Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


LO dla dorosłychRajd strzegomskich licealistów - czerwiec 2018

W piątek, tj. 15 czerwca, odbył się Rajd Geograficzny. Tym razem my - strzegomscy licealiści - wraz z nauczycielami jako cel swej wędrówki wybraliśmy Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich.
Już o 8:30 wraz ze swoimi nauczycielami trzema autokarami wyruszyliśmy w kierunku miejsca wymarszu.
W trakcie wędrówki szlakiem turystycznym, wiodącym przez Rudawski Park Krajobrazowy, chcieliśmy podziwiać cztery jeziorka (żółte, purpurowe, błękitne i czarne), leżące na zboczu Wielkiej Kopy, do której także udało nam się dotrzeć. Zabarwienie wody w akwenach związane jest ze składem chemicznym ścian i dna wyrobisk. Jednak, jak się zresztą spodziewaliśmy, nie wszystkie jeziorka udało się nam zobaczyć, gdyż z powodu warunków pogodowych (wysokiej temperatury, braku opadów) niektóre z nich po prostu okresowo wyschły. Nas to jednak nie zraziło, gdyż mogliśmy aktywnie spędzić czas w lesie, na świeżym powietrzu i w dodatku w miłym towarzystwie.

Dziennikarska przygoda licealistów w Warszawie

Na początku czerwca klasa dziennikarsko – medialna i prawnicza Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu odbyła niezwykle interesującą wycieczkę do Warszawy. Najważniejsze punkty programu obejmowały: zwiedzanie stolicy, Sejmu RP, siedziby Radiowej „Trójki” i studia telewizyjnego TVN.
Relacja licealistów:
„W poniedziałek (04.06.) wyjechaliśmy autokarem spod szkoły o godz. 6:00. Podróż trwała sześć godzin. Po dotarciu do hotelu wybraliśmy się na zwiedzanie stolicy. Zaczęliśmy od Pałacu Kultury i Nauki i obowiązkowego punktu widokowego. Następnie przeszliśmy ulicą Nowy Świat, aż do Starego Rynku. Wszyscy byliśmy zachwyceni pięknymi kamienicami. Odwiedziliśmy również plac marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Punktem kulminacyjnym dnia była Kolumna Zygmunta, której podstawa wykonana jest ze strzegomskiego granitu. Do hotelu wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale jednocześnie zadowoleni z przebiegu dnia”.
Amelia Kowal
„Drugi dzień naszego pobytu w stolicy rozpoczął się małą przygodą związaną z warszawskim transportem miejskim.

Nurkowanie klas mundurowych LOLicealiści laureatami ogólnopolskiego konkursu

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu - zostali laureatami V edycji Ogólnopolskiego Konkursu poświęconego Janowi Kilińskiemu - ,,Zwykli ludzie wielkimi bohaterami”.
Miło nam poinformować, że wysokie lokaty w dwóch kategoriach konkursowych zajęli:
Dawid Białous (uczeń klasy Ic) - I miejsce a kategorii literackiej,
Jakub Podlewski (uczeń klasy IIa) – I miejsce w kategorii muzyczno-literackiej,
Agata Nowak (uczennica klasy IIIa) – III miejsce w kategorii muzyczno-literackiej.
Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu. Patronatem honorowym objęli go: Dolnośląski Kurator Oświaty, Dyrektor Wydziału Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Departamentu Edukacji we Wrocławiu, Prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu oraz Prezes Związku Rzemiosła Polskiego.

Dobre wyniki sportowe licealistów


Piłka plażowa

W dniu 28.05.2018 r w Świdnicy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im.Stefana Żeromskiego w Strzegomiu uczestniczyli w powiatowych rozgrywkach w siatkarskiej „plażówce”.
Chłopcy wystąpili w składzie: Jakub Kowalczyk i Kacper Słowik iwywalczyli wysokie V miejsce. W rozgrywkach uczestniczyło aż 11 szkół z powiatu świdnickiego.

Dziewczęta w składzie: Nicole Radosz, Agata Nowak, Izabela Nowak, Sara Bus w ogólnej klasyfikacji zajęły wysokie III miejsce.
Poziom był bardzo wysoki, a walka między drużynami była wyrównana. O naszych losach zadecydowała rozgrywka z Zespołem Szkół Ekonomicznych ze Świdnicy.

Opiekun: Przemysław Stempniewicz

Wyniki chłopców z zawodów LA w Świdnicy.

II Rzut Lekkoatletyczny-kwiecień 2018 r.

Nurkowanie klasy mundurowej LO!

W sobotę (02.06.) uczniowie klasy mundurowej uczestniczyli w praktycznych zajęciach z nurkowania w basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na poczatku licealiści zapoznali się z procedurami, techniką schodzenia pod wodę oraz sprzętem wykorzystywanym do amatorskiego i profesjonalnego nurkowania.
Od godz. 9:00 uczniowie, wraz z instruktorami Centrum Nurkowego UBOOT, ćwiczyli schodzenie pod wodę w pełnym osprzęcie. Głębokość basenu (3,80 m) była wystarczająca do przeprowadzenia pierwszych ćwiczeń podwodnych.

Mistrz świata w LO!

W piątek (01.06.) Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego gościło niezwykłą postać - Rafał Omelko, halowego mistrza świata w sztafecie 4x400 m. Wraz z mistrzem do LO zawitali: burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, prof. dr hab. Jan Chmura, prezes AZS AWF Wrocław prof. dr hab. Jacek Stodółka, wiceprezes AZS AWF Wrocław prof. dr hab. Kazimierz Witkowski, członek Zarządu OSiR Grzegorz Luszawski oraz sponsorzy mistrza: Krzysztof Skolak ( Granex) i Tomasz Gromiec (Kamieniarstwo Gromiec).
Licealiści zaplanowali nietypowe przyjęcie mistrza, ponieważ nie tylko odtworzyli całe nagranie biegu 4x400 metrów, ale również przygotowali utwór "We are the Champions" , który wykonał Alan Tułacz. Nie zabrakło także pytań przygotowanych przez młodzież, wywiadu dla radia "Głos Liceum" oraz zdjęć grupowych i indywidualnych z mistrzem.

Reporter TVN 24 na zajęciach w LO!

W poniedziałek (28.05.18 r.) Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego odwiedził Maciej Warsiński - reporter TVN 24.
Dziennikarz przygotował warsztaty dziennikarsko - medialne dla klas humanistycznych. Uczniowie mieli okazję wejść w rolę reporterów i stworzyć przed kamerą własną wizję reportażu. Licealiści dowiedzieli się również, jak wygląda praca z perspektywy dziennikarza, poznali sposoby pozyskiwania informacji oraz techniczną stronę budowy informacji. To była doskonała okazja, aby przećwiczyć tworzenie: czołówki, przywitania, headów (przedstawienia najważniejszych informacji), zapowiedzi oraz materiału.
Spotkanie z redaktorem pozwoliło humanistom doświadczyć, chociaż przez chwilę, codziennej pracy dziennikarza, ale także poznać wiele ciekawych faktów związanych z wykonywaniem tego pasjonującego zawodu.
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,094,097 Unikalnych wizyt