Warte uwagitekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (74) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Udział uczniów ZSO w Strzegomiu w "Wystawie Biblii"

W ostatnim tygodniu marca 2023 r. uczniowie klas 2a, 1c i 1a wraz z polonistkami – Panią Małgorzatą Kucharską oraz Panią Joanną Siekaniec wzięły udział w „Wystawie Biblii”, zorganizowanej w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel”.
Była to nietypowa lekcja i niesamowita okazja do poznania genezy Pisma Świętego, różnego typu wydań i tłumaczeń Biblii oraz interesującej formy powtórzenia wiadomości podstawy programowej z klasy pierwszej liceum.
W trakcie zwiedzania wystawy ujrzeliśmy repliki najstarszych manuskryptów i kamiennych tablic, skrawki papirusów, zrolowane skóry, zapisane zwoje i pierwsze drukowane egzemplarze Pisma Świętego. Zaczynaliśmy od tych znalezionych w Qumran poprzez powszechnie znane: Septuagintę, Wulgatę i pierwszą drukowaną Biblię Johannesa Gutenberga po pisma Erazma z Rotterdamu, Lutra aż do Biblii wydanych w naszych czasach. Co ciekawe, wszystkich eksponatów mogliśmy dotknąć. Mieliśmy możliwość ujrzeć tłumaczenia Biblii z różnych części świata, a nawet fragmenty niektórych z nich próbowaliśmy czytać.
Dziękujemy Paniom polonistkom - Małgorzacie Kucharskiej oraz Joannie Siekaniec za opiekę oraz Panu dyrektorowi Przemysławowi Knapowi za umożliwienie nam wyjścia na tak ciekawą wystawę, obok której nie można było przejść obojętnie.
Matylda Noga
Wygenerowano w sekund: 0.01
5,718,721 Unikalnych wizyt