Warte uwagitekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (74) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Halowa piłka nożna dziewcząt

27 lutego odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Halowej Dziewcząt o puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu. ⚽
Nasze liceum godnie reprezentowały piłkarki w składzie:
1. Aleksandra Łuszczki kl. IV b
2. Dominika Kustra kl. IV b
3. Julia Żoch kl III b
4. Klaudia Borowiec kl. II b
5. Julia Soroka kl. I a
6. Weronika Diduszko kl I a
7. Ana Bernal Staśkiewicz kl. I b
8. Maja Angrys kl. I b
9. Julia Hamernik kl. I c
10. Martyna Marciniak kl. IV a
Rozegraliśmy trzy, zacięte mecze i ostatecznie zajęliśmy III miejsce.

Stódniówka 2023

Perfekcyjnie odtańczony polonez, autorski program artystyczny w konwencji "Ojca Chrzestnego" wraz z występami muzycznymi, przemówienia dyrektora LO Przemysława Knapa, Burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty, wiceburmistrza Tomasza Marczaka oraz Przewodniczącej RR Renaty Mosór uświetniły Bal Studniówkowy LO 2023. Świetna zabawa trwała do białego rana. Szalonym tańcom, fotobudkowym metamorfozom i zdjęciom na ściance nie było końca. Dziękujemy Rodzicom za ogromne zaangażowanie w organizację Balu💯.

Wyniki rekrutacji do programu ERASMUS +

Miło nam poinformować, że rekrutacja do programu ERASMUS + „Successful Schools with STEM” dobiegła końca. Zakwalifikowanymi uczestnikami zostali:
1. Dulemba Maja
2. Bajerski Bartosz
3. Waszak Wiktoria
4. Rut Aleksandra
5. Bień Magdalena
6. Bajerska Dominika
7. Noga Matylda
8. Stempniewicz Igor

Lista rezerwowa:
1. Cioruń Zofia
2. Byra Weronika

GRATULUJEMY !!!

Rusza rekrutacja do projektu Erasmus+

Zapraszamy uczniów i uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu do wzięcia udziału w rekrutacji do projektu „Successful Schools with STEM”. Projekt ten jest finansowany przez Unię Europejską w ramach programu ERASMUS+. Sektor Edukacja Szkolna.

Zajęcia w ramach mobilności edukacyjnej planowane są:
07.05. - 13.05.2023 – Grecja
17.09. - 23.09.2023 – Turcja
14.04. - 20.04.2024 – Polska

Świat należy do nas!!!

Strzegomskie Liceum Ogólnokształcące dostało się do międzynarodowego programu Erasmus+. Jest to program umożliwiający uczestnictwo w wymianach międzynarodowych, finansowanych przez Unię Europejską. Projekt „Successful Schools with STEM” został złożony przez Małgorzatę Chęcińską-nauczyciela języka angielskiego we współpracy z tureckim partnerem-szkołą zawodową w Denizli. Projekt uzyskał akceptację, a LO w Strzegomiu zostało koordynatorem tego projektu. Partnerami projektu są: Turcja, Norwegia i Grecja. Mobilność potrwa 2 lata.
We wrześniu 2022r. pani Małgorzata Chęcińska oraz pani Karolina Mrozik spędziły tydzień czasu w Norwegii przygotowując zajęcia dla młodzieży, które odbędą się kolejno w Grecji, Turcji i Polsce.

Udział młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu w polsko-niemieckim projekcie "Zachować Pamięć"

Ten dzień był pełen oczekiwań i nadziei. W czwartek 19. stycznia o godzinie 11:00 pojechaliśmy do Fundacji św. Jadwigi w Morawie. Po przyjeździe na miejsce mieliśmy okazję poznać Panią Marzenkę - koordynatorkę naszego projektu, zakwaterowaliśmy się w pokojach, zjedliśmy smaczny obiad i czekaliśmy z niecierpliwością na grupę młodzieży z Niemiec, a dokładnie z berlińskiej szkoły imienia Nelsona Mandeli - działacza na rzecz praw człowieka.
Następny posiłek, wyśmienity podwieczorek, odbył się już w towarzystwie naszych nowych znajomych z Berlina, z którymi od razu podjęliśmy skuteczną i interesującą próbę integracji. Usiedliśmy w mieszanych, międzynarodowych grupach i od razu udało nam się nawiązać nić porozumienia, co ucieszyło nie tylko nas, ale i naszych opiekunów ze strony niemieckiej, jak i polskiej.
Czwartkowego wieczoru odbyły się zajęcia integracyjne, w trakcie których każdy uczestnik dostał jeden fragment puzzli składających się na – jak się później okazało – pełną i obiecującą tematykę przewodniego projektu. Jego temat przewodni brzmiał: „Zachować Pamięć” („Memories for the future”).

Amelia Misek Mistrzynią Europy w Fitness Dance Solo Senior

W minioną sobotę, 21 stycznia Amelka Misek, uczennica klasy 3B razem z innymi zawodnikami świdnickiego klubu AcroClub reprezentowała nasz kraj podczas mistrzostw Europy na Słowacji - Winter Cup Slovakia. Amelii udało się zdobyć złoty medal w kategorii Fitness Dance Solo Senior, co oczywiście dało jej tytuł Mistrzyni Europy w tej kategorii.
Serdecznie gratulujemy.

Nasze LO wśród najlepszych w kraju


Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu ponownie wśród 1000 najlepszych liceów w kraju według Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023.
Nasza szkoła zajęła 864 miejsce i otrzymała brązową tarczę. 💪😀

Projekt polsko-niemiecki w Morawie

W dniach 18.12 - 22.12. 2022 roku odbył się projekt polsko-niemiecki w Pałacu w Morawie. Wzięły w nim udział uczennice naszego liceum pod opieką pani Małgorzaty Chęcińskiej oraz goście z Niemiec - Oldesloe (okolice Hamburga). Projekt "Razem możemy więcej - tym razem zawodowo" miał charakter edukacyjny - przybliżający pracę wychowawcy przedszkolnego. Dzięki projektowi uczniowie mieli możliwość przebywać z dziećmi w wieku przedszkolnym, poznawać ich potrzeby i zainteresowania podczas różnorodnych zabaw. Wykonywali różne zadania, które miały na celu integrację grupy a także poszerzanie wiedzy ogólnej oraz rozwijanie umiejętności interpersonalnych. W trakcie projektu uczniowie odwiedzili kawiarnię „Ważka Art-Cafe” w Świdnicy, którą prowadzą osoby niepełnosprawne.
Wygenerowano w sekund: 0.02
5,718,740 Unikalnych wizyt