Menu Głowne
· Strona Główna
· Księga Gości
· Webmasterzy
· Webmasterzy -
Absolwenci

· Kontakt z Administracją
Szkoła
· Budynek
· Patron Szkoły
· Władze Szkoły
· Kadra Nauczycielska
· Dokumenty Szkolne
· Szkolne Tradycje
· Biblioteka
Uczniowie
· Absolwenci
· Osiągnięcia
·Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Wymiany Miedzynarodowe
Inne
· Galeria Zdjęć
· Zdjęcia Archiwalne
· Materiały dla uczniów
· Materiały dla nauczycieli
Ważne strony
· Plan lekcji
· Wykaz podręczników
· Biuletyn informacji publicznej
Linki
Tekst alternatywny
BIP
Tekst alternatywny
Współpraca
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Sponsorzy LO
LO dla dorosłych
Losowe Zdjęcia

festiw subk2014 4
festiw subk2014 4
Album:
IV Festiwal Subkultur
zjazd 006
zjazd 006
Album:
50-lecie LO i Zjazd Absolwentów
dzk 2013 09
dzk 2013 09
Album:
Dzień Kobiet 2013


Album:
Konkurs Bożonarodzeniowy
mysliborz 53
mysliborz 53
Album:
Wyjazd klas Ic i IIc do Myśliborza
Przedstawienie andrzejkowe - CHICAGO
Kto wystąpi w licealnym "Chicago"?
Już w najbliższą sobotę (28.11.) na deskach strzegomskiego LO zostaną wystawione fragmenty sztuki Maurina Dallasa Watkinsa pt.: „CHICAGO”. Intensywne próby trwają już od kilku tygodni, zwłaszcza w akcie uczniowskim, ponieważ licealiści wystąpią w bardzo trudnej konwencji musicalowej.
Tradycyjnie w I akcie wystąpią uczniowie, w II – nauczyciele, a w III – aktorzy telewizyjni, rodzice oraz zaproszeni goście. Spektakle będą grane o godz. 16:00 i 19:00, a finałowym akcentem święta teatru w LO będzie wręczenie stypendiów najlepszym absolwentom liceum, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki maturalne w roku szkolnym 2014/2015 oraz wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem w życiu szkoły przez trzy lata edukacji.
Pokaz ratownictwa technicznego w LO
W piątek (20.11.) uczniowie strzegomskiego LO uczestniczyli w niecodziennych zajęciach z zakresu ratownictwa technicznego, które przeprowadziła jednostka OSP Stanowice.
Wykład oraz pokaz był skierowany głównie do klas mundurowych, ale również dla uczniów LO, których zainteresowała ta tematyka. Prezes OSP Stanowice Józef Jabłoński szczegółowo wyjaśnił procedury związane z ratownictwem technicznym, a w szczególności z sytuacją zdarzenia drogowego, w którym kierowca został uwięziony w samochodzie. Przedmiotem pokazu był opel corsa (kolor niebieski, stan idealny) udostępniony przez firmę „Adaxs” ze Strzegomia, a uwięzionym kierowcą – Kacper, uczeń klasy mundurowej. Akcja ratownicza rozegrała się na boisku LO. Do czynności ratowniczych przystąpili strażacy: Józef Jabłoński, Zbigniew Pawełek, Łukasz Baka, Jakub Pawełek, Tomasz Sasiński i Józef Szmigiel.
„Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu imitowanego miejsca wypadku, stabilizacji pojazdu, wykonaniu dostępu do uwięzionego w pojeździe poszkodowanego oraz udzieleniu mu pierwszej pomocy” – relacjonują strażacy.
Biskup Adam Bałabuch w LO
W dniu 17.11.2015 w ramach wizytacji szkół powiatu świdnickiego mieliśmy okazję gościć w murach naszej szkoły Jego Ekscelencję księdza biskupa pomocniczego Adama Bałabucha, który punktualnie o godzinie 11.00 przybył do strzegomskiego LO w towarzystwie proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej - ks. Marka Żmudy.
Cała uroczystość rozpoczęła się od występu grupy muzycznej, która wraz z publicznością odśpiewała pieśń pt. „Wielka radość na Syjonie”. Chwilę po tym nastąpiło uroczyste powitanie księdza przez dyrektora Tomasza Marczaka, który opowiedział o życiu i sukcesach naszej szkoły. Uroczystości przyświecało hasło biskupa: „Totus Christi et Mariae” („Cały Chrystusa i Maryi”).
Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie naszego katechety - Pana Jacka Fornala, który w interesujący sposób opowiedział o religijnym życiu placówki, m.in.: o działaniach wolontariatu uczniowskiego, organizowanych na terenie szkoły uroczystościach religijnych, udziale młodzieży w konkursach i olimpiadach teologicznych, a ponadto o corocznej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę, rekolekcjach wielkopostnych, jak i również o spotkaniach z ciekawymi ludźmi Kościoła.
Historyk z pasją w LO
12 listopada br. w III LO w Świdnicy odbyła się XIV edycja Powiatowego Konkursu Historycznego „Polska znów wolna”. Strzegomskie liceum reprezentował uczeń klasy II B ( mundurowej) Błażej Kołodziej. Po emocjonującym finale ( w którego części pisemnej Błażej otrzymał największą ilość punktów spośród wszystkich startujących) nasz reprezentant zdobył drugie miejsce !
Tym samym Błażej powtórzył swój ubiegłoroczny sukces, kiedy debiutował w konkursie, a jego sukces pozwolił utrzymać dobrą passe, jaką ma LO od 5 lat w tym konkursie. Opiekunem strzegomskiego licealisty był Piotr Bułakowski.
Zajęcia taktyczne klas mundurowych
W piątek (13.11.) uczniowie z klas mundurowych LO wzięli udział w zajęciach zespołowych. Przed rozpoczęciem rywalizacji, młodzież przeszła kurs teoretyczny dotyczący bezpieczeństwa podczas paintballa.
Gra polega na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które, za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla, wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika następuje wtedy, gdy kulka rozbija się na ciele, masce bądź markerze zawodnika drużyny przeciwnej, pozostawiając kolorowy ślad (nazywany przez graczy splatem). To powoduje jego eliminację z gry.
Wojskowa współpraca ze Strzegomiem!
Rozwijanie współpracy na rzecz obronności państwa, kształtowanie pozytywnego wizerunku Wojska Polskiego, ceremonialne zabezpieczenie uroczystości państwowych i wojskowych, a także wychowanie młodego pokolenia w duchu patriotycznym - to tylko niektóre aspekty porozumienia podpisanego 6 listopada br. pomiędzy Gminą Strzegom a 10 Wrocławskim Pułkiem Dowodzenia.
Podpisanie porozumienia z 10.Wrocławskim Pułkiem Dowodzenia ma również olbrzymie znaczenie dla klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, ponieważ jednostka dysponuje bardzo nowoczesną strzelnicą z systemem szkolno-treningowym „Śnieżnik”, który służy do szkolenia w wykrywaniu i niszczeniu celów przy użyciu różnych rodzajów broni.
Piłka siatkowa dla LO
W czwartek (12.11.) w hali sportowej OSiR -u rozegrano mecze w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego.
Mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym. W grupie II siatkarze strzegomskiego LO byli bezkonkurencyjni i wygrali swoje mecze bez straty seta.W pierwszym meczu szkoła z Mokrzeszowa nie postawiła zbyt wymagających warunków i siatkarze LO bardzo szybko mogli się cieszyć ze zwycięstwa. W drugim meczu siatkarze ze Świebodzic wygrali z Mokrzeszowem i dlatego trzeci mecz decydował o I miejscu w grupie. Mecz ze Świebodzicami rozpoczął się dobrze dla strzegomian, ale końcówka należała już do rywali. Przy stanie 22:24 licealiści ze Strzegomia wyrównali i wygrali pierwszego seta. Drugi set był już tylko pod dyktando LO.
Święto Niepodległości z udziałem LO.
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu aktywnie włączyli się w gminne obchody Święta Niepodległości.
Licealiści z klasy mundurowej (I B) przygotowali wojskową asystę podczas mszy za Ojczyznę celebrowaną przez bpa Ignacego Deca, pełnili honory przy sztandarze szkoły, uczestniczyli w uroczystym przemarszu pod pomnik Ignacego Paderewskiego, a także, wraz ze Związkiem Strzeleckim, mieli zaszczyt asystować przy sztandarze Związku Sybiraków. W przygotowania klasy mundurowej do uroczystości włączyli się nauczyciele: Eryk Bendig i Piotr Bułakowski.
Uczniowie LO przygotowali również część artystyczną w Strzegomskim Centrum Kultury. Występ słowno – muzyczny był połączeniem refleksji historycznej z pięknymi utworami patriotycznymi. Szczególnie zachwycili recytatorzy: Paweł Wroński oraz Dawid Mirocha, a także dziewczęta wykonujące utwory muzyczne: Magdalena Hawro, Joanna Głód, Aleksandra Dudyk, Monika Kołdacha, Małgorzata Rogala, Magdalena Kolasa. Nad całością czuwali nauczyciele: Małgorzata Kucharska oraz Agnieszka Rut.
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Warte uwagi
tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Kontakt
Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl
Sekretariat
Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00
Księgowość
Pon - Pt
7:30 - 15:30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
LO Strzegom w obiektywie kameryWygenerowano w sekund: 0.16 1,315,896 Unikalnych wizyt