Menu Głowne
· Strona Główna
· Księga Gości
· Webmasterzy
· Webmasterzy -
Absolwenci

· Kontakt z Administracją
Szkoła
· Budynek
· Patron Szkoły
· Władze Szkoły
· Kadra Nauczycielska
· Dokumenty Szkolne
· Szkolne Tradycje
· Biblioteka
Uczniowie
· Absolwenci
· Osiągnięcia
·Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Wymiany Miedzynarodowe
Inne
· Galeria Zdjęć
· Zdjęcia Archiwalne
· Materiały dla uczniów
· Materiały dla nauczycieli
Ważne strony
· Plan lekcji
· Wykaz podręczników
· Tematy na egzamin ustny z języka polskiego
· Biuletyn informacji publicznej
Linki
Tekst alternatywny
BIP
Tekst alternatywny
Współpraca
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Sponsorzy LO
LO dla dorosłych
Losowe Zdjęcia

wyklady wroclaw 18.
wyklady wroclaw 18.
Album:
e-Szkoła - Wycieczka pierwsza do Wrocławia
14
14
Album:
Wymiana polsko - niemiecka: Magdeburg 2012
sen nocy letniej 76
sen nocy letniej 76
Album:
Przedstawienie "Sen nocy letniej"
pozegnanie klas 3 1
pozegnanie klas 3 1
Album:
Zakończenie roku dla kl. III cz. 1
wroclaw telewizja iia 8
wroclaw telewizja iia 8
Album:
IIa we wrocławskiej telewizji


Film klasy matematyczno-fizycznej
Film klasy mundurowej
Podaruj 1% podatku na TPD w Strzegomiu

Szanowni Państwo

W imieniu młodzieży i własnym serdecznie dziękujemy za ofiarność rodziców i przyjaciół szkoły, dzięki którym z darowizny 1% podatku zorganizowaliśmy dodatkowe zajęcia z przedmiotów maturalnych.
Dzięki takim działaniom LO znalazło się dwukrotnie (2011 r. i 2013 r.) w rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” w grupie 50 najlepszych liceów na Dolnym Śląsku. To również Państwa zasługa.
Podejmujemy także dodatkowe działania skierowane do uczniów. Zgodnie z wieloletnią tradycją codziennie dożywiamy młodzież, która bezpłatnie może zrobić sobie herbatę, zjeść bułki z dżemem i czekoladą.
Zwracamy się do Państwa, także w tym roku, z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, by móc kontynuować rozpoczęte działania na rzecz strzegomskiej młodzieży.


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
z dopiskiem
Zarząd Strzegom

Nr KRS 0000198933

Strzegomscy licealiści na projekcie w Izraelu!
W dniach 11-21.02.2015 r. grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu wraz z opiekunami: Ewą Tutką i Agnieszką Soboń-Nowakowską poleciała do Izraela na drugą część Trilateral Project 2014/2015 Polska-Niemcy-Izrael. To już kolejny raz, kiedy uczniowie ze Strzegomia biorą udział w międzynarodowej wymianie.
Droga do Tel Avivu wiodła przez lotnisko we Wrocławiu i Monachium. Na miejscu przywitali nas znajomi Izraelczycy, u których uczniowie spędzili 4 dni. Pogoda zaskakiwała swoją zmiennością, od 28 stopniowego upału, przez ulewne deszcze, aż do śniegu po kostki. Wspólnie z grupą izraelską i niemiecką strzegomianie odwiedzili stare miasto w Akkce, wzgórza Golan, Tabcha, Jezioro Tyberiadzkie (zwane jeziorem Galilejskim). Gośćmi spotkań z młodymi ludźmi z trzech krajów byli m.in. Isaac Katz i Benek Sharon, którzy opowiadali o Holocauście.
Strzelają coraz lepiej!
Klasa mundurowa strzegomskiego LO regularnie uczestniczy w zajęciach praktycznych. Jedną z kluczowych umiejętności, którą nabywają jest strzelanie z broni krótkiej i długiej. W piątek (20.02.) mundurowcy udali się na strzelnicę do Świdnicy, gdzie pod okiem instruktorów doskonalili swoje umiejętności strzeleckie. Sprawność w posługiwaniu się bronią palną jest coraz wyższa. Większość trafień zlokalizowana jest w „dziesiątce”. Bardzo dobrze radzą sobie również dziewczęta, które bardzo skrupulatnie przykładają się do treningów.
W najbliższych dwóch miesiącach klasa mundurowa uda się również na kolejne zajęcia praktyczne do zaprzyjaźnionych jednostek: 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu i 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.
Gimnazjaliści w LO!
W czwartek (19.02.) strzegomskie LO otwarło swoje podwoje dla gimnazjalistów. Ponad 200 uczniów z gminy Strzegom miało możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną LO. Licealiści przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów prezentacje, filmy, scenki, a także część artystyczną z piosenkami i układem tanecznym. Nie zabrakło również wyreżyserowanych programów telewizyjnych, pokazów sztuk walki i charakterystyki poszczególnych kierunków, które w roku szkolnym 2015/2016 oferuje strzegomskie LO. Gimnazjaliści mieli również możliwość zwiedzenia wszystkich pomieszczeń szkoły – od klas lekcyjnych aż do gabinetu dyrektora. Przed gimnazjalistami niebawem ważna decyzja o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Strzegomskie LO zaproponowało bardzo ciekawą ofertę edukacyjną:
Planetarium w LO!
13 lutego w auli strzegomskiego LO zostało zamontowane przenośne planetarium „Bajkonur”, wyposażone w cyfrowy projektor, który w bardzo wysokiej rozdzielczości pozwala obserwować rozgwieżdżone niebo. Taką przestrzenną edukację astronomiczną zaproponowali uczniom nauczyciele fizyki LO oraz astronom Tomasz Lewicki.
Wejście pod rozstawioną kopułę stało się dla licealistów początkiem niezwykłej podróży po Wszechświecie. Realistyczny obraz i naturalny dźwięk przeniósł uczniów do świata astronomii. Tematyka seansów była dostosowana do wieku uczestników i stanowiła doskonałe dopełnienie realizowanego, w ramach zajęć z fizyki, materiału z astronomii.
Pokazy prowadził Tomasz Lewicki – astronom z wykształcenia i zamiłowania, człowiek o wielkiej pasji i wiedzy, co przełożyło się na bardzo wysoki poziom merytoryczny seansów.
10 lat Rekordu Guinnessa LO! 69 godzin literatury!
Po 10 latach (14.02.2015 r.) spotkali się ponownie w tej samej sali, w której w dniach 15.02. – 18.02.2005 r. ustanowili nowy Rekord Guinnessa w kategorii „Najdłuższa lekcja świata”. Mowa o uczniach LO, ówczesnym dyr. Z. Suchycie oraz nauczycielu j.polskiego T. Marczaku. Był czas wspomnień i wzruszeń. Nie wszyscy uczniowie dotarli na spotkanie, ponieważ przez dziesięć lat w ich życiu zaszły ogromne zmiany. Część z nich żyje dzisiaj w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, inni porozjeżdżali się po różnych zakątkach Polski, część pozostała w Strzegomiu i okolicach. Niesamowite jest również to, że rekord licealistów do dnia dzisiejszego nie został pobity.
15.02.2005 r., o godz. 10.00 wszystko się rozpoczęło. Była to świetna mobilizacja uczniów, nauczycieli, rodziców, przedstawicieli władz miasta i mieszkańców. Wydarzenie bardzo szybko podchwyciły też ogólnopolskie media, a „Teleexpress” codziennie informował o kolejnych etapach rekordu. Coś, co miało być feryjną zabawą, chęcią sprawdzenia swoich możliwości szybko się przerodziło w niezwykłą determinację i wolę dokonania czegoś nietuzinkowego, o czym będzie się z uśmiechem wspominało po latach.
Klasa mundurowa LO w służbie patriotycznej
Uczniowie klasy mundurowej strzegomskiego LO aktywnie włączyli się w obchody uroczystości patriotycznych odbywających się na terenie gminy Strzegom. W piątek (13.02.) przedstawiciele klasy, wraz z władzami miasta, uczestniczyli w obchodach 70. rocznicy wyzwolenia Gross - Rosen, oddając hołd pomordowanym w obozie.
Natomiast w niedzielę klasa wystawiła poczet honorowy na uroczystości upamiętniającej 75. rocznicę pierwszych deportacji Polaków na Sybir. Na prośbę prezesa koła Związku Sybiraków w Strzegomiu, pana Jerzego Orabczuka uczniowie pełnili służbę przy sztandarze Sybiraków podczas uroczystej mszy św. w kościele Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej oraz pod pomnikiem Bezimiennej Matki Sybiraczki, gdzie przedstawiciele Związku Sybiraków oraz burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta złożyli kwiaty.
Półmetek LO!
W piątkowy wieczór (06.02.) w restauracji „Pod Rumakiem” odbył się tradycyjny półmetek klas drugich strzegomskiego LO. Tym razem zabawa miała konwencję balu maskowego. Licealiści z trzech klas, wraz wychowawcami: Joanną Durlik, Agnieszką Kowalczyk oraz Przemysławem Knapem, świętowali półmetek edukacji w LO. Oficjalnego otwarcia balu dokonali: dyr. Tomasz Marczak oraz wicedyrektor Ewa Tutka, którzy pierwszym tańcem zapoczątkowali zabawę do późnych godzin nocnych. Na parkiecie nie zabrakło również nauczycieli oraz rodziców, którzy zorganizowali ten wspaniały bal. Młodzież bawiła się w barwnych korowodach, kółkach klasowych oraz w parach, gdzie można było już dostrzec pierwsze licealne sympatie. Maski karnawałowe, kolorowe światła, piękne balowe stroje i mnóstwo młodzieńczej radości – tak wyglądał półmetek klas drugich LO!
Klasa mundurowa LO na nartach!
Strzelanie z broni krótkiej i długiej, musztra, zaprawa terenowa oraz nauka sztuk walki, jazdy na nartach i nurkowania – takie zajęcia są przewidziane w klasie pierwszej o profilu mundurowym.
Licealiści z I b nie próżnują, nawet podczas ferii, ponieważ każda okazja do podniesienia swojej sprawności fizycznej jest dobra, szczególnie zimą. Dlatego uczniowie LO wybrali się na stok „Górnik” pod opieką instruktora Eryka Bendiga. Uczniowie szlifowali swoje umiejętności narciarskie. Niektórzy mieli narty po raz pierwszy na nogach, ale po przyspieszonym kursie narciarskim zrobili ogromne postępy. Byli i tacy, którzy świetnie radzili sobie na stoku i pomagali początkującym.
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Warte uwagi
tekst alternatywny

tekst alternatywny


Kontakt
Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl
Sekretariat
Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00
Księgowość
Pon - Pt
7:30 - 15:30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
LO Strzegom w obiektywie kamery

Wygenerowano w sekund: 0.04 1,137,839 Unikalnych wizyt