Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


Licealne zajęcia w wyremontowanej hali sportowe LO!

Dobiega końca modernizacja hali sportowej LO. Nowy parkiet, okna, centralne ogrzewanie, nagrzewnice, prysznice, a także nowa aranżacja salki bokserskiej i salki fitness - to tylko część inwestycji, które zostały zrealizowane. Modernizację najważniejszej części obiektu udało się dokończyć przed rozpoczęciem roku szkolnego, dlatego uczniowie, już od początku września, mają zajęcia wychowania fizycznego w budynku hali LO. Na jednej z lekcji, na zaproszenie dyr. Tomasza Marczaka, pojawili się goście: starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, wicestarosta Zygmunt Worsa oraz dyrektor Wydziału Inwestycji Łukasz Pełka. Była to świetna okazja do sprawdzenia funkcjonalności inwestycji, z której codziennie korzystają licealiści. Goście pokusili się nawet o kilka rzutów do kosza oraz strzałów na bramkę.
W trakcie realizacji jest jeszcze wymiana pieca (z węglowego na gazowy) oraz renowacja sauny.

Litewskie podróże licealistki - relacja

Na początku lipca, jako laureatka konkursu recytatorskiego, wraz z moim opiekunem merytorycznym - panią Małgorzatą Kucharską, miałam okazję uczestniczyć w sześciodniowej wyprawie na Litwę. Była ona ufundowana i zorganizowana przez Stowarzyszenie Odra-Niemen oraz wsparta dotacją z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ideą projektu było uczczenie wydarzeń związanych z „74 Rocznicą Operacji Ostra Brama”, poprzez wyprawę śladami polskich miejsc pamięci na Litwie.
Miałam okazję wejść w skład czterdziestoosobowej grupy laureatów (uczestników wyjazdu) różnych konkursów historycznych i literackich.
Organizatorzy wyjazdu tak oto w liście przewodnim określili jego cele:
„Wyprawa ma charakter bezpośredniego dotknięcia śladów tamtych wydarzeń, integracji międzypokoleniowej, możliwości rozmów ze świadkami historii i spotkań z Rodakami z Wileńszczyzny - pokolenia weteranów i polskiej, wileńskiej młodzieży. W ramach wyjazdu jest też zaplanowane zwiedzanie Wilna pod kątem jego polskich śladów kulturowych”.

KARTA SZKOLNA Santander Bank Polska S.A.

BEZPIECZNA SZKOŁA
NOWOCZESNA SZKOŁA

Nasza szkoła uczestniczy w Programie Karta Szkolna, realizowanym przez Santander Bank Polska S.A.

Cele projektu

 Podniesienie poziomu bezpieczeństwa w szkole.
 Promocja nowoczesnej szkoły.
 Edukacja ekonomiczna.
 Wsparcie aktywnych szkół.

Podstawowym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych przez uniemożliwienie osobom nieuprawnionym wstępu na ich teren. Jest to możliwe dzięki instalacji systemu kontroli dostępu obsługiwanego przez karty zbliżeniowe. Karty wyprodukowane i dostarczone przez bank, służą jednocześnie jako identyfikator szkoły, gdyż widnieją na nich elementy wyróżniające – zdjęcie, nazwa i logo szkoły.

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w LO im. Stefana Żeromskiego

„To dopiero przedwiośnie nasze. (…)
Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej…”

(Przedwiośnie, S. Żeromski)

W sobotę 8 września w całej Polsce odbyła się akcja propagująca czytanie literatury narodowej. W odpowiedzi na zaproszenie Pary Prezydenckiej oraz list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, stanowiący zachętę do lektury „Przedwiośnia”, w strzegomskim Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego akcję czytelniczą zapoczątkowaliśmy już w piątek (7 września). Narodowe Czytanie odbyło się w najbardziej reprezentatywnym miejscu naszego liceum – w szkolnej auli. Przygotowaliśmy skromną, ale wymowną oprawę, na którą składał się: mównica z logo szkoły i model popiersia patrona naszego liceum. Stanowi on pamiątkę po przygotowaniach do wykonania granitowego pomnika autorstwa Jerzego Zyska. Warto przypomnieć, że jego odsłonięcia dokonano z okazji 50-lecia nadania szkole imienia Stefana Żeromskiego w trakcie zjazdu absolwentów LO.

Stypendyści Starosty Świdnickiego z LO!

W poniedziałek (03.09.) w Świdnicy zostały wręczone nagrody dla uczniów którzy w roku szkolnym 2015/2016 uzyskali najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym, byli finalistami olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz osiągnęli szczególne sukcesy sportowe. W grupie nagrodzonych nie mogło zabraknąć uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Uroczystego wręczenia stypendiów dokonał starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i wicestarosta Zygmunt Worsa. Nagrodzeni licealiści:
1. Martyna Zielkowska - Najlepszy wynik w szkole uzyskany z egzaminu maturalnego – 96%.
2. Natalia Bodnar - Najlepszy wynik w szkole uzyskany z egzaminu maturalnego- 92,3%.
3. Aneta Kopeć - I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie o Stanisławie Konarskim „ Ksiądz Stanisław Konarski-nasz współczesny”.

Modernizacja hali sportowej LO!

W marcu rozpoczęła się modernizacja hali sportowej LO. Wymieniona została podłoga na hali głównej, okna w salkach sportowych, instalacja grzewcza. Wszystkie sale zostały również wymalowane. W trakcie procedury przetargowej jest wymiana kotłowni węglowej na gazową. W hali sportowej powstała ponownie sala bokserska i salka fitness. Pod koniec września zostanie oddana do użytku sauna wraz z prysznicami.
„Dziękuję serdecznie staroście Piotrowi Fedorowiczowi oraz wicestaroście Zygmuntowi Worsie za realizację tak ważnej inwestycji dla LO, dzięki której licealiści mają idealne warunki do rozwijania swoich umiejętności i sportowych pasji” - dodaje dyr. Tomasz Marczak.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się 03.09.2018 r. (poniedziałek). Porządek dnia:

8:00 - Msza św. w kościele Zbawiciela Świata w Strzegomiu.
9:30 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w auli LO.
10:15 - spotkanie z wychowawcami w klasach.

Klasa I a - sala 9 (wych. M. Kucharska), I b - sala 8 (wych. A. Kołaczek), I c - sala 24 (wych. S. Łuszczki).

LO dla dorosłychRajd strzegomskich licealistów - czerwiec 2018

W piątek, tj. 15 czerwca, odbył się Rajd Geograficzny. Tym razem my - strzegomscy licealiści - wraz z nauczycielami jako cel swej wędrówki wybraliśmy Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich.
Już o 8:30 wraz ze swoimi nauczycielami trzema autokarami wyruszyliśmy w kierunku miejsca wymarszu.
W trakcie wędrówki szlakiem turystycznym, wiodącym przez Rudawski Park Krajobrazowy, chcieliśmy podziwiać cztery jeziorka (żółte, purpurowe, błękitne i czarne), leżące na zboczu Wielkiej Kopy, do której także udało nam się dotrzeć. Zabarwienie wody w akwenach związane jest ze składem chemicznym ścian i dna wyrobisk. Jednak, jak się zresztą spodziewaliśmy, nie wszystkie jeziorka udało się nam zobaczyć, gdyż z powodu warunków pogodowych (wysokiej temperatury, braku opadów) niektóre z nich po prostu okresowo wyschły. Nas to jednak nie zraziło, gdyż mogliśmy aktywnie spędzić czas w lesie, na świeżym powietrzu i w dodatku w miłym towarzystwie.
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,044,655 Unikalnych wizyt