Warte uwagitekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (74) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Propozycja na ferie

Marta Kisielewicz ze strzegomskiego LO laureatką Olimpiady Mitologicznej

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 4d – Marta Kisielewicz znalazła się w
gronie laureatów Olimpiady Mitologicznej, która odbyła 14.11.2022 r.
W zorganizowanym przez „Olimpus” konkursie wzięło w udział 735 uczniów szkół
średnich, w tym aż 52 uczniów strzegomskiego LO, przygotowywanych przez polonistki –
Panie: Joannę Siekaniec, Ewelinę Doktor i Małgorzatę Kucharską.
Laureatka zajęła 15 miejsce i zdobyła 212 punktów na 240 możliwych. Jej opiekunką
merytoryczną była Pani Małgorzata Kucharska.

Wigilia w LO

Spotkanie wigilijne 🎄
Rozbrzmiewające melodie kolęd i pastorałek oraz unoszące się zapachy pierogów zwiastują zbliżające się spotkanie wigilijne...🎄
Akordeony, skrzypce, klawisze, perkusja i rekordowa liczebność chóru, wprawiły nas w świąteczny, magiczny nastrój. 🎶🎵
Po muzycznej uczcie tradycyjnie przyszedł czas na opłatek, moc życzeń, uścisków i degustację kultowych, szkolnych pierogów.
Absolwenci pamiętacie ten smak? 🙂
Wesołych Świąt dla wszystkich! 🎄 🎁 ❤️ 💚

Informacja

Informujemy, że w dniu 22 grudnia sekretariat szkoły będzie czynny do godz. 12.00.

Przedstawienie "Trzej muszkieterowie - fragmenty" dostępne na YouTube
AKT I - UczniowieAKT II - Pracownicy szkołyAkt III - Goście

Wycieczka klasy 1c do Myśliborza

W dniu 13.12.2022 klasa 1c-turystyczno-biologiczna pod opieką p. Danuty Specjał oraz p. Joanny Durlik odwiedziła Centrum Edukacji i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu. Dla uczniów zostały przeprowadzone warsztaty biologiczne, na których zaprezentowano obserwacje komórki wraz ze zjawiskami w niej zachodzącymi, izolację barwników asymilacyjnych, jak i chromatografię bibułową. W badaniach tych wykorzystane zostały materiały oraz produkty, z którymi mamy do czynienia w życiu codziennym, np. cebula, piasek czy liście bukszpanu. Młodzież mogła obserwować komórki w dużym przybliżeniu dzięki pomocy mikroskopów. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i wykonywali interesujące doświadczenia, przy których poza nauką dobrze się bawili. Ten sposób zdobywania wiedzy jest ciekawą alternatywą naukowego rozwoju.

Mikołajkowa wycieczka klas humanistycznych strzegomskiego LO do Wrocławia

W Mikołajki uczniowie klas humanistycznych (2a i 3a) wzięli udział wycieczce do Wrocławia, w trakcie której zwiedzili Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe oraz Muzeum „Pana Tadeusza”. W ostatnim z nich uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i każda z nich ruszyła trasą wyznaczoną przez przewodników i edukatorów, by zwiedzić wszystkie ważne punkty i wziąć udział w warsztatach, które miały na celu pozyskanie wiedzy na temat: „Młodości romantyków” i „Tradycji szlacheckich”. Lekcje te pozwoliły nam zdobyć wiele nowych wiadomości. Miały charakter teoretyczny i twórczy.
Później młodzież odwiedziła Jarmark Bożonarodzeniowy i mogła zakupić świąteczne prezenty.
Dziękujemy Pani Anicie Kołaczek, Pani Małgorzacie Kucharskiej oraz Panu płk. Mariuszowi Krzakowi za opiekę i zorganizowanie wycieczki.

Wyróżnienie dla Nikoli Woźny w konkursie literackim

W 1.12.2022 (czwartek) w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu Nikola Woźny, uczennica klasy 4a, otrzymała wyróżnienie w XVIII Edycji Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”. Patronat honorowy nad konkursem objęli między innymi: Marszałek Województwa Dolnośląskiego C. Przybylski, Wojewoda Dolnośląski J. Obremski, Dolnośląski Kurator Oświaty R. Kowalczyk, Prezydent Miasta Wrocławia J. Sutryk, Arcybiskup Metropolita Wrocławski ks. J. Kupny. 
Nikolanapisała pracę na temat: „Współkochać przyszłam – nie współnienawidzić”(Antygona, Sofokles). „Współ-” w połączeniu z proponowanymi przez Ciebie wyrazami jako panaceum na zło tego świata.
Laureatka przygotowywała pracę pod okiem P. Eweliny Doktor.

Warsztaty profilaktyczne dla klas pierwszych

Dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Strzegom w LO odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych. Na zajęciach z terapeutką uzależnień, Panią Urszulą Kordowską, uczniowie poznali mechanizm i fazy uzależnienia od substancji psychoaktywnych oraz specyfikę uzależnień behawioralnych. Podsumowaniem zajęć było przygotowanie plakatów przez młodzież. Plakaty oraz prezentacja multimediala zostały zaprezentowane przy okazji spektakli teatralnych "Trzej Muszkieterowie"w dniu 3.12.22 r.
Wygenerowano w sekund: 0.04
5,718,651 Unikalnych wizyt