Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO Strzegom w obiektywie kamery

Przedstawienie Andrzejkowe

tekst alternatywny

Grecy w LO!

Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnego przedstawienia teatralnego w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Fragmenty „MAMMA MIA” , które pojawią się na deskach LO budzą coraz większe zainteresowanie. W piątek (10.11.), w murach Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, pojawili się Grecy mieszkający w okolicach Strzegomia: Sotris Samoypelis i Christos Daras. Panowie zwiedzili szkołę i z zainteresowaniem przyglądali się wykonanej dekoracji. Goście przyjęli również zaproszenie dyrektora Tomasza Marczaka do udziału w przedstawieniu, a co najciekawsze – do zaśpiewania w języku greckim.
Niespodzianek, które czekają na widzów podczas sobotniego (25.11.) przedstawienia będzie o wiele więcej. Dość jednak zdradzania szczegółów…

Narodowe Święto Niepodległości z udziałem licealistów!

W sobotę (11.11.2017 r.), w 99. rocznicę odzyskania niepodległości w Strzegomiu odbyły się liczne uroczystości, na których nie zabrakło asysty klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości mają bogatą oprawę: msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem J.E. Biskupa Ignacego Deca, uroczysty Apel Pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów pod pomnikiem I.J. Paderewskiego, program patriotyczny w Strzegomskim Centrum Kultury w wykonaniu amatorskich grup teatralnych, a także aktora Tomasza Stockingera. Podczas tych uroczystości licealiści wystawili sztandar szkoły, asystę przedstawicieli klas mundurowych oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem I.J. Paderewskiego.

Przygotowania do musicalu " Mama Mia"Artykuł "W Strzegomiu" prof. Jana Miodka

„Przed paroma tygodniami a moim szlaku wykładowo-odczytowym znalazł się bardzo stary gród dolnośląski Strzegom […]” – tak prof. Jan Miodek relacjonuje swoje kwietniowe spotkanie ze społecznością Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Efektem tego spotkania był wspaniały wykład dla licealnej młodzieży, a także artykuł „W Strzegomiu” opublikowany w miesięczniku „Śląsk” . Zapraszamy do lektury!

Licealiści na zajęciach muzealnych we Wrocławiu

W piątek (27.10.) klasa 3a Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, wraz wychowawczynią Małgorzatą Kucharską oraz nauczycielką Anitą Kołaczek, udała się na wycieczkę do Muzeum „Pana Tadeusza”, znajdującego się we wrocławskiej kamienicy „Pod Złotym Słońcem”.
Relacja Magdaleny Straube:
„Dzieląc się na dwie grupy mieliśmy okazję wziąć udział w lekcjach o szlachcie z „Pana Tadeusza” oraz na temat samego Soplicowa. Lekcje przybliżyły nam (uczniom klas maturalnych) obyczaje szlachty oraz ich codzienne życie. Analizowaliśmy m.in.: ubiór szlachty ze względu na status majątkowy; plan dworków w jakich mieszkała ta grupa społeczna; zastawę stołową oraz braliśmy udział w wirtualnych obradach sejmu.
Nie zdradzimy wszystkiego, ponieważ zachęcamy do odwiedzenia tego magicznego miejsca i przekonania się na własne oczy! Wyjątkowe było również to, iż mieliśmy okazję zobaczyć oryginalny rękopis epopei narodowej, który również ma bogatą historię.
Panie przewodniczki i edukatorki zaciekawiały nas tematyką wystawy stałej i wystaw czasowych. Odpowiadały na każde nurtujące nas pytanie.

Przedstawienie w LO z patronatem ambasadora Grecji!

Już 25 listopada 2017 r. na deskach Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zostanie wystawione, po raz trzynasty, przedstawienie andrzejkowe. Tym razem w LO zabrzmi musical „Mamma Mia”, który Honorowym Patronatem objął Ambasador Grecji w Polsce Evangelos Tsaoussis. Akcja utworu rozgrywa się na greckiej wyspie, a perypetiom bohaterów będzie towarzyszyła muzyka zespołu „ABBA”. Tradycyjnie w I akcie zagrają uczniowie, w II - nauczyciele, a w III - rodzice, aktorzy, samorządowcy, księża i goście. W tym roku przedstawienie zasilą aktorzy z popularnych polskich seriali:
• Marta Chodorowska („Ranczo”, „Barwy szczęścia”);
• Anna Iberszer („Ranczo”, „Na dobre i na złe”);
• Aleksandra Zienkiewicz („Pierwsza miłość”, „Świat według Kiepskich”);
• Robert Wabich (zwycięzca VI edycji „Tańca z gwiazdami”, „Pierwsza miłość”);
• Tomasz Mandes („Malanowski i Partnerzy”, „Pierwsza miłość”);
• Łukasz Płoszajski („Haker umysłu”, „Pierwsza miłość”).

UWAGA! ZMIANA PLANU

Informujemy, że od poniedziałku (6 listopada) nastąpi zmiana planu. Jest on do pobrania na naszej stronie.

Wieczorek poetycki w LO!

„Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie” - pod taką nazwą 26 października w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu odbył się wieczorek poetycki. Uczniowie zaprezentowali m.in. utwory: Juliana Tuwima, Adama Asnyka oraz Wisławy Szymborskiej. Nie zabrakło również wierszy autorskich Jakuba Podlewskiego.
W pamięci widzów na pewno pozostaną interpretacje: Justyny Tomaśko przy akompaniamencie Nicole Sarny. Dziewczyny „przeniosły” nas nad jezioro Świteź. Z kolei Mateusz Kotlarczyk z powodzeniem podjął się trudnego do deklamacji utworu pt. „Strasna zaba. Wiersz dla sepleniących” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Cóż może być piękniejszego od poezji? Poezja śpiewana! Tu w oryginalnym i nastrojowym wykonaniu Leny Daty oraz Nicole Sarny.
Uroczystość poprowadzili niezastąpieni: Urszula Koller, Dawid Bułat oraz Jan Kubiak, który zaskoczył widzów oraz samych występujących swoim wzruszającym wystąpieniem. Interpretował „Testament mój", do czego - jak sam powiedział - skłonił go fakt, że jest to jego ostatni rok nauki w liceum, dlatego warto przypomnieć wiersz klasyka i zapisać się w tradycji licealnych wieczorków poetyckich oraz w pamięci koleżanek i kolegów.

"Otrzęsiny" i wybory w LO!

Tradycją Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu jest oficjalne przyjęcie licealistów z klas pierwszych do społeczności szkolnej za pomocą żartobliwej formy „otrzęsin”. W tym roku klasa II b, wraz z wychowawczynią Agnieszką Kowalczyk, przygotowała konwencję koła fortuny. Pierwszoklasiści zmagali się z licznymi konkurencjami: wykonanie portretu wychowawcy, rozpoznanie popularnych utworów muzycznych, zidentyfikowanie nauczycieli i pracowników szkoły, w których wcielili się uczniowie, wykreowanie nowych stylów w modzie na modelach ze starszych klas. Zmagania klas oceniało jury w składzie: dyrektor Tomasz Marczak, wicedyrektor Ewa Tutka, nauczyciel Agnieszka Rut. Zwycięzca poszczególnych konkurencji miał możliwość zdobycia dodatkowych punktów kręcąc kołem fortuny. Fortuna jednak potrafi być przewrotna, ponieważ na kole znajdowały się również pola: „Bankrut” i„-50%”. Dzięki temu zabawa była wyśmienita! Uczniowie klas pierwszych gorąco dopingowali uczestników poszczególnych konkurencji. Nie zabrakło emocji, okrzyków, a nawet wspólnego śpiewania.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Wygenerowano w sekund: 0.02
1,904,423 Unikalnych wizyt