Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywnyTekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO Strzegom w obiektywie kamery

Zjazd Absolwentów pełen wzruszeń!

W sobotę (24.09.2016r.) odbył się VI Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Okazji do świętowania było kilka: 55 - lecie LO, 50 - lecie nadania szkole patrona, 51- lecie i 50 - lecie pierwszej matury.
Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej, koncelebrowanej przez ks. proboszcza Marka Żmudę oraz absolwentów LO: ks. prof. dr hab. Stanisława Araszczuka i ks. dr Grzegorza Kupczyka.
Kolejnym ważnym punktem zjazdu była rejestracja uczestników, zwiedzanie szkoły, klas tematycznych („Historia i starocie”, „Stefan Żeromski”, „Absolwenci w obiektywie” oraz „Teatr w LO”), a także pierwsze rozmowy z koleżankami i kolegami z klasy. Nie zabrakło poczęstunku oraz okazji do zdjęć w foto-budce i wpisywania się do księgi pamiątkowej. Absolwenci otrzymali również prezenty zjazdowe: książkę o Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu, licealny notatnik i długopis.

III miejsce w ogólnopolskim konkursie o Cichociemnych dla uczennicy LO!

Niezmiernie miło nam poinformować, że Milena Wiśniewska, uczennica klasy IIa LO w Strzegomiu, zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Cichociemni… wracali do Ojczyzny pod osłoną nocy” (w kategorii prac pisemnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych). Organizatorami konkursu byli: Zarząd Główny Związku Polskich Spadochroniarzy, Fundacja im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Stowarzyszenie Na Rzecz Kultury i Edukacji w Dziwnowie, Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 1 Batalionu Szturmowego, Miejski Ośrodek Sportu i Kultury w Dziwnowie, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Rada Miasta w Dziwnowie, Kamieński Dom Kultury oraz Muzeum Spadochroniarstwa i Wojsk Specjalnych.
Zadaniem uczestnika konkursu było napisanie takiej pracy poświęconej sylwetce jednego z Cichociemnych, by podkreślić w niej: jego cech charakteru, zasługi i te z reprezentowanych przez niego wartości, które mogłyby stanowić wzór na współczesnych.

3c w Srebrnej Górze

W dniach 12-13.09.2016 klasa 3C spędziła wspaniałe chwile w Srebrnej Górze. Ekstremalne atrakcje, takie jak zjazdy na linach z 30-metrowego wiaduktu kolejki zębatej z początku XX wieku, wspinaczka na ściankę czy zorbing oraz niezapomniane przygody towarzyszyły nam każdego dnia. Zwiedziliśmy sztolnię dawnej kopalni srebra, czołgaliśmy się w tunelach odwadniających pod szlakiem kolei zębatej, strzelaliśmy z łuków i chodziliśmy po linach. Liczne atrakcje z dużą dawką adrenaliny i dobrej zabawy były dla nas odskocznią od codziennej nauki i okazją do sprawdzenia swojej odwagi i sprawności fizycznej. Wspólnie spędzony czas zostanie w naszych głowach na długo. Klasa 3C

Bal Absolwentów.

Integracja klas pierwszych LO!

W poniedziałek (12.09.) klasy pierwsze strzegomskiego LO wybrały się na wyjazd integracyjny do Adrenalina Parku w Sokolnikach.
Relacja Anety Kopeć, Dominiki Toporowskiej i Mai Czerwieckiej:

„Po opuszczeniu autobusu zostaliśmy zapoznani z zasadami panującymi w Adrenalina Parku, a następnie udaliśmy się w grupach do zaplanowanych dla nas atrakcji. Jako pierwsze było strzelanie z łuku (które wypadło na bardzo dobrym poziomie), następnie zorbing, czyli zjazd z górki dwuosobową kulą. Wspinaliśmy się również na wieżę ze skrzynek – boxes climbing (rekordzistką w naszej grupie była Julia Kulpińska, która wspięła się na 13 skrzynek). Potem udaliśmy się na najbardziej ekstremalną atrakcję Adrenalina Parku - tyrolkę (zjazd nad stawem przez 320 m, czasami w różnych konfiguracjach grawitacyjnych).

Pół miliona złotych dla LO!

Już w najbliższych miesiącach do Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego trafi ponad 512 tys. zł! Pieniądze zostaną przeznaczone na przygotowanie oraz wyposażenie pracowni informatyki, biologii, chemii i matematyki.
Cieszę się bardzo, że nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony. Otrzymaliśmy środki na wszystkie elementy, o które wnioskowaliśmy. To pokaźna suma, którą wykorzystamy do stworzenia jeszcze lepszej bazy dydaktycznej LO. Piękny prezent na rozpoczęcie roku szkolnego – dodaje dyr. Tomasz Marczak.
Środki finansowe będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, które za pośrednictwem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej trafią do Powiatu Świdnickiego, a strzegomskie LO znalazło się w grupie pięciu szkół, które otrzymały wsparcie.
To nie są jedyne fundusze edukacyjne, które w najbliższym czasie trafią do Liceum Ogólnokształcącego, ponieważ w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” biblioteka szkolna LO otrzymała środki finansowe w wysokości 15.000 zł na zakup książek.

Stypendyści Starosty Świdnickiego z LO!

W poniedziałek (05.09.) w Świdnicy zostały wręczone nagrody dla uczniów którzy w roku szkolnym 2015/2016 uzyskali najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym, byli finalistami olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz osiągnęli szczególne sukcesy sportowe. W grupie nagrodzonych nie mogło zabraknąć uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu. Uroczystego wręczenia stypendiów dokonał starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, wicestarosta Zygmunt Worsa oraz sportowiec Paweł Fajdek. Nagrodzeni licealiści:

Plan dla Liceum Zaocznego

Plan dla Liceum Zaocznego jest do pobrania tutaj - plan

Zjazd Absolwentów LO już niebawem!


24 września 2016 r. odbędzie się VI Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu. Trwają zapisy absolwentów, którzy ukończyli LO w latach 1965 – 2011. Podróż przez lata szkolnej młodości rozpocznie się w sobotę (24.09.) o godz. 9:00 i będzie trwała do późnych godzin popołudniowych następnego dnia. Dla absolwentów przygotowane są niezwykłe przeżycia w gronie koleżanek, kolegów i nauczycieli. Szczegóły poniżej.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Wygenerowano w sekund: 0.31
1,568,973 Unikalnych wizyt