Menu Głowne
· Strona Główna
· Księga Gości
· Webmasterzy
· Webmasterzy -
Absolwenci

· Kontakt z Administracją
Szkoła
· Budynek
· Patron Szkoły
· Władze Szkoły
· Kadra Nauczycielska
· Dokumenty Szkolne
· Szkolne Tradycje
· Biblioteka
Uczniowie
· Absolwenci
· Osiągnięcia
·Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Wymiany Miedzynarodowe
Inne
· Galeria Zdjęć
· Zdjęcia Archiwalne
· Materiały dla uczniów
· Materiały dla nauczycieli
Ważne strony
· Plan lekcji
· Wykaz podręczników
· Tematy na egzamin ustny z języka polskiego
· Biuletyn informacji publicznej
BIP
Tekst alternatywny
Współpraca
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Sponsorzy LO
LO dla dorosłych
Losowe Zdjęcia

wielkanoc 50
wielkanoc 50
Album:
Wielkanoc 2011
ddziecka 82
ddziecka 82
Album:
Dzień Dziecka na sportowo.
rajd szkolny 10
rajd szkolny 10
Album:
Rajd szkolny
lekkoatletyka-swidnica12
lekkoatletyka-swidnica12
Album:
Zawody lekkoatletyczne - Świdnica
ferie24
ferie24
Album:
Ferie 2011

Raper Łukasz "Małpa" Małkiewicz zagra w Strzegomiu!
Już 27.09. rusza kolejna edycja FESTIWALU SUBKULTUR! To czwarte spotkanie młodych ludzi na scenie tego festiwalu. Tradycyjnie w pierwszej części będą mogły się zaprezentować młodzieżowe, amatorskie zespoły z gminy Strzegom i okolic. W ubiegłym roku padł rekord, ponieważ zgłosiło się aż 10 ekip. W tym roku można się już zapisywać do kolejnej edycji przez popranie formularzy ze strony LO (www.lo.strzegom.pl, zakładka FESTIWAL SUBKULTUR) oraz przesłanie ich na adres LO lub osobiste złożenie w sekretariacie.
W drugiej części IV Festiwalu nie zabraknie również gwiazdy. Tym razem wystąpi Łukasz "Małpa" Małkiewicz, czołowy raper polskiej sceny hip-hopowej. Utwory rapera publikowane w Internecie mają ponad 5 milionów wyświetleń. Bez wątpienia, dla młodych ludzi z gminy i powiatu, będzie to najważniejsze wydarzenie muzyczne tego roku.
„Cieszy mnie bardzo fakt, że udało się zaprosić wykonawcę takiego formatu – dodaje Tomasz Marczak, pomysłodawca festiwalu. Po ostatnim występie NATURAL DREAD KILLAZ z niesamowitym MESAJAH-em, nie było łatwo znaleźć wykonawcę, który trafi w gusta naszej młodzieży. Mam nadzieję, że wybór rapera Łukasza „Małpy” Małkiewicza będzie strzałem w dziesiątkę”.
Początek IV Festiwalu Subkultur już 27.09. o godz. 16.00. Wstęp wolny!
Współpraca i partnerzy: Gmina Strzegom, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Strzegomiu, Strzegomskie Centrum Kultury oraz Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu.
Aktorzy, dyrektorzy, kurator, burmistrz i starosta czytali Sienkiewicza w LO!
To było niecodzienne sobotnie przedpołudnie w strzegomskim LO, ponieważ okazja też była niezwykła: Narodowe Czytanie Dzieł Henryka Sienkiewicza pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Na zaproszenie dyr. Tomasza Marczaka odpowiedziało aż 14 lektorów: aktorka telewizyjna i teatralna Emilia Krakowska, Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz, poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, starosta świdnicki Zygmunt Worsa, starszy wizytator Renata Kamińska, proboszcz ks. Marek Żmuda, zastępca burmistrza Strzegomia Wiesław Witkowski, radna Jadwiga Wróblewska, radny Paweł Mosór, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 oraz przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Smyk, dyrektor Publicznej Biblioteki Miejskiej Katarzyna Wójcik, dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury Bożena Bojanowska – Czuk oraz aktor telewizyjny i teatralny Łukasz Płoszajski. Nie zabrakło również młodzieży, nauczycieli i mieszkańców gminy, którzy przyszli posłuchać literatury pięknej w szczególnej oprawie. Muzyczne wprowadzenie do „Trylogii” wykonały licealistki, które zaśpiewały przejmującą „Dumkę na dwa serca”. List prezydenta RP o idei Narodowego Czytania odczytała posłanka Monika Wielichowska, a pierwszą lektorką była Emilia Krakowska.
Emilia Krakowska i Łukasz Płoszajski przeczytają "Potop" w LO!
6 września od godz.10.00, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Czytania dzieł Henryka Sienkiewicza ogłoszonego przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu odbędzie się niecodzienne czytanie „Potopu”. Wśród zaproszonych, gości, którzy przywołają historię najazdu Szwedów na Polskę będą aktorzy: Emilia Krakowska i Łukasz Płoszajski. Nie zabraknie również: posłanki na Sejm RP Moniki Wielichowskiej, ks. probosza Marka Żmudy, ks. proboszcza Marka Babuśki, starosty Zygmunta Worsy, burmistrza Zbigniewa Suchyty, zastępcy burmistrza Wiesława Witkowskiego.
Dla przybyłych miłośników literatury młodzież licealna zapowiedziała drobny poczęstunek w postaci kawy i domowych ciast.
Wstęp wolny!
Plan zajęć w LICEUM DLA DOROSŁYCH
Plan zajęć w Liceum dla dorosłych już do pobrania - PLAN
Porozumienie o współpracy LO z 34 Brygadą Kawalerii Pancernej podpisane!
W dniu 28 sierpnia w Żaganiu zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu a 34 Brygadą Kawalerii Pancernej im. Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego. Uroczystość odbyła się w Izbie Tradycji, w której, na tekście porozumienia, swoje podpisy złożyli: dowódca jednostki płk dypl. Krzysztof Pokropowicz oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu Tomasz Marczak.

Porozumienie zostało zawarte w związku z faktem powstania w LO klasy mundurowej. Współpraca będzie obejmowała edukację patriotyczną, historyczną i wojskową. Zajęcia z żołnierzami jednostki będą się odbywać w liceum, ale również w jednostce w Żaganiu. Jak zapewniał podczas uroczystości płk Krzysztof Pokropowicz - w trzyletnim cyklu nauki nie zabraknie zajęć teoretycznych, ale również sprawnościowych i to na poligonie.
Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2014/2015
WITAJ SZKOŁO !!! :-)
Msza z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się 1 września o godzinie 8:00 w Parafii Rzymskokatolickiej Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel.
Uroczystości szkolne rozpoczną się tegoż samego dnia o godzinie 10:00.
Zapraszamy serdecznie.

Uwaga absolwenci liceum!
„Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia organizuje III edycję stypendiów dla młodzieży.
W roku akademickim 2014/2015 Fundacja zamierza przyznać 400 stypendiów wypłacanych w 10 miesięcznych ratach po 544zł.
Jeśli:
- zdałeś egzamin maturalny w 2013 lub 2014 roku,
- w roku akademickim 2014/2015 po raz pierwszy podejmujesz studia na polskiej wyższej uczelni,
- mieszkasz na wsi lub w mieście poniżej 30 000 mieszkańców,
- dochód na osobę w twojej rodzinie w 2013 roku nie przekroczył 1008 zł miesięcznie.
zapoznaj się z Regulaminem Fundacji i zarejestruj się na naszej stronie.

Rekrutacja będzie trwać od 1 lipca do 13 września 2014 (do godz. 16:00).
Brak ograniczeń co do kierunku studiów!
Cała operacja rekrutacji stypendystów odbywa się przez Internet.
Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu laureatką Konkursu Akademickiego!
We wtorek 24 czerwca odbył się finał Akademickiego Konkursu im. bpa Jana Chrapka. Uczestnicy mieli do wyboru napisać obszerny artykuł bądź reportaż, którego tematem przewodnim miał być cytat z książki „Świat, zbawienie i... telewizja”.
Miło nam zakomunikować, że wśród dwunastu laureatów znalazła się również absolwentka strzegomskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących - Katarzyna Michaliszyn z klasy IIIb. Zdobyła indeks i stypendium na cały okres studiów, toteż od października br. rozpocznie studia dzienne na Uniwersytecie Jagiellońskim, na kierunku - dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Oprócz napisania pracy konkursowej, Kasia musiała się też wykazać się dorobkiem dziennikarskim oraz pracą na rzecz wolontariatu. Komisja konkursowa, która składała się głównie z pracowników akademickich UW i UJ, oceniała bowiem cały dorobek dziennikarski Kasi.
Warto wyjaśnić, że oprócz Kasi w konkursie rywalizowali tegoroczni maturzyści z całej Polski. Nagrody były bardzo cenne – indeksy i stypendia na prestiżowe uniwersytety w naszym kraju - Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński.
UWAGA MATURZYŚCI!!! STYPENDIUM POMOSTOWE!!!
UWAGA MATURZYŚCI!!!

RUSZA KOLEJNA EDYCJA STYPENDIÓW POMOSTOWYCH.
PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM POD PODANYM LINKIEM:

http://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-i-staze-krajowe/stypendia-na-i-rok/

Uczniowie, którzy będą się starać o stypendium w ramach SEGMENTU II
(rekomendacja organizacji pozarządowej), proszeni są o kontakt z Fundacją „Nasze Dzieci” w Żarowie
http://www.fundacjanaszedzieci.pl/kontakt.html


Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Warte uwagi
tekst alternatywny

tekst alternatywny


Kontakt
Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom

tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
Sekretariat
Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00
Księgowość
Pon - Pt
7:30 - 15:30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
LO Strzegom w obiektywie kamery
Wygenerowano w sekund: 0.17 1,064,196 Unikalnych wizyt