Warte uwagitekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (74) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Udział uczniów ZSO w Strzegomiu w "Wystawie Biblii"

W ostatnim tygodniu marca 2023 r. uczniowie klas 2a, 1c i 1a wraz z polonistkami – Panią Małgorzatą Kucharską oraz Panią Joanną Siekaniec wzięły udział w „Wystawie Biblii”, zorganizowanej w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel”.
Była to nietypowa lekcja i niesamowita okazja do poznania genezy Pisma Świętego, różnego typu wydań i tłumaczeń Biblii oraz interesującej formy powtórzenia wiadomości podstawy programowej z klasy pierwszej liceum.
W trakcie zwiedzania wystawy ujrzeliśmy repliki najstarszych manuskryptów i kamiennych tablic, skrawki papirusów, zrolowane skóry, zapisane zwoje i pierwsze drukowane egzemplarze Pisma Świętego. Zaczynaliśmy od tych znalezionych w Qumran poprzez powszechnie znane: Septuagintę, Wulgatę i pierwszą drukowaną Biblię Johannesa Gutenberga po pisma Erazma z Rotterdamu, Lutra aż do Biblii wydanych w naszych czasach. Co ciekawe, wszystkich eksponatów mogliśmy dotknąć. Mieliśmy możliwość ujrzeć tłumaczenia Biblii z różnych części świata, a nawet fragmenty niektórych z nich próbowaliśmy czytać.

Aleksandra Szustak i Marta Kisielewicz finalistkami XI Ogólnopol. Kon. Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim

Miło nam poinformować, że dwie uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu – Aleksandra Szustak (z klasy 2a) oraz Marta Kisielewicz (z klasy 4d) zdobyły tytuły finalistek XI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim.
Łącznie na konkurs nadesłano z całej Polski 269 prac. W zaszczytnym gronie 25 finalistek znalazły się Ola i Marta. Każda z nich przygotowała autorską pracę w oparciu o dostępne materiały źródłowe.
Podstawą wzięcia udziału w konkursie było napisanie eseju „Siła narodów według Dmowskiego” związanego z dokonaniami tego ważnego ojca niepodległości.
Organizatorem była Fundacja Obowiązek Polski. Partnerem Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i Ignacego J. Paderewskiego, partnerem strategicznym Podlaski Instytut Kultury.

Informacja o pracy sekretariatu w dniu 05.04.2023

Informujemy, że w dniu 07.04.2023 r. szkoła będzie otwarta do godz. 13.30.
Za utrudnienia przepraszamy.

Konkur Piosenki Anglojęzycznej

W ostatni dzień marca w naszym liceum odbyła się kolejna edycja konkursu piosenki anglojęzycznej, tym razem tematyką była muzyka filmowa.
Nowością w tym roku były dwie dodatkowe kategorie - muzyka instrumentalna oraz fotografia. Każdy z uczestników w unikalny sposób przedstawił swoją muzyczna interpretację utworów lub „kopię” ujęcia z filmu.
Spektrum muzyczne było ogromne - od Whitney Houston po Moanę. Na szkolnej auli panowała wesoła atmosfera, czasami przechodząc w melancholijne klimaty. Zwycięzcy trzech kategorii otrzymali „szkolne Oscary”, słodycze, pop corn, dyplomy i bilety do kina. Każdy z pozostałych uczestników również został poczęstowany niespodzianką oraz otrzymał dyplom za uczestnictwo w konkursie.

Finał projektu polsko-niemiecko-francuskiego w Morawie

Ostatnia część międzynarodowego projektu ,,Niepełnosprawni-aktywni” realizowana była w Morawie.
W czasie zajęć projektowych pogłębiliśmy wiedzę na temat inkluzji oraz poznaliśmy sposoby jej realizacji na przykładzie Przedszkola "Pod Lipami"w Morawie, Szkoły Specjalnej w Strzegomiu, Zespołu Szkół Specjalnych oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świdnicy. Dowiedzieliśmy się jak przebiega nauka dzieci z niepełnosprawnościami oraz jak dorośli realizują kreatywne projekty artystyczne i kulinarne. Ich prace mogliśmy podziwiać i zakupić w kawiarni „Ważka”, na świdnickim Rynku, w której przy kawie i słodkościach rozmawialiśmy o naszych wrażeniach.
Pokazaliśmy naszym kolegom Liceum ,a rodzinne miasto i jego najciekawsze miejsca poznali w trakcie gry miejskiej. Wspólnie zwiedziliśmy Wrocław realizując zadania w międzynarodowych grupach. Podczas jednego z wieczorów w pałacu razem zasiedliśmy przy kominku i wysłuchaliśmy fascynujących i pełnych humoru opowieści Pani Melitty Sallai, założycielki Fundacji Św. Jadwigi. W kolejny wieczór uczestniczyliśmy we wspaniałym, projektowym koncercie polskich i niemieckich muzyków. Utwory na wiolonczele wybrzmiały przepięknie i bardzo nas poruszyły.

"Śniadanie Mistrzów" z Radomirem Witem- dziennikarzem TVN24

„Orężem dziennikarza jest wiedza i znajomość prawa, a nie emocje”- m.in. takich wskazówek mogli wysłuchać uczniowie z klasy 3a i 1a, którzy 16 marca 2023r. wzięli udział w kolejnej edycji „Śniadania Mistrzów” organizowanego przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Gościem spotkania był dziennikarz stacji TVN24 Radomir Wit, który opowiadał o kulisach dziennikarstwa politycznego. Młodzież mogła swobodnie zadawać pytania, a panująca w auli życzliwa atmosfera sprzyjała nawet najtrudniejszym tematom. Dziennikarz podzielił się swoim doświadczeniem zawodowym; radził, jak przygotować się do pracy w mediach i podkreślał, że jest ona bardzo trudna, czasochłonna, ale i niezwykle satysfakcjonująca.

Bonjour monsieur et messieurs

Loic Le Glanec, niezwykle doświadczony koordynator i menedżer projektów międzynarodowych, przyleciał z Francji do Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu. W zeszłym roku uczniowie naszego liceum mieli okazję pojechać do Francji na wspaniały projekt 🇨🇵 Tym razem Loic chciał poznać specyfikę pracy naszej szkoły, metodykę nauczania oraz opowiedzieć o możliwościach wyjazdów międzynarodowych młodzieży i pracy koordynatora projektów. Na zaproszenie pani Małgorzaty Chęcińskiej Loic spędził cały dzień prowadząc zajęcia języka angielskiego. Młodzież z wypiekami na twarzy słuchała o projektach i przygodach Loica m.in. w Finlandii, Bułgarii, Grecji, Senegalu i Brazylii. Zadawali pytania i mówili o swoich podróżach i marzeniach turystycznych. Następnie Francuski koordynator
spotkał się z panem dyrektorem Przemysławem Knapem, by omówić wizję pracy szkoły i możliwości przyszłej współpracy. Loic zwiedził szkołę i zapoznał się ze specyfiką kierunków nauczania w naszym liceum.

Marynarka zawinęła do portu w LO

6 marca nasze Liceum odwiedził przedstawiciel marynarki wojennej, komandor Wojciech Klasa oraz major Piotr Gruncela z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kłodzku. 🛳 ⚓️
W auli odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich klas mundurowych.
Młodzież miała okazję posłuchać ciekawych historii z życia oficera marynarki wojennej, a także poznać wymagania jakie trzeba spełnić aby dostać się do szkoły oficerskiej i przywileje jakie przysługują słuchaczom uczelni.

Sukces naszych pikarzy

Piłkarskie emocje nie gasną. ⚽🎉
Ogromny sukces naszej reprezentacji na dzisiejszych Powiatowych Zawodach w Piłce Halowej Chłopców.
Do rozgrywek zgłosiło się aż 13 drużyn z naszego powiatu. Mecze były rozegrane w trzech grupach.
Nasi piłkarze po emocjonujących trzech pojedynkach, w mocnej grupie z ZSBE, ZS1 i II LO Świdnica, awansowali do finalu.
W finale emocje sięgały zenitu! ✨
Z wypiekami na twarzy i wstrzymanym oddechem, śledziliśmy finałową dogrywkę z "Mechanikiem" w rzutach karnych.
Nasi chłopcy i tym razem nie zawiedli. 🎉
Mamy To! 🥳
Wygenerowano w sekund: 0.07
5,718,695 Unikalnych wizyt