Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WYTYCZNE DOTYCZĄCE MATURY 2020

Instrukcja przeprowadzenia egzaminu maturalnego opracowana na podstawie wytycznych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.
Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminu maturalnego.
WYTYCZNE DLA UCZNIÓW


Absolwenci! Maturzyści!

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 13.05.2020 r., a w szczególności informacją:
"Od 25 maja br. będą mogły ruszyć konsultacje szkolne dla absolwentów szkół, w tym specjalnych, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu maturalnego. Apelujemy do dyrektorów szkół oraz nauczycieli, aby zorganizować takie spotkania, jeśli pojawi się taka potrzeba. Zależy nam, aby szczególnie wesprzeć uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego i w miarę możliwości i potrzeb zorganizować dla nich konsultacje indywidualne", proszę o telefoniczną informację dotyczącą konsultacji przedmiotowych, którymi jesteście zainteresowani.
Termin składania deklaracji: do 21.05.2020 r., godz. 14:00.
Sekretariat szkoły: 748550233.
Na podstawie Waszych deklaracji zostaną utworzone grupy przedmiotowe.

Pozdrawiam!
dyr. Tomasz Marczak

Ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu

Zarząd Powiatu w Świdnicy ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu.

Szczegółowe informacje w załączniku: Pismo Zarządu Powiatu w Świdnicy

Pożegnanie klas 3
Sukces w "Szansie na sukces"

Justyna Sitarek, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, wraz z koleżankami z zespołu „Farciary”, wzięła udział w popularnym programie „Szansa na sukces”. Relacja Justyny:
„Udział w ,,Szansie na sukces’,’ razem z dziewczynami naszego kwartetu ,,Farciary’’: Idą Szeblą, Eweliną Woźniak oraz Alicją Czajkowską, okazał się ciekawym przeżyciem. Jadąc na casting do Wrocławia, za namową naszej instruktorki muzycznej pani Ani Lutz, nie spodziewałyśmy się dostania do tego programu, ponieważ była bardzo duża konkurencja, a castingi odbywały się również w innych miastach. Jednakże nie traciłyśmy nadziei. Pewnego dnia zaskoczył nas telefon z Telewizji Polskiej informujący o zaproszeniu do ,,Szansy na sukces’’. Od tego momentu zaczęły się nasze przygotowania i próby. Dostałyśmy się do odcinka z udziałem grupy VOX, co sprawiło nam wielką radość, ponieważ, tak samo jak zespół VOX, śpiewamy w wielogłosie. Ostateczne nagranie programu odbyło się w miłej i rodzinnej atmosferze.

Sukcesy literackie strzegomskich licealistek!

Mimo sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, a temat walki z pandemią jest dziś bardzo ważny, sukces uczennic Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu nie może przejść bez echa. Mowa o dwóch uczennicach klasy drugiej humanistycznej – Nikol Juszczyk i Dominice Stachowicz, które zajęły ex aequo III miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie: „Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny”, w kategorii prac literackich.
Obie napisały prace autorskie na temat: „Wyobraź sobie i scharakteryzuj absolwenta Collegium Nobilium, tj. młodego człowieka, który ukończył szkołę kierowaną wg metod i koncepcji ks. Stanisława Konarskiego. Co miał, jakie posiadał umiejętności, jakimi zasadami nauczono go kierować się w życiu, aby być uczciwym człowiekiem i dobrym obywatelem. Czy podobnych wartości uczy ciebie twoja szkoła?”.
Jedna z laureatek tak napisała o swoim liceum:

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - harmonogram matur na rok 2020

Harmonogram dostępny po kliknięciu na link :
Harmonogram matur 2020

Wiadomości od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu

Drodzy Maturzyści!
Szanowni Państwo Rodzice, Dyrektorzy i Nauczyciele!


W piątek 24 kwietnia br. dla uczniów ostatnich klas liceów ogólnokształcących i techników kończy się rok szkolny 2019/2020. Rok trudny- epidemia koronawirusa spowodowała zawieszenie zajęć w szkołach od 12 marca i konieczność prowadzenia nauczania na odległość. Tym goręcej gratuluję młodzieży ukończenia szkoły. Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich, którzy przyłożyli rękę do tego sukcesu, zwłaszcza do rodziców, dyrektorów, wychowawców i nauczycieli. Dobra robota - wszyscy Państwo możecie być z siebie dumni! Termin i sposób wydania świadectw ukończenia szkoły określą dyrektorzy dbając o zasady bezpieczeństwa i higieny.

Koleżanki i Koledzy Dyrektorzy i Nauczyciele!
Nam, kadrze pedagogicznej, przypadło w udziale ważne i odpowiedzialne zadanie wychowywania i kształcenia młodego pokolenia. Przekazywania umiejętności i wiedzy, formowania osobowości, hartowania charakterów.
Wygenerowano w sekund: 0.01
3,172,947 Unikalnych wizyt