Menu Głowne
· Strona Główna
· Księga Gości
· Webmasterzy
· Webmasterzy -
Absolwenci

· Kontakt z Administracją
Szkoła
· Budynek
· Patron Szkoły
· Władze Szkoły
· Kadra Nauczycielska
· Dokumenty Szkolne
· Szkolne Tradycje
· Biblioteka
Uczniowie
· Absolwenci
· Osiągnięcia
·Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Wymiany Miedzynarodowe
Inne
· Galeria Zdjęć
· Zdjęcia Archiwalne
· Materiały dla uczniów
· Materiały dla nauczycieli
Ważne strony
· Plan lekcji
· Wykaz podręczników
· Tematy na egzamin ustny z języka polskiego
· Biuletyn informacji publicznej
Linki
Tekst alternatywny
BIP
Tekst alternatywny
Współpraca
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Sponsorzy LO
LO dla dorosłych
Losowe Zdjęcia

zagan 1b 102014 13
zagan 1b 102014 13
Album:
Jednostka Wojskowa w Żaganiu - wyjazd klasy 1b
baseny 1c d 15
baseny 1c d 15
Album:
Klasa Ic i Id na basenach
img 0804
img 0804
Album:
[Klub kibica]Zagłębie Lubin - Korona Kielce 21.11.2011
upior2013 6
upior2013 6
Album:
Upiór w Operze
dsc06727
dsc06727
Album:
Półmetek 2015


Film klasy matematyczno-fizycznej
Film klasy mundurowej
Dwa dni mundurowych LO w jednostce pancernej
W dniach 24.04. i 25.04. licealiści z klasy mundurowej, na zaproszenie dowódcy płk Krzysztofa Prokopowicza, udali się do jednostki 34. Brygady Pancernej w Żaganiu. Powody wyjazdu były trzy: uroczystości związane z uczczeniem pamięci gen. broni Tadeusza Buka, święto jednostki połączone z prezentacją sprzętu wojskowego oraz piknik militarny z pancerniakami.
W piątek (24.04.2015r.) przedstawiciele klasy mundurowej strzegomskiego LO wzięli udział w uroczystościach 34. Brygady Pancernej z okazji 20-lecia powstania jednostki. W kościele garnizonowym mszę świętą odprawił kapelan brygady, ks. ppor. Krzysztof Ziobro. Następnie zaproszeni goście oraz żołnierze udali się pod pomnik gen. broni Tadeusza Buka. To już piąty raz uczczono pamięć, poległego w katastrofie smoleńskiej, dowódcy Wojsk Lądowych gen. Buka, byłego dowódcy 34BKPanc. Podczas uroczystości nie zabrakło najbliższej rodziny generała - córki Wandy oraz syna Mariusza. Punktualnie o godz. 10.00 sztafeta pamięci dotarła do celu i kpt. Tomasz Siemion złożył meldunek o wykonaniu zadania.
Tegoroczni absolwenci LO!
W piątek (24.04.) odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla 90. uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego oraz 14. słuchaczy Liceum dla Dorosłych. Uroczysty apel przygotowali licealiści z młodszych klas. Nie zabrakło pięknych, sentymentalnych piosenek, wywiadów z absolwentami, zabawnych skeczy i wspomnieniowej prezentacji ze zdjęciami. Część oficjalną uroczystości zapoczątkowało wprowadzenie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu Polski.
„Zazdroszczę Wam. Jesteście młodzi, piękni i przed Wami cały świat nieograniczonych możliwości. Pamiętajcie, ograniczenia są tylko w nas przez brak wiary w swoje możliwości, wytyczanie sobie zbyt łatwych celów lub szukania uproszczeń i skrótów, które do niczego nie prowadzą. Sięgajcie za horyzont własnych marzeń i życiowych oczekiwań i zawsze wracajcie do szkoły, która jest już Waszą Alma Mater” – powiedział dyr. Tomasz Marczak.
Polsko-niemiecki projekt strzegomskiego LO
W dniach 08.04.-16.04.2015 r. osiemnaścioro pierwszoklasistów LO, wraz z opiekunami: Agnieszką Soboń-Nowakowską oraz Agnieszką Żelazko, uczestniczyło w wymianie polsko-niemieckiej.
Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy była Krzyżowa. Towarzyszyła nam niepewność i strach zarówno przed nowym miejscem jak i nowymi ludźmi. Już pierwszego dnia zabawy integracyjne okazały się miłym zaskoczeniem. Każdego dnia braliśmy udział w grach językowych oraz zajęciach (np. czytanie listów Janes i Freya von Moltke), które odkryły przed nami niezwykle ważną i wzruszającą historię tego miejsca. Jednym z elementów zajęć było walczenie z „łatkami”, stereotypami o Polakach i Niemcach. Wyjazd do Wrocławia był przełomowym wydarzeniem dla naszych znajomości. Zwiedzanie miasta oraz grupowe poszukiwania słynnych wrocławskich krasnali sprawiły, że zbliżyliśmy się do siebie, a nauka stała się twórczą zabawą. Ostatniej nocy wyruszyliśmy na spacer po Krzyżowej. Bezchmurna, ciepła noc, niebo pełne spadających gwiazd sprawiła, że zwykła przechadzka zamieniła się w magiczną podróż po miejscu przesiąkniętym historią. Następny poranek minął bardzo szybko, ponieważ spakowaliśmy się i wyruszyliśmy w drogę do Berlina. Podróż minęła w przyjaznej atmosferze, podczas której dzieliliśmy się swoimi przeżyciami z pierwszej części projektu. W Berlinie odwiedziliśmy muzeum Checkpoint Charlie poświęcone murowi berlińskiemu i podziałowi Niemiec oraz historii ludzi, którzy chcieli uciec z tego miejsca. Zwiedziliśmy również Bundestag, łącznie z kopułą, z której widać panoramę Berlina. Architektura tego miejsca rozpoczęła dyskusję na temat połączenia starego z nowym.
Mundurowi z LO na strzelnicy i na wykładzie komendanta policji
Kolejne zajęcia praktyczne klasy mundurowej odbyły się na strzelnicy w Świdnicy. Licealiści strzelali zarówno z broni krótkiej jak i długiej. Tym razem uczniowie mieli możliwość przetestować również Walthera P99, który używany jest przez polską policję. Wrażenia były pozytywne, chociaż zaskoczeniem była waga pistoletu i lekki odrzut. Licealiści poradzili sobie świetnie, ponieważ ponad 90 % oddanych strzałów zlokalizowanych zostało w dziesiątce.
20 kwietnia 2015 roku klasa mundurowa miała również zaszczyt gościć w szkole komendanta Komisariatu Policji w Strzegomiu, nadkomisarza Andrzeja Dobiesa.
Relacja Julii Szymczyk:
„Podczas spotkania dowiedzieliśmy się bardzo dużo interesujących rzeczy, które, ze względu na profil mundurowy, z całą pewnością wykorzystamy później w praktyce. Pan komendant wyjaśnił nam zasady pracy w policji oraz strukturę komisariatu - każdy z czterech zespołów funkcjonariuszy ma przydzielony szereg określonych zadań, w zależności do jakiej grupy funkcyjnej należą policjanci.
Sybiracy i uczniowie LO na uroczystościach katyńskich we Wrocławiu
W dniu 17 kwietnia 2015 roku we Wrocławiu odbyły się uroczystości z okazji 75. rocznicy pierwszej zsyłki Polaków na Sybir, a także zbrodni katyńskiej. W tych uroczystościach nie mogło zabraknąć również uczniów klasy mundurowej strzegomskiego LO, którzy asystowali sztandarowi szkoły oraz sztandarowi strzegomskiego Związku Sybiraków. Delegacji przewodniczył prezes Związku Sybiraków Jerzy Orabczuk, a wsparcia przedsięwzięciu udzielił burmistrz Zbigniew Suchyta.
Obchody rocznicowe rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele garnizonowym p.w. św. Elżbiety, którą koncelebrował arcybiskup Józef Kupny. Po mszy w odbył się marsz pamięci pod pomnikiem Zesłańców Sybiru, gdzie odbył się apel pamięci zakończony salwą honorową. Pod pomnikiem kwiaty złożyli członkowie Związku Sybiraków z różnych regionów Polski, a także władze państwowe.
„Dla klasy mundurowej była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu, a asysta przy sztandarze Związku Sybiraków była prawdziwym zaszczytem” – dodaje dyr. Tomasz Marczak.
Licealiści posprzątali, a następnie grillowali
Na początku kwietnia Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu włączyło się w akcję sprzątania gminy Strzegom. Na godzinach wychowania fizycznego, geografii oraz zajęciach z wychowawcą licealiści porządkowali drugą część Fortu Gaj, tereny wokół baszty (wiatraka) oraz ul. św. Jana. Podstawiony przez Zakład Usług Komunalnych kontener szybko zapełnił się śmieciami i butelkami. W środę (15.04.), na długiej przerwie, na licealistów został przygotowany grill, nad którym czuwała niezastąpiona Pani Bożenka. Apetyt uczniów był ogromny, ponieważ 300 kiełbasek i bułek zniknęło w jednej chwili. Sponsorem produktów był UM w Strzegomiu. Dziękujemy!
Kolejna książka wykładowcy strzegomskiego LO!
Klasy strzegomskiego LO objęte są patronatem aktorów, żołnierzy i profesorów akademickich, którzy prowadzą dla młodzieży licealnej wykłady, a także organizują warsztaty dziennikarskie, aktorskie, zajęcia przyrodnicze i wojskowe w Warszawie, Wrocławiu, Myśliborzu , Żaganiu i Opolu.
Patronem klasy dziennikarskiej jest p. Mirosław Oczkoś, który nie tylko poprowadził dla licealistów warsztaty w Warszawie, ale pomaga im stworzyć radio internetowe, które już od maja będzie nadawało z LO. Inauguracja radia będzie połączona z przyjazdem dziennikarzy radiowej „Trójki”, z którymi licealiści przeprowadzą pierwsze wywiady.
Kolejne zajęcia klasy mundurowej z płk Mariuszem Krzakiem
W marcu bieżącego roku uczniowie klasy mundurowej spotkali się po raz kolejny z pułkownikiem Wojska Polskiego Mariuszem Krzakiem. Tym razem młodzież uczestniczyła w zajęciach na temat topografii wojskowej. Pierwszoklasiści uczyli się odczytywać mapy wojskowe oraz nabyli kilka przydatnych umiejętności. W spotkaniu wziął udział także Arkadiusz Bendig- szeregowy rezerwy Narodowych Sił Rezerwowych, który przedstawił licealistom możliwości jakie oferują NRS, a także opowiedział o nich z punktu widzenia rezerwisty. Uczniowie już czekają na następne zajęcia.
Konkurs stołów wielkanocnych w LO
Przedświąteczny okres w strzegomskim LO ma zawsze niezwykłą atmosferę. Oprócz świątecznej dekoracji szkoły licealiści przygotowują wielkanocne stoły, które są oceniane przez szkolną komisję konkursową. Uczniowie z poszczególnych klas udekorowali stoły świątecznymi obrusami, serwetami i kwiatami. Wśród potraw nie zabrakło żurków z jajkami, pieczeni z suszonymi pomidorami, pasztetów drobiowych z ziołami, faszerowanych jajek, a także mazurków, serników, makowców, babek i lukrowanych zajączków. Zdaniem jury najpiękniejszy stół przygotowała klasa I b, drugie miejsce zajęła klasa II a, a wszystkie pozostałe klasy otrzymały wyróżnienia, ponieważ poziom dekoracji i finezji potraw był bardzo wyrównany. Wszystkie klasy otrzymały czeki na szkolne wycieczki. O oprawę muzyczną zadbała p. Agnieszka Rut, p. Jacek Fornal oraz utalentowane licealistki. Życzenia społeczności LO złożył burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz dyr. Tomasz Marczak.
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Warte uwagi
tekst alternatywny

tekst alternatywny


Kontakt
Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl
Sekretariat
Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00
Księgowość
Pon - Pt
7:30 - 15:30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
LO Strzegom w obiektywie kamery

Wygenerowano w sekund: 0.08 1,184,790 Unikalnych wizyt