-medialnym i prawniczym został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu „Utracone dziedzictwo - losy polskich ziemian w XX wieku” w kategorii uczniów szkół ponadgimanzjalnych. Zmagania Łukasza były poprzedzone napisaniem kilkunastostronicowej pracy pisemnej, którą przygotował pod kierunkiem polonistki swojej wychowawczyni - Pani Małgorzaty Kucharskiej.
Finał konkursu miał miejsce w czwartek 10. czerwca w Krakowie, dokąd Łukasz wraz ze swoją wychowawczynią udali się już dzień wcześniej. Kiedy w godzinach popołudniowych dotarli do Krakowa, zwiedzili Stare Miasto, zjedli obiad w Jamie Michalikowej, a następnie zakwaterowali się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w dzielnicy Kraków-Płaszów.
W piątek o godz. 9:20 Łukasz prezentował swoją pracę przed komisją konkursową i odpowiadał na pytania dotyczące losów polskich ziemian oraz materiałów źródłowych, z których korzystał, przygotowując swoją pracę badawczą.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Wygenerowano w sekund: 0.04
1,528,079 Unikalnych wizyt