Warte uwagi


tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Emilia Rój i Filip Zaborowski z LO w Strzegomiu laureatami wojewódzkiego konkursu

Strzegomskie LO ma kolejny powód do dumy – dwoje uczniów naszej szkoły zajęło czołowe miejsca w XIV edycji wojewódzkiego konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956”.
Emilia Rój zajęła II miejsce w kategorii prac plastycznych - plakat. Natomiast Filip Zaborowski – uczeń tej samej klasy – zdobył III miejsce w kategorii wywiad.
Warto dodać, iż laureaci są uczniami kl. IIap - dziennikarsko-medialnej i prawniczej. Startując w konkursie adresowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych, wykorzystali
oni wiedzę i umiejętności zdobyte na przedmiotach humanistycznych (języku polskim oraz w trakcie zajęć koła dziennikarskiego), a co ważne – własne talenty i zainteresowania.
Konkurs organizowany był przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Zarząd Oddziału Związku Sybiraków we Wrocławiu oraz wrocławskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru.

Marta Kisielewicz z LO w Strzegomiu wygrała ogólnopolski konkurs literacki

Nasza koleżanka, Marta Kisielewicz, uczennica klasy 2dp Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, zdobyła I miejsce w ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Ksiądz Stanisław Konarski - nasz współczesny”, w kategorii praca literacka. Organizatorami konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr I im. ks. Stanisława Konarskiego.
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Jego Ekscelencja Księdz Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski; Ojciec Mateusz Pindelski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów; Pan Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego; Pani Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty; Pan Krzysztof Żuk, Prezydenta Miasta Lublin; Pan Przemysława Omieczyński, Prezes Zarządu Fundacji Niepodległościw Lublinie.
Do tej kategorii konkursu zgłoszono prace z 11 województw.

Indeks Start2Star - stypendium dla maturzystów

Ruszyła rekrutacja do 14. Edycji Indeks Start2Star. To program stypendialny, adresowany do najzdolniejszych i najbardziej aktywnych maturzystów, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy zaczynają studia.

Co roku wybieranych jest 14-stu maturzystów, którzy otrzymają stypendium w wysokości 1600zł brutto miesięcznie, wypłacane przez cały okres studiów (I i II stopnia).

Kwota ta pozwoli nie tylko pokryć koszty kształcenia, ale także utrzymania, a także inne wydatki związane z edukacją i rozwojem zainteresowań.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: https://paga.org.pl/programy/indeks-start2star-xiv-edycja/.

Zapraszamy też do śledzenia informacji na naszym Facebook.

Licealny sezon grillowy otwarty!

Z okazji Dnia Dziecka, na długiej przerwie, dyr. Tomasz Marczak, przy mocnym wsparciu logistycznym pań z obsługi: Bożeny Bakowskiej i Beaty Osoby, zaprosił wszystkich uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu na kiełbaski a’la dyrektor (przypieczone i dobrze doprawione). Nie zabrakło również grillowych przysmaków dla wegetarian – cukinii i kalafiora. Dodatkowo szkolny trawnik zapełnił się kocami i plażowymi leżakami, a uczniowie skrzętnie skorzystali z lekcji na świeżym powietrzu.
To był bardzo udany dzień – świetna okazja do licealnej integracji po pandemii.

Informacja na temat funkcjonowania szkoły w dniu 4 czerwca 2021 roku

Dzień dobry,
informujemy, że dnia 4 czerwca 2021r. (piątek) Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu będzie zamknięty ( dodatkowy dzień wolny za święto wypadające w sobotę 01.05.2021 r.).

Nauczanie stacjonarne od 31 maja 2021

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Nabór do służby w policjiNauczanie hybrydowe - maj 2021

Wygenerowano w sekund: 0.04
4,274,460 Unikalnych wizyt