Menu Głowne
· Strona Główna
· Księga Gości
· Webmasterzy
· Webmasterzy -
Absolwenci

· Kontakt z Administracją
Szkoła
· Budynek
· Patron Szkoły
· Władze Szkoły
· Kadra Nauczycielska
· Dokumenty Szkolne
· Szkolne Tradycje
· Biblioteka
Uczniowie
· Absolwenci
· Osiągnięcia
·Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Wymiany Miedzynarodowe
Inne
· Galeria Zdjęć
· Zdjęcia Archiwalne
· Materiały dla uczniów
· Materiały dla nauczycieli
Ważne strony
· Plan lekcji
· Wykaz podręczników
· Tematy na egzamin ustny z języka polskiego
· Biuletyn informacji publicznej
Linki
Tekst alternatywny
BIP
Tekst alternatywny
Współpraca
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Sponsorzy LO
LO dla dorosłych
Losowe Zdjęcia

festiwal subkultur31
festiwal subkultur31
Album:
Festiwal Subkultur
lekkoatletyka-swidnica32
lekkoatletyka-swidnica32
Album:
Zawody lekkoatletyczne - Świdnica
spotkanie chmura05
spotkanie chmura05
Album:
Spotkanie z prof. Chmurą
dzk 2013 15
dzk 2013 15
Album:
Dzień Kobiet 2013
turniej 14
turniej 14
Album:
Turniej klas pierwszych


Film klasy matematyczno-fizycznej
Film klasy mundurowej
Podaruj 1% podatku na TPD w Strzegomiu

Szanowni Państwo

W imieniu młodzieży i własnym serdecznie dziękujemy za ofiarność rodziców i przyjaciół szkoły, dzięki którym z darowizny 1% podatku zorganizowaliśmy dodatkowe zajęcia z przedmiotów maturalnych.
Dzięki takim działaniom LO znalazło się dwukrotnie (2011 r. i 2013 r.) w rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” w grupie 50 najlepszych liceów na Dolnym Śląsku. To również Państwa zasługa.
Podejmujemy także dodatkowe działania skierowane do uczniów. Zgodnie z wieloletnią tradycją codziennie dożywiamy młodzież, która bezpłatnie może zrobić sobie herbatę, zjeść bułki z dżemem i czekoladą.
Zwracamy się do Państwa, także w tym roku, z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, by móc kontynuować rozpoczęte działania na rzecz strzegomskiej młodzieży.


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
z dopiskiem
Zarząd Strzegom

Nr KRS 0000198933

Klasa mundurowa na święcie jednostki wojskowej w Opolu
Klasa mundurowa strzegomskiego LO współpracuje z dwiema jednostkami: 10 Opolską Brygadą Logistyczną oraz 34 Brygadą Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Efektem tej współpracy są podpisane porozumienia, dzięki którym licealiści mają możliwość zdobywania praktycznej wiedzy z zakresu wojskowości podczas wizyt w Opolu i Żaganiu.
Dnia 26 marca 2015 uczniowie klasy mundurowej ze strzegomskiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami - ppor. rez. Erykiem Bendig i Piotrem Bułakowskim wzięli udział w Dniu Otwartych Koszar 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Uczniowie mogli poznać infrastrukturę jednostki wojskowej, jej zadania, sprzęt i wyposażenie używane obecnie, ale również eksponaty historyczne.
Kasia Kurek ze strzegomskiego LO wygrała wojewódzki konkurs literacki
Miło nam poinformować, że 23. marca 2015 roku uczennica klasy IIa Zespołu Szkół Ogólnokształcących - Kasia Kurek odebrała główną nagrodę w konkursie literackim „Szkoła trzech pokoleń”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, a realizowanego w ramach Programu edukacyjnego „Tożsamość Dolnoślązaków - Unia Wielu Kultur”.
Uroczysta Gala odbyła się w gmachu Nauczycielskiego Kolegium Językowego we Wrocławiu. Wśród gości honorowych tej uroczystości znalazła się m.in. pomysłodawczyni konkursu, Pani Maria Berny, działaczka kulturalna, polityk - senator III i V kadencji. Podsumowania konkursu dokonał dr Robert Mertuszka - nauczyciel konsultant DODN we Wrocławiu. Zwrócił on uwagę na konieczność transmisji międzypokoleniowej i dbania o tradycję tych, którzy po 1945 roku znaleźli się na terenie Dolnego Śląska i współtworzyli polską szkołę. Z kolei Pani Maria Berny z pasją opowiadała o przedwojennych Kresach Wschodnich.
Pielgrzymka maturzystów strzegomskiego LO
To już po raz jedenasty Jasna Góra przyjęła otwarcie maturzystów, którzy chcieli złożyć swoje intencje Matce Bożej Częstochowskiej. Jak co roku maturzyści LO w Strzegomiu wraz z wychowawcami: Elżbietą Farion, Małgorzatą Kucharską i Kamilą Mazur oraz katechetą panem Jackiem Fornalem i ks. Sebastianem Bardasem oraz ks. Tomaszem Gwizdkiem wzięli udział w pielgrzymce. Odbyła się ona 20. marca 2015 r. Grupa strzegomskich licealistów wyruszyła sprzed budynku swojej szkoły już o 5.00 rano.
Na miejsce dotarliśmy około 9.00. Cztery godziny podróży opłaciły się. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z Częstochową. Jej wygląd i panująca tam atmosfera zachwyciły wszystkich. Zwróciliśmy uwagę nie tylko na położony na wzgórzu zespół klasztorny zakonu paulinów, Bazylikę Jasnogórską, Kaplicę Cudownego Obrazu, skarbiec, ale i charakterystyczne fortyfikacje, pomniki, obrazy i rozmaite detale sztuki sakralnej.
Dzień Kobiet w LO!
Dzień Kobiet w strzegomskim LO ma zawsze nietypową oprawę. Nie inaczej było i w tym roku. Od samego rana na wszystkie kobiety przekraczające progi LO czekali przystojni mężczyźni w świetnie skrojonych garniturach, dobrze dobranych krawatach i nienagannych fryzurach. Powód takiej zasadzki był jeden: pochwycić kobietę we drzwiach i…wręczyć jej różę. Nie zabrakło również uroczystości klasowych, podczas których chłopcy wręczali swoim koleżankom z ławy szkolnej kwiaty lub drobne upominki.
Kulminacyjnym momentem dnia był apel szkolny zapoczątkowany „Konkursem poezji anglojęzycznej”. Licealistki zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności językowych i muzycznych. Zwyciężczynią konkursu została Monika Kołdacha. Nagrody książkowe uczestniczkom wręczyli: zastępca burmistrza Wiesław Witkowski, dyr. Tomasz Marczak oraz anglistka Aldona Struzik.
Kolejne warsztaty dziennikarskie i aktorskie strzegomskich licealistów
Praktyczne zajęcia dziennikarstwa, komunikacji społecznej oraz aktorstwa to już standard w LO. Wykładowcą w klasie dziennikarsko-medialnej i prawniczej jest pan Mirosław Oczkoś, ale tym razem licealne progi odwiedzili również warszawscy aktorzy: pani Aurelia Sobczak oraz pan Stanisław Górka.

Pan Mirosław Oczkoś przygotował kolejne ciekawe zajęcia. Tym razem licealiści uzbrojeni w dyktafon uczyli się przeprowadzać wywiady. Uczniowie klasy dziennikarskiej postanowili sprawdzić swoje umiejętności w rozmowie z nauczycielami. Pytania były ciekawe i intrygujące, a zarejestrowany materiał zostanie wykorzystany w tworzący się właśnie szkolnym radiu internetowym.

„Wybraliśmy również liderów w poszczególnych działach, oraz głównego dyrektora, który będzie kontaktował się z Panem Oczkosiem. Zorganizowaliśmy także konkurs na najlepszą dykcję, który wygrały trzy osoby: Rafał Mucha, Gabriela Araszczuk oraz Ewa Cicha.
Strzegomscy licealiści na projekcie w Izraelu!
W dniach 11-21.02.2015 r. grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu wraz z opiekunami: Ewą Tutką i Agnieszką Soboń-Nowakowską poleciała do Izraela na drugą część Trilateral Project 2014/2015 Polska-Niemcy-Izrael. To już kolejny raz, kiedy uczniowie ze Strzegomia biorą udział w międzynarodowej wymianie.
Droga do Tel Avivu wiodła przez lotnisko we Wrocławiu i Monachium. Na miejscu przywitali nas znajomi Izraelczycy, u których uczniowie spędzili 4 dni. Pogoda zaskakiwała swoją zmiennością, od 28 stopniowego upału, przez ulewne deszcze, aż do śniegu po kostki. Wspólnie z grupą izraelską i niemiecką strzegomianie odwiedzili stare miasto w Akkce, wzgórza Golan, Tabcha, Jezioro Tyberiadzkie (zwane jeziorem Galilejskim). Gośćmi spotkań z młodymi ludźmi z trzech krajów byli m.in. Isaac Katz i Benek Sharon, którzy opowiadali o Holocauście.
Strzelają coraz lepiej!
Klasa mundurowa strzegomskiego LO regularnie uczestniczy w zajęciach praktycznych. Jedną z kluczowych umiejętności, którą nabywają jest strzelanie z broni krótkiej i długiej. W piątek (20.02.) mundurowcy udali się na strzelnicę do Świdnicy, gdzie pod okiem instruktorów doskonalili swoje umiejętności strzeleckie. Sprawność w posługiwaniu się bronią palną jest coraz wyższa. Większość trafień zlokalizowana jest w „dziesiątce”. Bardzo dobrze radzą sobie również dziewczęta, które bardzo skrupulatnie przykładają się do treningów.
W najbliższych dwóch miesiącach klasa mundurowa uda się również na kolejne zajęcia praktyczne do zaprzyjaźnionych jednostek: 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu i 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.
Gimnazjaliści w LO!
W czwartek (19.02.) strzegomskie LO otwarło swoje podwoje dla gimnazjalistów. Ponad 200 uczniów z gminy Strzegom miało możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną LO. Licealiści przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów prezentacje, filmy, scenki, a także część artystyczną z piosenkami i układem tanecznym. Nie zabrakło również wyreżyserowanych programów telewizyjnych, pokazów sztuk walki i charakterystyki poszczególnych kierunków, które w roku szkolnym 2015/2016 oferuje strzegomskie LO. Gimnazjaliści mieli również możliwość zwiedzenia wszystkich pomieszczeń szkoły – od klas lekcyjnych aż do gabinetu dyrektora. Przed gimnazjalistami niebawem ważna decyzja o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Strzegomskie LO zaproponowało bardzo ciekawą ofertę edukacyjną:
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Warte uwagi
tekst alternatywny

tekst alternatywny


Kontakt
Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl
Sekretariat
Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00
Księgowość
Pon - Pt
7:30 - 15:30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
LO Strzegom w obiektywie kamery

Wygenerowano w sekund: 0.09 1,149,305 Unikalnych wizyt