Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Komunikat Dyrektora LO

Szanowni Państwo!

Na podstawie informacji, które zostały podane przez Ministra Edukacji Narodowej na konferencji prasowej w dniu 09.04.2020 r., sytuacja wygląda następująco:

• szkoły będą zamknięte do 26.04.2020 r. Po świętach, od dnia 15.04., zajęcia nadal będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia zdalnego,
• przesunięty został również termin egzaminu maturalnego. Jak zapewnia minister - o terminie egzaminu maturzyści zostaną poinformowani (co najmniej) z 3-tygodniowym wyprzedzeniem. Egzamin odbędzie się jednak nie wcześniej niż w czerwcu (najprawdopodobniej w drugiej połowie). Wszystko jednak jest uzależnione od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

W związku z tym:
• Oceny w klasach III zostaną wystawione do dnia 17.04.2020 r.
• Zakończenie roku szkolnego klas III - 24.04.2020 r. (do dnia 23.04. trwa zdalne nauczanie w klasach trzecich).
• Formalnego zakończenia roku szkolnego nie będzie. O sposobie odbioru świadectw poinformuję maturzystów w osobnym komunikacie.

Jeżeli MEN wyda inny komunikat lub rozporządzenie –będę Państwa informował na bieżąco.

Szanowni Państwo!

W tych trudnych chwilach życzę Państwu świąt przepełnionych nadzieją na lepsze jutro. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie dla Państwa źródłem siły, cierpliwości i nadziei. Zdrowych, spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Pozdrawiam świątecznie
Tomasz Marczak

Zarządzenie Dyrektora LO

Dzień dobry.
Poniżej znajduje się link do Zarządzenia Dyrektora Szkoły.
Zarządzenie 4/2020

Materiały dla uczniów liceum zaocznego

Materiały dla uczniów liceum zaocznego są do pobrania z dysku google, poniżej zapisane są załączników dla poszczególnych klas:
KLASA 2
KLASA 3

Fantastyczny Konkurs Anglojęzyczny i Dzień Kobiet w LO

W piątek (06.03.) w murach Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego odbył się kolejny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej połączony tym razem z obchodami Dnia Kobiet. Tematyka piosenek dotyczyła oczywiście płci pięknej.
Całość przedsięwzięcia koordynowały nauczycielki: Małgorzata Chęcińska oraz Agnieszka Rut.
Do konkursu przystąpiło aż piętnaścioro uczestników:
1. Dagmara Duma - „I kissed a girl” Katy Perry
2. Filip Pawlus - „Somewhere Over The Rainbow” Israel Kamakawiwo’ole.
3. Zosia Malinowska - „Madmoiselle Noir: A Tragedy” Peppina.
4. Karol Zych - „Sunshine of your love” Cream.
5. Milena Laskowska- „Valerie” Amy Winehouse.
6. Jakub Dobies - „When I was your man” Bruno Mars.
7. Sandra Baranowska – „Jolene” Dolly Parton.
8. Jakub Skolak - „Pretty woman” Roy Orbison.
9. Sofia Burlaka i Julka Kiełbasa - „Perfect” Ed Sheeran.
10. Kuba Nawrocki - „I still love you the same” (autorska).
11. Justyna Sitarek - „Always remember us this way” Lady Gaga.
12. Alan Tułacz - „Life of the party” Shawn Mandes.
13. Miłosz zięba - „Patience” Guns N’ Roses.
14. Emilia Kwit - „Creep” Radiohead.

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ w LO !!!

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych


Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.


Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:

· poradni psychologiczno-pedagogicznych;

· specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;

· młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;

· przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;

· szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;

· szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Mundurowi LO na strzelnicy

W ubiegłym tygodniu, klasy wojskowe I bg oraz II b, uczestniczyły w zajęciach specjalistycznych na strzelnicy sportowej „UR” w Jaworze. Uczniowie strzelali z broni długiej i krótkiej. Mieli również okazję poznać replikę polskiego karabinu przeciwpancernego wzór 35, znanego także jako Ur.
W ramach zajęć został rozegrany turniej strzelecki. Po zakończonej rywalizacji tarcze każdego uczestnika zostały podliczone przez sędziego. Troje najlepszych strzelców wyróżniono i nagrodzono medalami.
Najlepszymi strzelcami w klasie II b zostali:

TYTUŁ "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2020" dla LO w Strzegomiu

W najnowszym Rankingu "Perspektyw", w kategorii "Najlepsze licea w Polsce", Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego otrzymało Znak Jakości Szkoły 2020 w postaci TYTUŁU "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2020", który przysługuje placówce zajmującej miejsce w rankingu w przedziale 501 - 1000, na ponad 3500 liceów w Polsce.
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu uzyskało 3. miejsce w powiecie świdnickim, 68. miejsce na Dolnym Śląsku i 933. miejsce w Polsce.
„Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

Licealiści i "Frankenstein" w języku angielskim

Na początku marca uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, wraz z nauczycielkami języka angielskiego - mgr Joanną Marciniszyn, mgr Małgorzatą Chęcińską oraz mgr Agnieszką Soboń-Nowakowską, udali się do Centrum Kultury Wrocław-Zachód, aby obejrzeć spektakl w języku angielskim oparty na motywach powieści Mary Shelley - „Frankenstein”. Teatralna adaptacja powieści angielskiej pisarki opowiadała historię życia Wiktora Frankensteina i historię słynnego z popkultury potwora. Aktorzy pochodzący z Czech i Niemiec zaskoczyli uczniów i ich opiekunki swoją nienaganną dykcją i wymową w języku angielskim, a także nietuzinkowym i pełnym humoru podejściem do klasyka literatury brytyjskiej. Uczniowie tę wycieczkę mogą zaliczyć do udanych – oprócz możliwości doskonalenia umiejętności językowych, mieli również okazję odetchnąć na chwilę, poznać słynną powieść z zupełnie innej strony, a także rozkoszować się wspaniałym widowiskiem przepełnionym muzyką i grą aktorską.

Utalentowana muzycznie młodzież LO!

W sobotę (22.02.2020 r.) w Sali Widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury odbył się Koncert Galowy drugiej edycji The Voice of Strzegom, w którym udział brali również uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu: Justyna Sitarek, Milena Laskowska, Miłosz Zięba, Karol Zych, Kamila Kulasa i Alan Tułacz. Uczniowie LO rywalizowali w kategorii szkół ponadpodstawowych. W jury koncertu finałowego zasiedli p. Katarzyna Borys – instruktorka Strzegomskiego Centrum Kultury, p. Iwona Kuśnierz – trenerka wokalna, właścicielka Akademii Rozwoju Talentów w Świdnicy oraz p. Maciej Balcar – wokalista zespołu „Dżem”, który, po występie młodych artystów, zagrał koncert ze swoim zespołem. W koncercie finałowym bezkonkurencyjny w swojej kategorii okazał się uczeń klasy IIIa – Alan Tułacz, który wykonał utwór Korteza „Zostań”. Drugie miejsce zajęła Justyna Sitarek z klasy Iag, która przepięknie zaśpiewała piosenkę Lady Gagi „Always Remember Us This Way”, natomiast stawkę podium zamknęła Milena Laskowska z klasy Iag, która zaśpiewała utwór Dominiki Ptak „Anioły”.
Wygenerowano w sekund: 0.04
3,172,855 Unikalnych wizyt