Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny


tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zajęcia terenowo-strzeleckie klasy mundurowej LO

We wtorek (06.01.) uczniowie z klasy mundurowej (I B), Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, uczestniczyli w terenowych zajęciach zespołowych. Przed rozpoczęciem rywalizacji, młodzież przeszła kurs teoretyczny dotyczący bezpieczeństwa podczas paintballa.
Gra polega na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które, za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla, wyrzucają kulki wypełnione farbą (na bazie żelatyny spożywczej). Trafienie przeciwnika następuje wtedy, gdy kulka rozbija się na ciele, masce bądź markerze zawodnika drużyny przeciwnej, pozostawiając kolorowy ślad (nazywany przez graczy splatem). To powoduje jego eliminację z gry.
Celem zajęć było poznanie metod taktycznych oraz umiejętności pracy zespołowej. Licealiści zostali podzieleni na dwie grupy, które ze sobą rywalizowały. Taktyka, szybkość, celność były elementami, które decydowały o zwycięstwie. Każda z grup miała ustaloną taktykę walki, dzięki temu zajęcia były bardzo emocjonujące.

Zajęcia z nurkowania

Nurkowanie klas mundurowych i turystycznych LO!

Sobotni (26.09.) deszczowy poranek nie zachęcał do wyjścia z domu, a co dopiero do pływania w odkrytym basenie. Trudne warunki - deszcz, temperatura zewnętrzna 10 st.°C, wody 19 st. °C – nie zniechęciły jednak uczniów klasy mundurowej i turystycznej Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu do uczestniczenia w praktycznych zajęciach z nurkowania w basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jak sami uczniowie stwierdzili żartobliwie – woda jest całkiem ciepła, a po zanurzeniu i tak nie będzie padało. Po takich deklaracjach płk Mariusz Krzak, odpowiedzialny za szkolenia uczniów klas mundurowych w LO, pokiwał głową z wyraźną dumą.
Na początku licealiści zapoznali się z procedurami, techniką schodzenia pod wodę oraz sprzętem wykorzystywanym do amatorskiego i profesjonalnego nurkowania. Od godz. 8:00 uczniowie, wraz z instruktorami Centrum Nurkowego UBOOT, ćwiczyli schodzenie pod wodę w pełnym osprzęcie. Głębokość basenu (3,80 m) była wystarczająca do przeprowadzenia pierwszych ćwiczeń podwodnych.

Nowe sofy dla kół TPD

W dniu 22.09.2020 r. Koła Oddziału Miejsko-Gminnego TPD w Strzegomiu otrzymały darowiznę od IKEI w postaci modułowych sof składających się z siedzisk, podnóżków, narożników oraz pokrowców.
„Pragniemy w imieniu własnym oraz młodzieży wyrazić podziękowanie IKEI w osobie Pani Mileny Maciuszko –European leader za wsparcie naszych Kół.
Specjalne podziękowania należą się Pani Danucie Staroście z Zarządu Oddziału Okręgowego w Wałbrzychu TPD za zaangażowanie i koordynację projektu oraz sfinalizowanie darowizny. Jesteśmy również wdzięczni całemu Zarządowi TPD za pomoc w pozyskaniu sof, które trafiły do kół TPD działających na terenie gminy Strzegom” – dodaje, w imieniu Kół TPD w Strzegomiu, prezes Elżbieta Farion.

Nagrody Starosty Świdnickiego rozdane!

Tradycyjnie, na początku września, wyróżniający się uczniowie szkół średnich otrzymują Nagrody Starosty Świdnickiego. Tegoroczne, ze względu na obostrzenia pandemiczne, Starosta Świdnicki wręczał uczniom na terenie macierzystych szkół.
Miło nam zakomunikować, iż w gronie najlepszych maturzystów roku szkolnego 2019/2020 z naszego powiatu znaleźli się absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu: Paweł Balawender (średnia z egzaminu maturalnego: 90,75% i Karolina Cedzidło (średnia z egzaminu maturalnego: 88,25%)
Z kolei nagrody za osiągnięcia naukowe otrzymali: Paweł Balawender, Nicol Juszczyk, Dominika Stachowicz oraz Alan Tułacz. W tej kategorii Starosta Świdnicki wyróżnił 41 uczniów.

Relacja Janka Kubiaka - absolwenta LO z niezwykłej wyprawy na Mont Blanc.

Janek Kubiak – absolwent LO, a obecnie kleryk WSD w Świdnicy zdobył Mont Blanc. Relacja Janka z tej niezwykłej wyprawy:

„Przed szczytem zawsze jest najtrudniej”

Spotkaliśmy się w schronie Vallot, na wysokości 4362 m. n. p. m. , z którego każda ekipa rozpoczyna atak szczytowy na Mont Blanc. Grzesiek dotarł tam przede mną. Kiedy wszedłem do schronu, zobaczyłem przyjaciela opartego o platformę, obleczoną kocami na której można było się położyć. Odpoczywał z zamkniętymi oczami. Ubrany prawie we wszystko co miałem ze sobą, ściągnąłem plecak i nie odpinając raków, położyłem się na ławce nieopodal niego. W schronie dało się słyszeć tylko szum wiatru i nasze głębokie dyszenie przerywane kaszlem. Brakowało mi siły, przed szczytem zawsze jest najtrudniej. Poleżeliśmy tak chwilę. Nikt z nas nie łudził się, że na tej wysokości, bez aklimatyzacji można odpocząć, a mimo to leżeliśmy. Z każdą chwilą robiło się coraz ciężej. Czuliśmy zmęczenie, powodowane wysokością, drogą, brakiem snu i przystosowania. Nagle Grzesiek powiedział:
- Powinniśmy już wyjść!

Narodowe Czytanie "Balladyny" w LO

W piątek (04.09.2020 r.) w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego miała miejsce ogólnopolska akcja ,,Narodowe Czytanie”. W spotkaniu brały udział dwie klasy humanistyczne - Ia oraz IIag. W tym roku w całej Polsce i niektórych zakątkach świata czytano dramat Juliusza Słowackiego ,,Balladyna”, zatem i nasza szkoła przyłączyła się, jak co roku, do tej akcji. Nauczycielka języka polskiego – p. Ewelina Maćkiewicz wprowadziła nas w temat akcji krótkim wstępem na temat okoliczności powstania utworu. Głos na temat problematyki „Balladyny” zabrali również: p. Małgorzata Kucharska oraz dyr. Tomasz Marczak.
Pod przewodnictwem naszych polonistek: p. Małgorzaty Kucharskiej, p. Beaty Suwart-Orzechowskiej i p. Eweliny Maćkiewicz rozpoczęliśmy wspólne czytanie utworu. Chętni uczniowie prezentowali fragmenty dramatu z podziałem na role.

Regulamin funkcjonowania ZSO w okresie zagrożenia epidemicznego (COVID-19)

Regulamin funkcjonowania Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w okresie zagrożenia epidemicznego (COVID-19) po kliknięciu w link poniżej.

REGULAMIN


Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się według harmonogramu w oparciu o zasady zawarte w "Regulaminie funkcjonowania Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w okresie zagrożenia epidemicznego (COVID-19)".

HARMONOGRAM:

1. Klasy pierwsze:
9:15 - spotkanie z dyrekcją w auli szkolnej (Ia, Ib, Ic).
9:30 - spotkanie z wychowawcą:
Ia - s. 21, Ib - s.22, Ic - s. 19.

2. Klasy drugie po szkole podstawowej:
Wygenerowano w sekund: 0.02
3,705,395 Unikalnych wizyt